10_02_2014_adi_czarek

Adrian i Czarek brązowymi medalistami Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów!!!

W Bytomiu rozegrano Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Drużynę SKT Sopot reprezentował trener Henryk Kornas wraz z zawodnikami Adrianem Kowalskim oraz Cezarym Walkuszem.

Sopocianie byli rozstawieni z numerem 3.W ćwierćfinale pewnie pokonali drużynę Mostostal Zabrze 3:0. Debel: Kowalski/Walkusz – Kołakowski/Pałus 6:3, 6:2.

1 singiel: Kowalski – Pałus 6:1, 6:1,

2 singiel: Walkusz – Kołakowski 6:0, 6:0.

W kolejnym etapie rozgrywek – półfinale uczniowie naszej szkoły spotkali się z faworytami turnieju i jak się później okazało, z drużyną, która została halowym mistrzem Polski – KS Warszawianką. Jednak o rok młodsi Adi i Czarek (16-latkowie) stawili dzielny opór czołówce Polski do lat 18: Philipowi Greskowi i Jankowi Zielińskiemu (uczniowi 2 klasy liceum SAT).

Debel: Gresk/Zieliński – Kowalski/Walkusz 6:1, 6:4

1 singiel: Gresk – Kowalski 6:3, 6:4,

2 singiel: Zieliński – Walkusz 6:2, 6:2.

W walce o 3 miejsce, a tym samym o brązowy medal, Adi i Czarek nie dali przeciwnikom szansy, pokonując o rok starszych kolegów z klubu ATZ TenisPoint Warszawa Michała Bedrę oraz kolejnego ucznia 2 klasy liceum SAT Dominika Nazaruka.

Debel: Kowalski/Walkusz – Bedra/Nazaruk 6:0, 6:2;

1 singiel: Kowalski – Bedra 6:0, 6:4,

2 singiel: Walkusz – Nazaruk 6:0, 6:3.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Henrykowi Kornasowi, który poprowadził naszych zdolnych juniorów młodszych po brązowy medal Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

bytom_2013Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417