28_06_2014_oboz_edukacyjno_sportowy

Obóz edukacyjno – sportowy w Chłapowie

Na wycieczkę szkolną wyjechaliśmy 16 czerwca o godzinie 10:00 spod Sopockiej Akademii Tenisowej. Wszyscy uczestnicy wycieczki wyruszyli jednym autokarem. Podróż przebiegała bez zakłóceń, a na miejscu byliśmy około 11:00. Zaraz po przyjeździe zakwaterowaliśmy się w ośrodku, który znajdował się niedaleko Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie. Pokoje były dwu-, trzy- i czteroosobowe. Po zakwaterowaniu poszliśmy całą grupą na plażę, gdzie chętni grali w rugby, a reszta kibicowała. Około 13:00 wróciliśmy do ośrodka na obiad. Po obiedzie grupa została podzielona na dwie mniejsze, które na zmianę miały zajęcia z WDŻ z panią Anną Kamyszek-Cieślarczyk i zajęcia teatralne z Panią Kasią Sochaj. Po zajęciach’ około godziny 18:00, mieliśmy kolację, a po posiłku odbyły się zajęcia z cyberprzemocy, które trwały 1 h. O godzinie 19:00 wyruszyliśmy na wieczorne podchody do pobliskiego lasu. Po powrocie o 22:00 była cisza nocna, ale mieliśmy jeszcze trochę czasu, aby spędzić go wspólnie z koleżankami i kolegami z innych klas. Po 23:00 poszliśmy spać.

Następnego dnia o godzinie 8:00 była pobudka, a o 9:00 śniadanie. Po śniadaniu mieliśmy zajęcia fotograficzne dla chętnych na pobliskiej plaży . Robiliśmy zdjęcia plenerowe i sesje indywidualne. O 12:00 dołączyli pozostali i już wszyscy razem graliśmy w różne gry (piłka nożna, rugby). Po zawodach wszyscy biorący w nich udział wykąpali się w morzu. O godzinie 14:00 był obiad. Po posiłku, od godziny 15:00 do godziny 18:00, spędzaliśmy czas w Centralnym Ośrodku Sportu. Odbył się tam turniej tenisowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Brali w nim udział licealiści i gimnazjaliści. Pozostałe osoby miały zapewnione różne rozrywki, tj. siatkówka, piłka nożna i koszykówka. Osoby, które brały udział w turnieju i zajęły miejsca na podium, dostały okazałe nagrody w postaci pucharów i medali. O 19:00 była kolacja. O godzinie 20:00 rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do 22:00. Później Pan Bartek zarządził ciszę nocną i wszyscy po ciężkim i intensywnym dniu poszli grzecznie spać.

Trzeciego dnia wycieczki pobudka odbyła się o 8:30. O godzinie 9:00 tradycyjne śniadanie. Po śniadaniu był nieobowiązkowy spacer na plażę. Po powrocie z plaży mieliśmy czas na pakowanie swoich rzeczy. A po obiedzie, o godzinie 14:00, było wykwaterowanie i wspólny powrót do Sopotu pod szkołę.

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana i na długo pozostanie w naszej pamięci. Zapamiętamy ją na długo dzięki wielu ciekawym wspomnieniom. Wszyscy spędzili tam miło czas. Wspólny pobyt na wycieczce sprawił, że relacje miedzy klasami bardzo się polepszyły. Uważam, że obóz edukacyjno-sportowy się udał. Liczymy na powtórkę w przyszłym roku 🙂

Ania Panas, III gimnazjum

Powrót

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417