Archiwum 2010-2012

Rada wyjazdowa nauczycieli SAT

Grono nauczycielskie Sopockiej Akademii Tenisowej powitało nowy rok szkolny już 30 sierpnia na radzie pedagogicznej, która obradowała w nadmorskim hotelu Orle.

Pedagodzy planowali pracę na bieżący rok szkolny, doskonalili swoje umiejętności poprzez szkolenia: „Droga SAT-u do cyfrowej szkoły” oraz „Jak motywować ucznia do pracy” (techniki NLP). Po całodziennej pracy nastąpiło wieczorne wytchnienie podczas uroczystej kolacji i mniej uroczystych tańców.

Więcej zdjęć – w Galerii

dodano: 04.09.2012 (KS)

Michał Dembek – pierwszy w BNP Paribas Tomaszewski Cup

Michał Dembek, uczeń klasy III gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej, zwyciężył w BNP Paribas Tomaszewski Cup, czyli międzynarodowym turnieju do lat 16 (Tennis Europe, kategoria I, 2-8 września, korty Legii Warszawa).

Michał otrzymał dodatkowo specjalną nagrodę dla najlepszego Polaka w turnieju, ufundowaną przez Wojciech Fibaka – wyjazd na wielkoszlemowy Roland Gaross 2013.

Dalszych sukcesów!

dodano: 11.09.2012 (KS)

MPL Gdynia_ 2

MPL Gdynia_ 5

Matura 2012 w SAT – 100% SUKCESU

Wszyscy uczniowie klasy III liceum Sopockiej Akademii Tenisowej zdali maturę. 100 % pozytywnych wyników to sukces nauczycieli i absolwentów!

Gratulujemy i życzymy powodzenia na studiach!

dodano: 12.09.2012 (KS)

images(1)

 

Uczniowie SAT w Groniu

Po dwóch tygodniach nauki klasy gimnazjum i II klasa liceum udały się na górską wyprawę w Tatry. Zwiedzili Tatry, Pieniny, Groń, Zakopane, Kraków. Relację z wycieczki i zdjęcia zamieściliśmy w Galerii.

dodano: 01.10.2012 (KS)

Niepokonani

16.09.2012 r. uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej: Paweł Ciaś, Kamil Gajewski, Pascal Kłos, Sebastian Chojnowski i Oskar Tambor – reprezentujący Sopocki Klub Tenisowy, wywalczyli tytuł DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI JUNIORÓW

W finale pokonali 4:2 KS „Grunwald” Poznań, w którego składzie również byli nasi uczniowie: Michał Nispoń i adrian Andrzejczuk.

DOMINACJA NASZYCH UCZNIÓW W RYWALIZACJI REGIONALNEJ I KRAJOWEJ CIĄGLE TRWA!

DODANO: 02.10.2012 (KS)

Kraków – miasto historii i kultury

Od 16 do 21 września uczniowie klas I i III liceum Sopockiej Akademii Tenisowej oddawali się uciechom ducha, zwiedzając historyczne miasto Kraków. Rozpoczęli od obejrzenia podziemnego średniowiecznego grodu pod Sukiennicami. Potem poznali kolejną warstwę – naziemną, czyli Stare Miasto oraz otaczające je Planty.

W kolejne dni, wieczorami, obcowali z Muzami tragedii i komedii, oglądając spektakle w Narodowym Teatrze Starym oraz w Teatrze Bagatela. A nocą składali wizyty Smokowi Wawelskiemu i upiorom przeszłości przechadzającym się nad Wisłą.

Do bardzo ciekawych spotkań z kulturą i historią należy zaliczyć lekcję w plenerze: „Dzieje wzgórza wawelskiego – budowle i obrona”, zajęcia w Domu Matejki czy wykład w Rydlówce na temat „Wesela”. Inspirujący był także spacer po Collegium Maius oraz zejście do Grobów Królewskich i przyłożenie dłoni do trumien Trzech Wieszczów.

A na koniec: Kraków z lotu ptaka, czyli rzut oka z wieży Bazyliki Mariackiej i stanięcie oko w oko z krakowskim hejnalistą.

dodano: 02.10.2012 (KS)

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – XIV GIMNAZJADA W TENISIE D L A N A S !

W turnieju, który odbył się 27 września 2012 roku w Redzie, na kortach Miejskiego Ośrodka Kultury, Sporu i Rekreacji, uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej WYGRALI WSZYSTKIE GRY (!):
– Maja Pindelska – 1998 – zdobyła pierwsze miejsce i złoty medal,
– Paulina Jastrzębska – 1997 – zajęła drugie miejsce i otrzymała srebrny medal.

