224_09_2015_sobieszewo

Obóz integracyjno – edukacyjny w Sobieszewie

Od poniedziałku, 21.09, do środy, 23.09, uczniowie i nauczyciele Sopockiej Akademii Tenisowej przebywali na obozie w Sobieszewie. Poniżej zamieszczamy relację naszego reportera:

W poniedziałek po dziewiątej wyjechaliśmy na obóz integracyjny do jakże urokliwego Sobieszewa (dzielnicy Gdańska). Wszyscy wpadli w kojący nastrój wypoczynkowy – oprócz naszych maturzystów, dla których nie był to przyjazd do Hotelu „ Orle” , ale na miejsce kaźni. Rozpakowawszy się, cała szkoła udała się na pierwszą bierną aktywność, jaką były  warsztaty pt. „Stop dopalaczom”.  Po obiedzie odbyły się „warsztaty w podgrupach” – z wyłączeniem uczących się „skazańców”. Pod wieczór udaliśmy się na plażę, by podziwiać zachmurzoną panoramę Trójmiasta i zrobić „dokumenty życia społecznego”, żeby nie było, że nie ma zdjęć klasowych w plenerze. Wieczór zwieńczyła dyskoteka, w której udział brało gimnazjum i nieliczne licealne towarzystwo. 

Dzień drugi upłynął na wycieczce (po raz pierwszy… aktywność czynna!)  do rezerwatu „Ptasi Raj”, którą poprowadził pan Marcin Szmuniewski. Oczywiście na początku uciekł nam autobus. Zamiast przejść 10 km, przeszliśmy 30. Wychowawczynię bolały nogi, a my po powrocie oddaliśmy się błogiej bierności.

Potem ognisko, smalec z ogórkiem i nastrojowe piosenki. Brawa dla grających!

Potem Zielona Noc (bilans ofiar nieznany).

 O poranku śniadanie, a po poranku do Sopotu. I tak o to skończyła się obiecująca historia miłego obozu, który mógłby skończyć się w piątek.

Tomek Nyrek, II liceum

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417