04_11_2015_hestia

Wizyta w Ergo Hestii

22 października klasy I i II gimnazjum pod opieką wychowawców – pani Ani Kamyszek- Cieślarczyk i pani Moniki Tesmer, odwiedziły firmę Ergo Hestia.

Uczestniczyliśmy w warsztatach na temat niepełnosprawności. Spotkanie prowadziła przedstawicielka Fundacji na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych – Integralia. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje niepełnosprawności i jak niepełnosprawnym można pomóc w codziennym życiu prywatnym i zawodowym. Dowiedzieliśmy się również, jak radzą sobie z przeszkodami życiowymi osoby mające kłopoty ze zdrowiem.

Następnie obejrzeliśmy filmy na temat osób niewidomych i słabowidzących. Dodatkowo – przez założenie specjalnych okularów – mogliśmy zobaczyć świat oczami osoby o niedowidzącej.
Podczas zajęć odpowiadaliśmy na różne pytania i rozwiązywaliśmy zadania. Dostaliśmy kartki z alfabetem Braille’a i językiem migowym. Zobaczyliśmy książkę napisaną w języku Braille’a oraz laskę osoby niewidomej. Bardzo interesujący był przyrząd do mierzenia poziomu wody w szklance, którym posługują się niewidomi.

Myślę, że wycieczka wszystkim się podobała – była bardzo pouczająca.

Paulina Szwajkowska, II gim.

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417