24_09_2014_sport_tenis_stolowy

MIO: piękna walka Zatówki w ćwierćfinale turnieju gry pojedynczej

Patryk Zatówka po fantastycznej walce ostatecznie uległ w stosunku 3:4 Brazylijczykowi Hugo Calderano w ćwierćfinale turnieju gry pojedynczej II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w tenisie stołowym. Mimo to 17-letni reprezentant Polski odniósł w Nankinie życiowy sukces w karierze sportowej.

Hugo Calderano należy do ścisłej czołówki kategorii juniorów, zajmując obecnie 5. miejsce w światowym rankingu ITTF. Jednak już pierwszy set wtorkowego pojedynku w Nankinie (13:11 na korzyść Brazylijczyka) pokazał, że sklasyfikowany niżej o dokładnie 35 miejsc, Zatówka nie odda rywalowi łatwo miejsca w półfinale tak ogromnej imprezy.

Kolejne partie to na przemian zwycięstwa reprezentanta Polski i Brazylijczyka. Najbardziej dramatyczny przebieg miał 6. set, zakończony wygraną Zatówki w stosunku 12:10. Ostatnia odsłona to już popis gry Calderano, który wygrał 11:6 i awansował do półfinału jako jedyny zawodnik spoza Azji.

Dla samego Patryka Zatówki już sam występ w ćwierćfinale II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich może stanowić powód do dumy. Podopieczny trenera Piotra Szafranka we wcześniejszych spotkaniach pokonał znacznie wyżej notowanych, Czecha Davida Reitspiesa (3:2) oraz Chorwata Tomislava Pucara (4:2), a fantastyczną dyspozycją w ćwierćfinale tylko potwierdził, że stać go na nawiązanie równorzędnej walki z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Na tym jednak nie kończy się przygoda reprezentantów Polski w Nankinie. Podczas gdy rozgrywane będą mecze półfinałowe, a także te o brązowe i złote medale, Zatówka będzie przygotowywał się do występu w turnieju drużynowym wraz z Natalią Bajor.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!

2085 Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417