29_05_2016_niemiecki

„Deutsche Erfindungen, die die Welt veränderten”. Podsumowanie projektu edukacyjnego z języka niemieckiego

Jako klasa 2 gimnazjum, zgodnie z tradycją naszej szkoły, musieliśmy wykonać projekt edukacyjny z wybranego przedmiotu – w naszym wypadku była to praca dotycząca najciekawszych wynalazków niemieckich, które zmieniły świat. Przez cały rok szkolny pracowaliśmy pod okiem pani Katarzyny Osowskiej.

Pierwszym etapem projektu było wykonanie gazetki na temat wynalazków pochodzących z Niemiec. Zależało nam, aby wszyscy uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej zostali krok po kroku wprowadzeni w realizowaną przez nas tematykę i zapamiętali jak najwięcej przygotowanych przez nas informacji.J

W celu aktywizacji naszych kolegów i koleżanek, jako drugi etap realizacji projektu zaplanowaliśmy projekcję filmu o najnowszych nowinkach technologicznych w Niemczech. Podczas seansu filmowego młodzież gimnazjalna wykonywała zadania dotyczące tematyki wyświetlanego przez nas filmu. Następnie chętne osoby projektowały plakaty o wynalazkach niemieckich. Plakaty te zostały później wywieszone na holu naszej szkoły.

Ostatnim etapem projektu było przeprowadzenie konkursu dla uczniów gimnazjum. Po samodzielnym ułożeniu pytań konkursowych, zebraliśmy zgłoszenia od gimnazjalistów, którzy licznie zgłosili się do udziału w organizowanym przez nas przedsięwzięciu. Po oddaniu prac, sprawdziliśmy je dokładnie, wyłaniając trójkę zwycięzców. Następnie ogłosiliśmy wyniki, zrobiliśmy końcowe zdjęcie z laureatami, kończąc tym samym nasz projekt gimnazjalny.

Poniżej wyniki konkursu:

miejsce 1 – Laura Łapińska

miejsce 2 – Anna Sujkowska

miejsce 3 – Oskar Gniewkowski

Na zakończenie chcielibyśmy bardzo podziękować pani Kasi Osowskiej za pomoc w realizacji projektu, który był dla nas nie tylko nauką, ale również świetną zabawą.

Paulina Szwajkowska

Mateusz Tesmer

Tomek Urbański

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417