Absolwent SAT trenerem roku w USA!

Janusz Conradi

Janusz Conradi, absolwent Sopockiej Akademii Tenisowej oraz Uniwersytetu Louisiana, został trenerem roku, wybranym przez USTA (United States Tennis Association).

Uznaniem amerykańskiego stowarzyszenia cieszy się od 2010 roku, gdy założył fundację „Acadiana Kids Tennis non profit” w celu wyłonienia talentów wśród dzieci z różnych środowisk. Monitorował ich dalsze losy, łącznie z zabieganiem o stypendia. Jego dewizą jest „dać radość i szczęście dziecku z ubogiej rodziny”, o czym obszernie pisał polonijny „Kurier Chicago” w styczniu 2016 r.

Po ukończeniu studiów w 2011 r. rozpoczął pracę w Oakbourne Country Club – kompleksie sportowym w Lafayette (Luizjana), gdzie założył Junior Tennis Academy. Zaczął od kilku uczniów, a obecnie szkoła liczy kilkaset młodych tenisistów. Są wśród nich wyczynowi sportowcy , którzy osiągają duże sukcesy w prestiżowych turniejach ITE.
W ubiegłym roku stworzył Tenisową Ligę Juniorów w Lafayette, dzięki czemu młodzi ludzie uczą się zdrowej konkurencji i właściwego sportowego zachowania.

Co roku organizuje turnieje tenisowe dla najlepszych tenisistów południowych stanów USA, które cieszą się ogromną popularnością, a kończą wspólnym piknikiem dla ponad 600 uczestników. Atrakcją dla młodych tenisistów jest organizowany przez Janusza coroczny wyjazd do Kalifornii na najsłynniejsze turnieje tenisowe. Dzięki swoim kontaktom w tej krainie słońca i tenisa rozbudza w nich ambicje i zapał do pracy .  Od kilku lat jest wicedyrektorem Oakbourne Country Club, wiceprzewodniczącym Rady USPTA (amerykańskie stowarzyszenie edukujące profesjonalnych nauczycieli tenisa). Ma żonę Amerykankę i dwoje dzieci.

2 grudnia 2017r. USTA uznało Janusza Conradi za wysokiej klasy trenera .

„Przyszłość tenisa w Luizjanie leży w jego rękach”, powiedział prezes USTA, ogłaszając Janusza Trenerem Roku 2017.

Toni Viale Conradi

Powrót

Sopocka Akademia Tenisowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417