W grupie uczniów – rocznik 1997 – pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył Cezary Walkusz, a Adrian Kowalski zajął miejsce drugie i otrzymał srebrny medal.
Ostatecznie reprezentacja SAT zajęła na pierwsze miejsce w turnieju i otrzymała PUCHAR najlepszej szkoły w rywalizacji placówek edukacyjnych z  Pomorza.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z: Kwidzyna, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Wejherowa, Pucka, Redy, Opalenia i innych. Organizatorem i sędzią głównym był Jakub Degórski.

Dziękujemy naszej reprezentacji.
Gratulujemy!

Mieczysław Cherek

dodano: 27.09.2012 (KS)

Wędrówki szlakami przyrodniczymi Trójmiasta

12 października uczniowie klas I i II gimnazjum odbyli wędrówkę po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Poznali kompleks Lasów Oliwskich. Ich przewodnikiem był leśniczy zatrudniony w TPK. Wędrowali Doliną Oliwskiego Potoku, Doliną Schwabego, Doliną Czystej Wody, Doliną Ewy, kończąc wycieczkę przy oliwskim ZOO i Wzgórzu Pachołek. Po drodze zobaczyli m.in.: Kuźnię Wodną, Dwór Oliwski, Wzgórze Marii, rezerwat przyrody „Źródliska w Dolinie Ewy”, użytki ekologiczne.

Gimnazjaliści dużo dowiedzieli się o:

 • gospodarce leśnej,
 • ukształtowaniu terenu,
 • drzewostanie TPK (nauczyli się rozpoznawać m.in. daglezję),
 • szlakach w TPK,
 • poznawali zwyczaje zwierząt,
 • po odgłosach rozpoznawali gatunki ptaków.

Marcin Szmuniewski, nauczyciel geografii

dodano: 12.10.2012 (KS)

Kontynuacja współpracy z Domem Dziecka w Sopocie

Po ubiegłorocznych udanych Mikołajkach, zorganizowanych przez uczniów SAT dla dzieci z Domu Dziecka, kontynuujemy współpracę z sopocką palcówką w bieżącym roku szkolnym. Na zaproszenie kierownictwa Domu Dziecka w Sopocie 02.10.2012 r. odbyło się kolejne spotkanie, w którym udział wzięli: Dyrektor Domu Dziecka, Beata Młynarczyk i wychowawczyni, Lucyna Szuba. SAT reprezentowali – Dyrektor, Andrzej Szczepański, Pedagog, Grażyna Kos – Danisewicz i Mieczysław Cherek.

Głównym tematem spotkania było omówienie przyjęcia do SAT wychowanki Domu Dziecka, Weroniki Szulti, bardzo utalentowanej sportowo, która obecnie jest uczennicą szóstej klasy szkoły podstawowej. Ustalono że Weronika w przyszłym roku zostanie przyjęta do pierwszej klasy gimnazjum SAT, otrzyma stypendium Dyrektora i pomoc materialną – wyposażenie w ubiór i sprzęt sportowy do gry w tenisa.
W najbliższym czasie odbędzie się Sopockiej Akademii Tenisowej spotkanie z Weroniką i jej wychowawczynią, podczas którego zostaną ustalone warunki wcześniejszej nauki podstaw gry w tenisa dla Weroniki oraz propozycje kolejnej imprezy dla wychowanków Domu Dziecka, organizowanej przez uczniów SAT.

Mieczysław Cherek

dodano: 13.10.2012 (KS)

Szlakiem historii i teraźniejszości – sopocki spacer

W piątek 12 października klasy 3gim i 2 LO udały się na niezwykle interesujący spacer po Sopocie w towarzystwie przewodniczącej Sopockiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, pani Gabrieli Iwan oraz jej zastępcy, pana Aleksandra Goska. Wyjście zorganizowała pani Jadwiga Hewelt, a uczniom towarzyszyli również Bartosz Byczkowski, piękna jesienna aura i dobry humor.

