8 listopada nasza szkoła upamiętniła rocznicę odzyskania niepodległości, jednocześnie wpisując się w realizację projektu oświaty niepublicznej „Miesiąc Otwartych Umysłów” .
Oświata niepubliczna obchodzi w tym roku 30-lecie powstania i w związku z tym faktem, zaproponowano szkołom opracowanie zagadnień dotyczących ważnych problemów przyszłości.
Klasy VIII SP ,I b i I c LO szczególnie zainteresowały się tematem : „Patriotyzm- jak dzisiaj być patriotą?”
Wszyscy zgodnie twierdzili, że bycie patriotą w dzisiejszych czasach nie jest łatwe, ale zawsze ważne jest to, co w sercu i w głowie. Współczesny patriota musi być człowiekiem otwartym, tolerancyjnym, dbającym o środowisko, znającym historię , stanowiącą jeden z najistotniejszych elementów scalających naród, kultywującym tradycje.
Patriota szanuje swoją małą ojczyznę -rodzinę, nauczycieli, koleżanki i kolegów, miasto ,w którym mieszka, tworząc tym samym świat oparty na podstawowych i jednocześnie najważniejszych wartościach.
Szczególną uwagę uczniowie zwrócili na nadużywanie ważnych symboli, takich jak np.Znak Polski Walczączej.
Bardzo ciekawe były wypowiedzi uczniów, którzy często reprezentują Polskę w międzynarodowych zawodach.Opowiadali o tym, jakie uczucia towarzyszą w momencie zwycięstwa i czy wtedy myślą o kraju.
Uczniowie wzięli udział w quizie, wykazując się znajomością biografii wybitnych Polaków- królów, polityków, sportowców, artystów i naukowców.
Największa wiedzą popisali się : w klasie VIII -Rafał, Sergiusz, Wiktor i Franciszek, w klasie 1b- Antoni, Kajetan i Bruno a w klasie 1c- Maciej.
Wszyscy zastanawialiśmy się nad tym, jakie wydarzenia były najważniejsze w historii Polski, jakie wybitne postaci są dla nas największymi autorytetami.Swoje wybory zapisywaliśmy na karteczkach- listkach, które utworzyły koronę naszego „niepodległościowego drzewka” .