18_03_2015_sport_kacper

Kacper Żuk zwycięża w ITF U-18 Empire CUP 2015!!!

Styczeń to miesiąc, w którym nasz utalentowany tenisista wrócił po rocznej rekonwalescencji na krajowe i światowe korty. Przypomnijmy, że zdobył  Halowe Mistrzostwo Polski U-16 oraz zwyciężył w turnieju ITF U-18 „Magnolia CUP 2015” w Szczecinie, otwierając sobie tym samym szansę gry w kolejnych turniejach juniorskich.

Luty Kacper poświęcił na obowiązki reprezentacyjne, uczestniczył w eliminacjach, a później w finałach drużynowych Mistrzostw Europy U-16, gdzie przy wydatnym udziale naszego zawodnika Polska wywalczyła 4 miejsce, ocierając się o brązowy medal.

Marzec to czas poświęcony na dalsze budowanie rankingu juniorskiego. Pierwszy turniej, na który Kacper się wybrał, był rozgrywany na Słowacji turniej ITF U-18 Empire Cup 2015 (09-15.03.2015 r.). Dzięki punktom wywalczonym w Szczecinie otrzymał prawo gry w turnieju głównym. Pierwsze rundy nie wskazywały na kolejny, drugi z rzędu sukces Kacpra. 16-to latek nie prezentował formy, która wskazywałaby na niego jako jednego z pretendentów do zwycięstwa. Klasę zawodnika poznać jednak można po tym, że potrafi wygrywać również wówczas, gdy nie wszystko układa się zgodnie z planem.  Z rundy na rundę gra naszego ucznia stawała się coraz lepsza, aby swoje apogeum osiągnąć w najważniejszym momencie, w grze finałowej, gdzie Kacper oddał przeciwnikowi zaledwie 2 gemy!!!

Dzięki temu zwycięstwu Kacper znów otwiera sobie drzwi do kolejnych, wyżej punktowanych turniejów – już dziś wyleciał do dalekiego Kataru, gdzie po aklimatyzacji od przyszłego poniedziałku będzie reprezentował nasz kraj podczas kolejnego turnieju ITF U-18 „2nd Qatar ITF Junior Open”.

Trzymamy Kciuki i życzymy powodzenia na kolejnym turnieju!

Wyniki Kacpra na ITF U-18 Empire Cup 2015:

I runda Kacper Żuk [POL] vs Daniel Velek [CZE] – 6/3, 6/3
II runda Kacper Żuk [POL] vs Daniel Cozma [ROU] – 7/6(5), 6/4
III runda Kacper Żuk [POL] vs Tomas Liska [SVK] – 6/2, 6/4
ćwierćfinał Kacper Żuk [POL] vs Niklas Schell [GER] – 3/6, 6/2, 6/1
półfinał Kacper Żuk [POL] vs David Brna [SVK] – 6/0, 6/3
finał Kacper Żuk [POL] vs Alexandar Lazarov [BUL] – 6/2, 6/0 !!!!!!

Katarzyna Gotthardt

 kacperslowacja1  Powrót 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417