Wędrówkę rozpoczęliśmy o 9:40. Wyposażeni w pamiątkowe wydanie specjalne gazety „Pomerania”, prezent od pana Goska, traktujące o lipcowym zjeździe Kaszubów w Sopocie, wyruszyliśmy spod szkoły w stronę naszej dawnej siedziby i pomnika założyciela miasta, dr Jana Jerzego Haffnera. Kiedy dotarliśmy w okolice słynnego Grand Hotelu, pan Aleksander uraczył nas fascynującą opowieścią o wizycie Jana Pawła II w Sopocie w czerwcu 1999 roku. Stamtąd udaliśmy się ulicą Ceynowy pod siedzibę Sopockiego Klubu Tenisowego, a następnie na ulicę Haffnera oraz Mariana Mokwy. Podczas każdego postoju pan Aleksander raczył nas barwną opowieścią o znanych Kaszubach, postaciach związanych z rozwojem miasta, artystach, społecznikach i prekursorach etnografii kaszubskiej.

Spacer zakończyliśmy na popularnym sopockim Monciaku, gdzie pod domem Zbyszka Cybulskiego, w którym znajdowała się również siedziba Muzeum Kaszubskiego, założonego przez innego znanego Sopocianina, Aleksandra Majkowskiego. Tam, w doskonałych humorach pożegnaliśmy naszych przewodników i powróciliśmy do szkolnej rzeczywistości.

Bartosz Byczkowski

Dzień Nauczyciela w plenerze

W pięknym obiekcie „Nad Stawem”, znajdującym się w Nowej Karczmie – na Kaszubach, świętowano Dzień Nauczyciela. Uroczystość rozpoczęło przemówienie dyrektora Andrzeja Szczepańskiego, podziękowania i życzenia dla nauczycieli, potem wręczono nagrody najlepszym pedagogom.

Przy suto zastawionym stole toczyły się belferskie rozmowy, którym akompaniował zespół muzyczny. Nie zabrakło oczywiście tańców. Niektórzy nauczyciele wyruszyli też w plener wozem w parę koni. Było dużo śmiechu i radości.

Pedagodzy i pozostali pracownicy Sopockiej Akademii Tenisowej powracali do domu zrelaksowani i zadowoleni, a następnego dnia znowu ruszyli do pracy 😉

Mieczysław Cherek

SAM_0787_1 SAM_0699_1 SAM_0727_1

dodano: 19.10.2012 (KS)

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii.

Zajęcia laboratoryjne z chemii dla licealistów na Politechnice Gdańskiej

18 października 2012 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w cyklicznych zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez Naukowe Koło Chemików na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej. Tematem spotkania była analiza jakościowa kationów. Młodzi laboranci pracowali sprawnie i uzyskali bardzo dobre wyniki oznaczeń badanych próbek. Ostatnim punktem zajęć była kartkówka 😉

Lekcje te dają wyjątkową możliwość przećwiczenia w praktyce czynności laboratoryjnych, co jest szczególnie istotne dla osób wiążących swą przyszłość z chemią. Tym razem, w ramach comiesięcznych, trzygodzinnych spotkań, skupimy się głównie na doświadczeniach z zakresu szkoły średniej.

Na pierwszych zajęciach, które odbyły się 04.10, licealiści zostali przeszkoleni pod kątem zasad, jakich należy przestrzegać w pracowni chemicznej, napisali krótki test wstępny oraz otrzymali skrypt stworzony specjalnie z myślą o nich, przez ich starsze koleżanki, studentki. Na kolejnych zajęciach, poprzedzonych kolokwium, uczniowie przeprowadzą doświadczenia dotyczące badania właściwości związków nieorganicznych.

Najbliższe zajęcia już 15 listopada na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej.

Serdecznie zapraszam. Do zobaczenia 🙂

Anna Brzezicka

dodano: 22.10.2012 (KS)

18102012545

Lekcje w kinie

23.10 uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w lekcji w kinie: „Podróż po kinie gatunków”, w czasie której poznali podstawowe definicje dotyczące kina gatunkowego oraz obejrzeli film „Bandslam”. Z kolei licealiści wybrali się 25.10 do Multikina w Gdyni na wykład „Świat się śmieje! – o komedii filmowej”, a po zajęciach śmiali się na komedii „Jeszcze dalej niż północ”.

Katarzyna Sochaj

dodano: 31.10.2012 (KS)
IMG_1931_1 IMG_1913_1

Szymon Mańkowski – zdolny z Pomorza!

Szymon Mańkowski, uczeń klasy III gimnazjum, zakwalifikował się do projektu Zdolni z Pomorza, do grupy informatyka. Oficjalna inauguracja wspólnych działań oraz podpisanie listów intencyjnych przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Sopotu odbędą się pod koniec listopada br.

