26_11_2013_smigiel_barborka

Michał Śmigiel zaproszony na rajd Barbórki

Mam zaszczyt poinformować, że Michał został zaproszony na tegoroczne Kryterium Asów na Karowej w rajdzie Barbórki. To największe wyróżnienie, jakie spotyka najlepszych polskich kierowców, szczególnie że dotyczy szesnastolatka.

Kryterium Asów na Karowej to przysłowiowa wisienka na torcie rajdowego sezonu. Jeden z najbardziej prestiżowych odcinków specjalnych, znajdujących się w rajdowym kalendarzu, tradycyjnie zakończy sobotnie zmagania na trasie Rajdu Barbórka. To również bodaj najbardziej medialna impreza samochodowa w Polsce, relacjonowana na żywo w TV i oglądana bezpośrednio na trasie przez dziesiątki tysięcy kibiców.

Dzięki naszym usilnym staraniom jedynie samochód Michała spośród reprezentantów Kia Lotos Race będzie miał logotypy jego sponsorów.

Wygrana na Karowej jest czymś, czego nie można porównać do żadnego innego zwycięstwa. Tu rywalizują najlepsi z najlepszych. Kręta trasa o często bardzo śliskiej nawierzchni jest ogromnym wyzwaniem. Na odcinku o długości zaledwie 2.1 kilometra nie można pozwolić sobie na błąd – praktycznie najmniejsza niedokładność oznacza koniec szans na wygraną, bo na Karowej nie ma czasu i miejsca na odrobienie strat.

W tym roku jazdy pokazowe rozpoczną się 7 grudnia o godzinie 17:00. Rajdowi kibice zobaczą najwspanialsze samochody, które przed laty święciły sukcesy na rajdowych trasach, ale także pokazy drifterów i mnóstwo innych emocjonujących wydarzeń.

Takim wydarzeniem jest m.in. pokaz najlepszych zawodników Kia Lotos Race.

Magdalena Śmigiel

smigiel Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417