07.05_olimpiada

Alex i Szymon w finale DESTINATION IMAGINATION!

W marcu uczniowie klas I i II liceum: Szymon Zboś i Alex Zweifel uczestniczyli w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DESTINATION IMAGINATION – Oczyma Wyobraźni. Zajęli w niej III miejsce, prezentując wyzwanie „Sztuka komiksu”, wymagające:

  • wyszukania dzieła sztuki stworzonego przez artystę urodzonego w innym państwie niż kraj pochodzenia drużyny,
  • teatralnego zaprezentowania komiksu opartego na dziele sztuki wybranym przez drużynę,
  • stworzenia trzech żywych komiksowych kadrów,
  • stworzenia ARTefaktu, który będzie inspirowany dziełem sztuki wybranym przez drużynę,
  • zaprojektowania i stworzenia Napisomatu dla jednego komiksowego kadru,
  • stworzenia i zaprezentowania dwóch Atrybutów Drużyny, które ukażą zainteresowania, umiejętności, mocne strony i talenty drużyny.

Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 42 krajach na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać różne zdolności przydatne na całe życie.

DI bazuje na koncepcji myślenia dywergencyjnego (rozbieżnego) zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Program zachęca dzieci, młodzież i studentów do podejmowania procesu tworzenia – w oparciu o własne mocne strony, do zwiększania poczucia własnej wartości, przełamywania barier oraz odkrywania zdolności i talentów, z których zwykle nie zdawały sobie sprawy.

W programie odkrywane są często ”nieoszlifowane diamenty”, a dzieci o różnorodnych predyspozycjach stają się: technikami, naukowcami, aktorami, analitykami, komikami, językoznawcami, muzykami… po to, aby po latach uczestnictwa w programie być dojrzałymi, świadomie kształtującymi swoją przyszłość społeczną i zawodową – wartościowymi ludźmi.

Źródło: http://www.kreatywnosc.pl/

 

alex_dyplomPowrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417