Strona internetowa projektu: www.zdolnizpomorza.pomorskie.eu

Anna Witkowska

dodano: 19.11.2012 (KS)

IMG_1392
_a

Zajęcia w Akwarium Gdyńskim

14 listopada 2012 r. klasy I i II gimnazjum brały udział w zajęciach laboratoryjnych w Akwarium Gdyńskim. W zajęciach tych nasi uczniowie uczestniczą cyklicznie. W tym roku tematem badań i obserwacji były morskie bezkręgowce. Każdy miał możliwość zobaczyć przedstawicieli poszczególnych typów w trakcie prezentacji, a później samodzielnie obserwował szczegóły ich budowy pod mikroskopem. Największe zainteresowanie wszystkich badaczy wzbudziły jeżowce i ich latarnia Arystotelesa.

Beata Lewandowska

dodano: 19.11.2012 (KS)

Życzenia świąteczne

Spokojnych, pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia marzeń w Nowym Roku

życzy

społeczność Sopockiej Akademii Tenisowej

6619

Nasi absolwenci listy piszą…

Poniżej publikujemy list Emilii Sutton, naszej tegorocznej absolwentki, która ukończyła gimnazjum SAT, potem pierwszą klasę liceum, natomiast edukację w drugiej i trzeciej realizowała w systemie e-learningu z uwagi na naukę w konserwatorium w Austrii:

Szanowny Panie Dyrektorze, Drodzy Nauczyciele , Koleżanki i Koledzy!

Jak zapewne Państwo wiecie, od października studiuję na Wydziale Filologii i Kulturoznawstwa na Uniwesytecie w Innsbrucku, na kierunku anglistyka i amerykanistyka. Studia bardzo mi sie podobają, mam kolegów i koleżanki z wielu różnych krajów. Jak na razie radzę sobie nieźle, mam wykłady w języku niemieckim i angielskim. Kontyuuję też naukę w klasie fortepianu i fletu w tutejszej szkole muzycznej. Dodatkowo pracuję jako opiekunka  dzieci niepełnosprawnych.

Jestem bardzo wdzięczna Szkole za przygotowanie mnie do matury i do dalszej nauki, naprawdę nie odstaję poziomem od reszty studentów, mimo że w szkole różnie bywało (haha :)) Choć nie minęło dużo czasu, wspominam SAT bardzo serdecznie. Oby wszyscy trafiali do takiej szkoły!

W grudniu będę w Polsce i postaram sie odwiedzić stare mury szkolne!

Tymczasem serdecznie wszystkich pozdrawiam ze słonecznej i śnieżnej stolicy Alp.

Emilka Sutton

 

II liceum zupełnie zbelfrzona

Młodzież z klasy II liceum stanęła przed nie lada wyzwaniem: w czasie dwóch godzin języka polskiego miała wprowadzić swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy I liceum w tajniki średniowiecznej historii, sztuki i literatury. Zadanie zostało zrealizowane w sposób zdumiewający, gdyż licealiści postanowili, że prawie wszyscy zaznają uczucia bycia belfrem, czego efektem była lekcja prowadzona przez 10 uczniów. Szczęśliwie – nie jednocześnie.

I jakiż był efekt tego zbelfrzenia drugoklasistów? Zaiste doskonały! Okazało się, że nauczanie to fascynująca przygoda (że też jeszcze za to nauczycielom płacą ;-)), a bycie uczonym przez równieśnika – przyjemna odmiana. I nikt się nie zbuntował, kiedy na koniec trzeba było napisać krótki teścik ewaluacyjny.

Katarzyna Sochaj

dodano: 21.11.2012 (KS)

2012-11-20-184(1) 2012-11-20-161 2012-11-20-169 2012-11-20-182

 

„Balladyna” przeczytana teatrem

W listopadzie klasy I i III gimnazjum obejrzały ciekawą adaptację „Balladyny” w Centrum Kultury w Gdyni. Reżyser, Tomasz Podsiadło, zaproponował swoim spektaklem nowe spojrzenie na szkolną lekturę, dalekie od sztampy i zwyczajowego wzorca realizacji tej sztuki.

Po spektaklu młodzież żywo dyskutowała o walorach scenicznych przedstawienia, które wywarło na nich duże wrażenie. Pozostaje tylko napisać recenzję…

Katarzyna Sochaj

dodano: 30.11.2012 (KS)

balladyna-ogolny

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Kornelii Staniszewskiej

Z niezwykłą przyjemnością pragniemy poinformować o ogromnym wyróżnieniu uczennicy naszego liceum, Kornelii Staniszewskiej, która 22 listopada 2012 roku odebrała z rąk wicewojewody pomorskiego, pana Mikołaja Owczarczaka, stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół średnich w Polsce.

