29_11_2015_zuk

Wywiad z Kacprem Żukiem, najlepszym tenisistą Legii, uczniem SAT

Kacper Żuk: Życie zaplanowane pod tenisa

Autor: Małgorzata Chłopaś Źródło: www.tenislegia.pl/własne

– W moim życiu wszystko jest robione pod kątem tenisa. Gdy zacząłem odnosić pierwsze sukcesy na korcie, mając 10-11 lat, tata stwierdził, że poświeci się dla mojej gry i zrobi wszystko, by mi pomóc. Zrezygnował z pracy, przeszedł kurs trenera – mówi Kacper Żuk, jedna z największych nadziei legijnego tenisa.

Tata wierzył w syna, inni szkoleniowcy też dostrzegali niewątpliwy talent “Żunia”. – Po pierwszych mistrzostwach do lat 12, które wygrałem, wszystko podporządkowaliśmy tenisowi – przyznaje Kacper.

Żuk to najlepszy tenisista, jaki reprezentuje obecnie barwy Legii. Ma już na koncie pierwsze punkty w rankingu ITF. Co ciekawe, wciąż nie ma głównego trenera od tenisa. Pomaga mu za to trener przygotowania fizycznego, Jolanta Rusin-Krzepota.

– Niektórzy potrzebują jednego trenera, koordynatora, który ustala program. Mnie cieszy, że gdy jestem w Warszawie, to mam możliwość grania ze starszym zawodnikami, takimi jak np. Jan Zieliński czy Mariusz Fyrstenberg. To pomaga równie dobrze jak granie indywidualnie z jednym trenerem. Z Mariuszem gra się naprawdę trudno. Piłka jest dużo szybsza niż w meczach juniorskich. Choć muszę powiedzieć, że poziom czołowych chłopaków z ITF jest zbliżony do tych z ATP. Wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy, aby prezentować się tak jak Fyrstenberg – tłumaczy Żuk.

W planach na nowy rok Żuk ma występy w juniorskich wielkich szlemach i turniejach ITF, a także trzy-cztery starty w kraju. Liczy na kolejne punkty do rankingu, zamierza także grać w turniejach z seniorami. Czekają go – jeszcze w tym roku – starty w Stanach Zjednoczonych. – Tam będę grał na zielonej mączce, na której jeszcze nie występowałem. To będzie dla mnie kolejne nowe wyzwanie i cenne doświadczenie – mówi.

Czytaj więcej:

http://legia.com/aktualnosci/kacper-zuk-zycie-zaplanowane-pod-tenisa-49168

zukPowrót