06_10_2015_radio

I liceum z wizytą w Radiu Gdańsk

W dniu 5 października odwiedziliśmy placówkę Radia Gdańsk. Jest to najstarsza rozgłośnia w Polsce nadająca od 1945 roku. Mieliśmy możliwość zobaczyć studio, które jest bogato wyposażone. Odbywają się tam różnego rodzaju koncerty muzyki na żywo. W reżyserce mieliśmy okazję zobaczyć konsolę sprowadzoną z Wielkiej Brytanii. Jest to najdroższa ogólnodostępna konsola. Inżynier pracujący przy konsoli pokazał nam różnice w jakości muzyki analogowej i cyfrowej (okazało się, że cyfrowe taśmy są bardziej beznadziejne niż można było się spodziewać).  Jedną z gwiazd pop-u, które tam nagrywały, jest Shakira. Siedzieliśmy nawet na tej samej kanapie co ona!!! Inżynier puścił nam muzykę zespołu Afromental, dzięki czemu mogliśmy usłyszeć dźwięk w systemie 5.1.

Potem przewodnik zabrał nas do centrali, gdzie opisał system działania radia. Widzieliśmy również pomieszczenie dziennikarzy, w którym przygotowują swoje audycje. Następnie dzięki uprzejmości Pani inżynier mogliśmy widzieć i słyszeć na żywo audycje i wiadomości.

Na koniec udaliśmy się do płytoteki. Okazuje się, że Radio Gdańsk dysponuje największą kolekcją taśm z danych czasów. Liczba taśm wynosi aż 25 000. Przeniesienie ich na format cyfrowy może zając więcej niż 6 lat. Na tym zakończyliśmy naszą wspaniałą i pełną nowej wiedzy wycieczkę.

Jelizavieta Boligar, Aisza Jordan, I liceum

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417