Stypendium przyznano Kornelii za wybitne wyniki w nauce oraz osiągnięcia na niwie sportowej. Oprócz wicewojewody gratulacje wszystkim laureatom złożyła Pomorska Kurator Oświaty, pani Elżbieta Wasilenko. Uroczystości towarzyszyła ciekawa oprawa muzyczna przygotowana przez zespół „10 Sekund do Zwarcia” z gdańskiego Technikum Łączności.

Gratulacje, Kornelio!

Bartosz Byczkowski

image

 

Bawiąc – uczyć!

28 listopada uczniowie klasy 3 gimnazjum wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez prezesa PZM Okręgu Gdańskiego, pana Lesława Orskiego. Tematem zajęć było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, o którym opowiadali nam instruktor z akademii jazdy oraz gdyński policjant.

Lekcja była bardzo ciekawa, nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy, o których większość z nas nie wiedziała. Poznaliśmy również kierowców wyścigowch oraz miło spędziliśmy czas w naszym gronie: bardzo udane wyjście zakończyliśmy krótkim wyścigiem na gokartach. Mimo ulewy i bardzo złych warunków atmosferycznych dopisała 100% frekwencja!

Maciej Wielochowski

dodano: 10.12.2012 (KS)

zdjecie5 zdjecie1 zdjecie2

 

Warsztaty ceramiczne

03.12.2012 r. uczniowie I klasy gimnazjum wzięli udział w warsztatach ceramicznych zorganizowanych w Laboratorium Meandrowym, mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 9 w Sopocie. Tematem przewodnim warsztatów był „Świat Aniołów”. Uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej z wielkim zaangażowaniem tworzyli niepowtarzalne figurki aniołów, które w późniejszym czasie będzie można podziwiać na wystawie w sali I gimnazjum.

Oprócz wprowadzenia dzieci w świąteczny nastrój, celem zajęć była przede wszystkim nauka podstawowych technik pracy z gliną, rozwijanie wrażliwości plastycznej, wyobraźni przestrzennej i sprawności manualnej.

Katarzyna Gotthardt

dodano: 07.12. 2012 (KS)

 

 Michał Poruba stypendystą projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację”

Michał Poruba, uczeń klasy III gimnazjum SAT, otrzymał stypendium w ramach realizowanego przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego projektu: „Pomorskie – dobry kurs na edukację”.

W roku szkolnym 2012/13 stypendia otrzymało 400 uzdolnionych uczniów z wojwództwa pomorskiego.

Gratulujemy.

Untitled(15) P1050588

SAT dla Domu Dziecka w Sopocie

Sopocka Akademia Tenisowa zorganizowała akcję „Podziel się Mikołajem”, w ramach której zostały ufundowane prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka w Sopocie. Otrzymaliśmy piękne podziękowania od dzieci i pracowników placówki.

dodano: 14.12.2012 (KS)

Untitled(16)

Odszedł od nas profesor Andrzej Żurowski.

Wojtek Putlak na podium w Szemudzie i Pruszczu Gdańskim

8 grudnia 2012 roku uczeń Sopockiej Akademii Tenisowej, Wojciech Putlak, wziął udział w drużynowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w szachach błyskawicznych w Szemudzie i uplasował się w nich na drugiej pozycji. Walczył również w rozgrywkach indywidualnych w tym samym turnieju, zajmując w nich wysokie, piąte miejsce.

9 grudnia 2012 roku Wojtek zajął I miejsce w indywidualnym Turnieju Szachowym Pamięci Jerzego Ossorya-Cierpickiego w Pruszczu Gdańskim.

Gratulujemy imponujących osiągnięć!

Katarzyna Gotthardt

Pruszc Dyplom

 

II miejsce Michała Poruby w konkursie chemicznym

7 maja 2012 r. uczniowie klasy II gimnazjum uczestniczyli w konkursie chemicznym, zorganizowanym przez Sopocki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz nauczycieli chemii z sopockich gimnazjów.

Michał Poruba zajął II miejsce! Gratulujemy!

