09_11_2015_zuk

Kacper Żuk zwycięża w Izraelu

Ciężki okres przygotowawczy przed sezonem zimowym dobiegł wreszcie końca. Kacper przez cały październik szlifował formę i ciężko pracował nad przygotowaniem fizycznym. Najpierw w Zakopanem na treningach wysokogórskich, później w mekce czeskiego tenisa – Prostejovie, klubie gdzie na co dzień trenują Tomas Berdych i Petra Kvitova.
Wreszcie nadszedł czas na rozpoczęcie sezonu zimowego, sezonu, na który Kacper czekał z utęsknieniem, gdyż większość turniejów rozgrywanych jest na jego ulubionych kortach twardych. Swój pierwszy występ zaplanowali z tatą-trenerem w Izraelu, gdzie w dniach 01-08.11.2015 w mieście Raanana, koło Tel-Avivu, na ulubionych twardych kortach odbył się prestiżowy, Juniorski turniej ITF Grade 2 Matan Gafniel Raanana Open U-18.

Kacper był jedynym reprezentantem naszego kraju podczas tego turnieju, ale mimo to godnie zaprezentował Polskę, wygrywając cały turniej zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Najdramatyczniejszy przebieg miało spotkanie finałowe gry pojedynczej, gdzie nasz tenisista zmierzył się z partnerem deblowym – Ewanem Moorem z Wielkiej Brytanii. Emocji nie brakowało od pierwszej do ostatniej piłki. Spotkanie trwało niemal trzy godziny.

To jednak nie koniec występów w tym roku. Po krótkim pobycie w domu, w połowie listopada Kacper wylatuje na 3 prestiżowe turnieje na kontynencie amerykańskim. Pierwszy turniej zagra w Meksyku i dwa kolejne w Stanach Zjednoczonych. Gratulujemy Kacprowi wielkiego sukcesu w Izraelu i życzymy powiększenia dorobku punktowego na kontynencie amerykańskim.

Kacper jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. W sprzęt wyposaża go firma Babolat. Jest członkiem zawodowej grupy tenisowej Warsaw Tennis Team Promotion.

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417