10_06_13_geo

SAT na wystawie The Human Body Exibition

6 czerwca, w ramach dodatkowych wyjść poza teren szkoły z geografii, uczniowie z klasy III gimnazjalnej i I licealnej byli na wystawie The Human Body Exibition. Podczas wystawy mogliśmy odbyć podróż w głąb ludzkiego ciała, która pozwoliła na szczegółowe poznanie naszego organizmu.

Wystawa znajduje się w dziewięciu galeriach podzielonych tematycznie, np. układ kostny, nerwowy, rozrodczy, trawienny. Zwiedzający mogą nie tylko zrozumieć zasady funkcjonowania ludzkiego organizmu, ale również zobaczyć, jakim uszkodzeniom ulega ciało na skutek chorób cywilizacyjnych. Mogliśmy więc porównać, np. zdrowe płuca ze sczerniałymi płucami nałogowego palacza lub przekonać się, jak wygląda rak piersi i jelita grubego czy też marskość wątroby.

Wystawa zrobiła na nas bardzo duże wrażenie głównie dlatego, że eksponaty są autentyczne i powstały metodą plastynacji, czyli preparacji polegającej na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów i nasyceniu ich odpowiednimi polimerami, co powoduje zatrzymanie ich rozkładu, jednocześnie pozwalając na zachowanie ich kształtu i koloru.

Marcin Szmuniewski

11_06_geoPowrót

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417