Opiekunem uczniów jest pani Henryka Turulska.

dodano: 17.05.2012 (KS)

Uczniowie i nauczyciele SAT w operze i teatrze

Uczniowie klas I i II liceum oraz pedagodzy naszej szkoły obejrzeli w kwietniu w Teatrze Miejskim w Gdyni zabawną i inteligentną komedię, wyreżyserowaną na podstawie scenariusza Woody’ego Allena „Bóg”, przez Grzegorza Kempinsky’ego. Z kolei w maju uczestniczyli w magicznej operowej opowieści o miłości – spektaklu „Czarodziejski flet” Mozarta.

dodano: 07.05.2012 (KS)

Egzamin Cambridge University

02.06.2012 roku w Centrum British Council w Gdańsku (http://www.britishcouncil.org/pl/poland-gdansk-article.htm) uczniowie II klasy gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej:  Paulina Jastrzębska, Szymon Mańkowski, Michał Nowicki i Szymon Zboś będą zdawali swój pierwszy egzamin Cambridge University, PET – Preliminart English Test for Schools.

Uczniowie ci przeszli dwustopniową diagnozę w ciągu 1,5 roku, wykazali się dużą pracą i poszerzyli kompetencje językowe, zdobyli szczegółową wiedzę dotyczącą słownictwa i gramatyki, wykraczającą poza program nauczania na poziomie gimnazjalnym oraz – co najważniejsze i najcenniejsze, zawsze chętnie brali udział w zajęciach lekcyjnych, wykazując ogromną motywację do poznania języka i podejmując dodatkową, często inicjowaną samodzielnie, pracę poza salą szkolną.

Wierzę, że Paulina, Michał, Szymon Zboś i Szymon Mańkowski przejdą przez sesję egzaminacyjną z sukcesem, skoncentrują się, pokonają stres, będą się wzajemnie motywować i osiągną wysokie wyniki z wszystkich 4 części egzaminu.

Trzymam za Was kciuki i dziękuję rodzicom za poparcie inicjatywy pana dyrektora Andrzeja Szczepańskiego oraz zaufanie mojej diagnozie i opinii.

Iwona Górtowska

więcej informacji na: http://www.cambridgeesol.pl/exam/pet/index.php

dodano: 05.05.2012 (KS)

Komisja Edukacji Rady Miasta Sopotu w SAT

24 kwietnia gościliśmy Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Sopocie – pana Piotra Płockiego oraz Komisję Edukacji Rady Miasta Sopotu wraz z przewodniczącym, panem Piotrem Bagińskim.  W czasie spotkania dyrektor, pan Andrzej Szczepański, zaprezentował najważniejsze cele wychowania i kształcenia, które realizuje SAT. Trener, pan Henryk Kornas omówił współpracę ośrodka szkolenia tenisistów z naszą szkołą, natomiast nauczycielki, pani Karolina Szwarc-Kordowska i pani Katarzyna Sochaj, opowiedziały o tym, jak realizuje się u nas wyzwania e-edukacji. Wystąpienie to zainicjowało dyskusję o stanie szkolnictwa w Sopocie.

Page_1

tu kliknij, aby pobrać materiały konferencyjne

dodano: 26.04.2012 (KS)

II miejsce gimnazjalistów w konkursie biologiczno-chemicznym

Uczniowie klasy II gimnazjum: Konrad Atanaziewicz, Wojtek Bećka, Michał Poruba i Szymon Zboś zajęli II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Biologiczno – Chemicznym, zorgnizowanym przez nauczycieli II LO w Sopocie.

Gratulujemy!

więcej informacji na stronie organizatora:

www.lo2.sopot.pl/aktualnosci-szczegoly/items/konkurs-319.html

dodano: 20.04.2012 (KS)

Jan Zalesiński radnym Sopotu

26 marca 2012 roku odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu, w której Sopockiej Akademii Tenisowej przysługuje jeden mandat.

Radnym został Jan Zalesiński, uczeń drugiej klasy liceum.

Gratulujemy i życzymy owocnych prac na rzecz miasta Sopotu.

Karolina Szwarc – Korodowska

dodano: 04.04.2012 (KS)

III miejsce w konkursie matematycznym

14 marca w Zespole Szkół Handlowych w Sopocie odbył się II Trójmiejski Konkurs Umiejętności Logiczno – Matematycznych dla Gimnazjalistów. Wzięło w nim udział 50 gimnazjalistów z Trójmiasta i Pucka.

Uczeń klasy II gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej, Cezary Walkusz, zajął III miejsce w rywalizacji.

Gratulujemy!

dodano: 26.03.2012 (KS)

 

Wygrana Adriana Kowalskiego!

