25_04_2015_matematyka

Bez matematyki kariery nie zrobisz

Dnia 27.03.2015 r. (piątek) klasa III gimnazjum pod opieką pani Aleksandry Letachowicz i pani Jowity Najdrowskiej oraz wybrani uczniowie klas I i II liceum pod opieką pani Małgorzaty Gierjatowicz i pana Bartka Byczkowskiego wybrali się na lekcje poza murami szkoły na Uniwersytecie Gdańskim. Hasłem przewodnim zajęć było: „Bez matematyki kariery nie zrobisz”. Z Sopockiej Akademii Tenisowej na uniwersytet pojechaliśmy pociągiem SKM. Podróż upłynęła nam bardzo spokojnie i wesoło.

Kiedy weszliśmy na Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, po zarejestrowaniu naszej szkoły, każdy z nas otrzymał pamiątkowe broszurki, do których mógł zbierać naklejki za różne atrakcje przygotowane w tym dniu. Jedną z tych atrakcji był wykład profesora matematyki, na który udaliśmy się na samym początku. Wykład był interesujący, ale pod koniec było już trochę nudno. Drugą atrakcją była wystawa rozstawiona na różnych piętrach. Aby odnaleźć kolejne etapy wystawy musieliśmy rozwiązywać łamigłówki i rebusy. Kolejną atrakcją, z której skorzystaliśmy było ułożenie tangramów i granie w różnego rodzaju gry logiczne. Na koniec zostało nam jeszcze uczestnictwo w warsztatach „Jak geometria może się przydać podczas spaceru?” . Na warsztatach rozwiązywaliśmy zadania, na przykład: „Jacek i Wacek stoją na przeciwległych brzegach rzeki. Korzystając z danych przedstawionych na rysunku, oblicz szerokość rzeki”. Gdy mieliśmy problem z rozwiązaniem, mogliśmy skorzystać ze wskazówki.

Po zakończonych warsztatach każdy z nas miał uzbierane pięć naklejek, co upoważniało nas do wylosowania nagrody, np. nietypowych kostek do gry, książek lub pamiątkowych linijek i notesów, więc nikt z nas nie wrócił do domu z pustymi rękami.

Po wszystkim, udaliśmy się na pociąg SKM, którym szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Sopotu.

Klaudia Sujkowska, klasa III gimnazjum

 

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417