Uczniowie SAT w Operze Bałtyckiej

Balet „Dziadek do orzechów”

4 grudnia uczniowie SAT uczestniczyli w spektaklu „Dziadek do orzechów” w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. To jeden z najczęściej wystawianych spektakli baletowych na świecie. Wystawianie tego spektaklu baletowego w okresie przedświątecznym ma również bardzo długą historię. Po raz pierwszy został pokazany w Petersburgu w 1892 roku. Ze względu na muzykę Piotra Czajkowskiego spektakl jest bardzo lubiany przez publiczność.

To wyjątkowe połączenie baletu klasycznego z muzyką. Sztuka oferuje znakomity pokaz taneczny. Muzyka jest przystępna w odbiorze dla wszystkich widzów. Jest pogodna i tworzy magię bożonarodzeniowej nocy. Poza pięknym tańcem i muzyką na widzów czeka świąteczna sceneria tworząca bajkowy klimat. Spektakl opowiada o dziewczynce o imieniu Klara, która dostaje w prezencie tytułowego dziadka do orzechów. Drewniany dziadek okazuje się zaczarowanym księciem, który po zaśnięciu wszystkich domowników zabiera Klarę w bajkową podróż do swojego roztańczonego królestwa.

„Dziadek do orzechów” to spektakl idealny na długi zimowy wieczór. Piękna muzyka, taniec i scenografia spodobają się każdemu. Szczególnie druga część, która jest tak skonstruowana, aby w krótkich etiudach dać tancerzom możliwie największe szanse wykazania się warsztatem.

Paulina Szwajkowska

Zdjęcia ze strony: http://www.operabaltycka.pl/pl/spectacle/dziadek-do-orzechow.html

Powrót

Sopocka Akademia Tenisowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417