W weekend 26-27.02.2012 Adrian Kowalski, uczeń klasy II gimnazjum, wygrał w singlu Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny seria I kadetów w Poznaniu.

Tym samym nasz kolega potwierdza coraz lepszą formę w tenisie.

Tak trzymać!

dodano: 05.03.2012 (KS)

David Brembly w finałowym składzie Trefla

W finałowym pojedynku Intermarché Basket Cup, rozegranym 19.02, drużyna Trefla Sopotu pokonała Zastal Zieloną Górę, zdobywając po raz piąty w swojej historii Puchar Polski.

W składzie drużyny grającej finałowy mecz znalazł się uczeń klasy III LO, David Brembly, dotychczas święcący triumfy w drużynie juniorów (wicemistrzostwo Polski i jeden z najlepszych zawodników turnieju).

Gratulujemy!

dodano: 20.02.2012 (KS)

Szkoła mistrzów Polski w tenisie

W Sopocie podczas mistrzostw Polski juniorów w tenisie uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej zdobyli najważniejsze medale!

Halowe

Więcej informacji w dziale Sport.

dodano: 13.02.2012 (KS)

Adrian Kowalski drugi w turnieju klasyfikacyjnym

Adrian Kowalski, uczeń klasy II gimnazjum, zajął 2 miejsce w singlu w Ogólnopolskim Tenisowym Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów, który odbył się w lutym w Gdyni.

indeks

 

Ferie na sportowo w SAT

Zapraszamy do szkoły na zajęcia sportowe, które będą odbywały się podczas ferii. Zaplanowaliśmy wiele atrakcyjnych spotkań:

Untitled(9)

II miejsce dla Ani Preyer w konkursie historycznym

16 grudnia 2011 r. w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbył się konkurs organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej na temat: „Opozycja antykomunistyczna w Trójmieście w latach 1970-1989”. Wzięli w nim udział uczniowie z województwa pomorskiego.

Sopocką Akademię Tenisową reprezentowała uczennica klasy I liceum, Anna Preyer, która zajęła drugie miejsce!

W pierwszej części konkursu uczestnicy napisali test, następnie w Instytucie Sztuki Wyspa budowali domki ze styropianu, wzorowane na tych, które stawiano na terenie Stoczni Gdyńskiej w czasie strajku w roku 1980.

Serdecznie gratulujemy!

Karolina Szwarc – Kordowska

dodano: 19.12.2011 (KS)

Dzielimy się… Mikołajem

Mikołajki dla domu dziecka w Sopockiej Akademii Tenisowej!

05.12.2011 r., o godz. 14.00, w Hali Tenisowej przy ul. Haffnera odbyły się Mikołajki dla dzieci z Domu Dziecka w Sopocie.

Uczniowie SAT – u wspólnie z zaproszonymi dziećmi uczestniczyli w prezentacji ćwiczeń przygotowujących do gry w tenisa, zorganizowali także ciekawe zabawy.  Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w Kawiarni Tenisowej.

Mieczysław Cherek

dodano: 06.12.2011 (KS)

Znaszli te Kaszuby?

Pod hasłem „Dzień dobry Kaszuby” w dniach 28 – 29.11.2011 r. odbyła się wycieczka uczniów klas II gimnazjum i I liceum, którzy realizują program nauki języka kaszubskiego oraz poznawania kultury regionu.

Podczas dwudniowej eskapady regionoznawczej młodzież SAT-u zwiedziła m.in. Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, Kaszubski Park Etnograficzny, zapoznała się ze sztuką rękodzieła artystycznego oraz skosztowała kaszubskich potraw.

Organizatorem wycieczki byli pani Anna Witkowska, wychowawczyni klasy II gimnazjum, oraz pan Bartosz Byczkowski, wychowawca klasy I liceum, a jej sponsorem pan Andrzej Szczepański, dyrektor SAT – u.

dodano: 30.11.2011 (KS)

Kliknij tu i pobierz program wycieczki.doc
 

Stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych

Michał Poruba z klasy II GIM SAT-u jako jedyny uczeń z Sopotu znalazł się w gronie szczególnie uzdolnionych uczniów województwa pomorskiego, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wykazali się największymi osiągnięciami w dziedzinie nauk matematyczno – przyrodniczych i technicznych.

Michał otrzymał stypendium przyznawane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Opiekun ucznia: pani Jolanta Berdowska.

