14_11_2014_muzeum_morskie

Sprawozdanie z wycieczki klasy I gimnazjum do Muzeum Morskiego

14 listopada moja klasa udała się na wycieczkę do Gdańska – do Ośrodka Kultury Morskiej. Jest to najmłodszy oddział Narodowego Muzeum Morskiego, otwarty w kwietniu 2012 r. Jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce.

W wycieczce uczestniczyli: nasza wychowawczyni Pani Anna Kamyszek-Cieślarczyk, Pan Marcin Szmuniewski, który uczy nas geografii, oraz prawie cała moja klasa I gim. Do muzeum pojechaliśmy kolejką SKM.

Na początku zwiedzania mieliśmy lekcję z panem z muzeum. Opowiadał on nam o gwieździe polarnej, wytłumaczył, gdzie ona leży na niebie i w jakim gwiazdozbiorze. Opowiadał nam o różnych przyrządach nawigacyjnych oraz symbolach, jakie są na mapach i które pomagają żeglować żeglarzom.

Po lekcji mieliśmy czas wolny. W tym czasie oglądaliśmy różne eksponaty. Wiedzieliśmy kamizelki ratownicze, mogliśmy je zakładać na siebie, ubieraliśmy manekina w różne ubrania morskie. Potem ładowaliśmy towary na statek za pomocą dźwigu. Mogliśmy też, kręcąc kołowrotkiem, wytwarzać prąd na statku. Było tam bardzo dużo rzeczy do obejrzenia. Prawie wszystko, co widziałem, było bardzo ciekawe. Mnie najbardziej zainteresowało pływanie motorówką. Był to interaktywny program.

W muzeum najbardziej zwracał uwagę wielki basen ze zdalnie sterowanymi statkami i łódkami. Cała klasa była zadowolona z zajęć i chętnie wybierze się na kolejną lekcję poza murami szkoły.

Oskar Fabisiak- 1 gimnazjum

  Powrót

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417