07.05_teatr_kino

Szekspir na wesoło

W kwietniu uczniowie klas 1 i 2 liceum oraz najlepsze uczennice z 3 gimnazjum: Sława Seklecka i Ania Panas, wybrali się na kameralne przedstawienie teatralne, które odbyło się w sali Multikina w Gdańsku. Celem przedstawienia było zaprezentowanie wszystkich dzieł Szekspira w zaledwie dwie godziny! Cel ten mógłby się wydać absurdalny ze względu na planowany  czas przedstawienia, ale aktorzy wywiązali się z umowy i w komediowy sposób przedstawili wszystkie obiecane sztuki: ponad 30.

Aktorzy popisali się niezwykłym talentem rozbawiania widowni, ale także utrzymywania jej w niepewności i umiejętnością włączania widzów do spektaklu. Dzięki niezwykłym talentom improwizacji nawet żarty młodej widowni potrafili wykorzystać, aby przedłużyć spektakl i jednocześnie obrócić dowcip na korzyść przedstawienia. Te wszystkie aspekty złożyły się na to, że młoda widownia zapamięta na długo przedstawiane dramaty.

Takie szkolne wyjście z pewnością można zaliczyć do udanych, gdyż inaczej po prostu być nie może, kiedy aktorzy potrafią nieszablonowo przedstawić dzieła literackie i obrócić je w beczkę śmiechu.

Olgierd Maryniak, II liceum

 kinoPowrót 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417