Dodatkowe ferie

Dlaczego by nie przedłużyć sobie ferii o tydzień?

Właśnie na taki pomysł wpadła Dyrekcja i wychowawcy wraz z Panią Julia Byczkowską na czele. Aby wykorzystać ostatnie chwile zimy, zabrali nas na narty i snowboard do naszego ulubionego miejsca – Gronia, gdzie zawsze bardzo uprzejmie jesteśmy przyjmowani przez państwa Kubiczów.

Tuż przed końcem dwutygodniowego odpoczynku, a więc w niedzielę wieczorem rozpoczęła sie nasza fantastyczna przygoda. Nie marnowaliśmy czasu i pomimo długiej i wyczerpującej podróży, uczniowie nie mieli nic przeciwko, aby tylko po chwili odpoczynku udać sie na stok w Białce Tatrzańskiej.  Snowboardzistami zajął się instruktor Pan Maciej, a narciarzami Pani Julia. Natomiast osobami, które niestety nie były tym zainteresowane, czas organizowali: Pan Bartosz Byczkowski oraz Pani Katarzyna Gotthardt.

Niewątpliwie, od razu dało sie zauważyć, że jesteśmy ze szkoły sportowej. Zdolni uczniowie SAT-u pod okiem najlepszych instruktorów (wyżej wymienionych), prawie od razu pojęli podstawy jazdy na nartach czy snowboardzie. Należy sie także wielkie uznanie dla Pani Barbary Durajewskiej, która po raz pierwszy podjęła się tej cudownej „zabawy śnieżnej”. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem jej ukrytego sportowego talentu! 😉

Oczywiście, kolejne dni mijały w podobnej atmosferze. Każdy z nas rozwijał swoje sportowe umiejętności. Dodatkowo milo zaskoczyła nas niespodzianka, którą przygotowała dyrekcja. Z okazji, iż okazaliśmy się wspaniałymi i grzecznymi wychowankami naszą nagrodą była pizza. 😉 W czwartek, ostatniego dnia zjazdów, Pani Julia i Pan Maciej zorganizowali zawody w slalomie narciarskim i snowboardowym. W grupie snowboardowej I miejsce zajęła Klaudia Peplińska z klasy 3 gimnazjum, wyprzedzając odpowiednio Wojciecha Jagodzińskiego (klasa 2 gimnazjum) oraz Vivien Matuska (klasa 3 liceum). W grupie 1 narciarzy (początkującej), najszybsza okazała się być Sandra Gierczak (klasa 3 gimnazjum), przed Kornelia Staniszewską i Maciejem Jankowskim (oboje klasa 2 liceum). W grupie narciarzy zaawansowanych, zwyciężył Waldemar Wąsowski (klasa 3 liceum) przed Jakubem Górnym (klasa 1 gimnazjum) i Szymonem Zboś (3 gimnazjum). Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora szkoły. Gratulujemy!

Bardzo żałujemy, że niestety już w piątek jesteśmy zmuszeni do powrotu. Świetnie spędziliśmy czas w Tatrach, a zapewne większość z nas odwiedzi to miejsce na kolejnym obozie narciarskim za rok!

Kornelia Staniszewska

 

Powrót


.