Gratulujemy!

dodano: 20.11.2011 (KS)

Pomagamy zwierzętom

Uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej, jak co roku, zorganizowali zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, które znalazły azyl w sopockim schronisku.

Dziękujemy za ofiarność.

Pamiętajmy o naszych czworonożnych przyjaciołach przez cały rok!

dodano: 19.11.2011 (KS)

Konkurs języka polskiego

04 listopada odbył się szkolny etap Konkursu języka polskiego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięli udział wyróżniający się kompetencjami polonistycznymi uczniowie gimnazjum SAT – u.

Najlepsze wyniki uzyskali:
– Konrad Atanaziewicz (II GIM) – I miejsce,
– Michał Poruba (II GIM) – II miejsce.


Gratulujemy!

dodano: 19.11.2011 (KS)

NIE SAMĄ SZKOŁĄ ŻYJE CZŁOWIEK… spróbuj wolontariatu.

Już po raz trzeci Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych – Centrum Wolontariatu zaprasza młodych ludzi w wieku 10-18 lat – uczniów i uczennice trójmiejskich szkół, uczestniczki i uczestników formalnych i nieformalnych grup dziecięcych i młodzieżowych, do udziału w konkursie na akcję wolontaryjną, tym razem organizowanym pod hasłem „Nie samą szkołą żyje człowiek…”;-).

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie, realizacja i publiczna prezentacja projektu akcji wolontaryjnej na rzecz mieszkańców Sopotu i miasta. W konkursie może wziąć udział cała klasa, uczestnicy i uczestniczki szkolnego koła wolontariatu, członkowie i członkinie jakiegoś koła zainteresowań, ale także po prostu grupa przyjaciół, znajomych…

Na zgłoszenia do udziału w konkursie czekamy do 10 listopada b.r.. Sprawozdania z realizacji akcji należy składać w Sopockim Centrum Wolontariatu do 5 grudnia 2011 r. – szczegóły znajdują się w załączniku „Zasady konkursu…”.

Opiekun akcji w szkole – pani Natalia Bernaś

Zasady konkursu Nie samą szkołą żyje człowiek.pdf

Formularz zgłoszenia grupy do udziału w konkursie.docx

dodano: 31.10.2011 (KS)

I miejsce Macieja Jankowskiego

Maciej Jankowski, uczeń klasy I LO Sopockiej Akademii Tenisowej, zdobył nagrodę dla Najlepszego Zawodnika Turnieju Rugby Hodura Cup Juniors 2011, który odbył się w Sopocie 2 października br.

Drużyna Macieja, Ogniwo Sopot Juniorzy, zwyciężyła w rozgrywkach, pokonując 3 pozostałe uczestniczące w turnieju zespoły.

Bartosz Byczkowski

dodano: 12.10.2011 (KS)

zd

Życzenia świąteczne

Spokojnych, pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia marzeń w Nowym Roku

życzy

społeczność Sopockiej Akademii Tenisowej

dodano: 23.12.2011 (KS)

Tydzień z kulturą we Wrocławiu

Od 26 do 30 września z teatrami i Operą Wrocławską obcowały klasy III gimnazjum i II liceum Sopockiej Akademii Tenisowej. Nasi uczniowie obejrzeli kontrowersyjny spektakl w Teatrze Polskim, wyreżyserowany Krystiana Lupę oraz ciekawą adaptację dramatu Różewicza „Białe małżeństwo” w Teatrze Współczesnym.

Młodzież poznawała także Wrocław – spacerując po mieście i pływając po Odrze, także wspinając się na wieże kościołów. Nie zabrakło również nocnych atrakcji: podziwiania fontanny multimedialnej czy wypraw na Ostrów Tumski o pierwszej po północy. Dzięki temu zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści mogli odkryć genius loci Wrocławia.

Zapraszamy do GALERII!

dodano: 05.10.2011 (KS)

 

 

 

*****************

Integracja po góralsku

W dniach 19-23 września klasy 1 i 2 gimnazjum oraz 1 liceum Sopockiej Akademii Tenisowej uczestniczą w obozie integracyjnym połączonym z zieloną szkołą w Groniu w Tatrach.

Nasi uczniowie codziennie (!) odbywają wędrówki po górach, a wieczorami biorą udział w zajęciach integracyjnych  oraz spotkaniach, na których poznają kulturę Podhala.

We wtorek, 20 września, sprawdziliśmy swoje możliwości na kilkugodzinnej trasie wiodącej Doliną Białego, Czerwoną Przełęczą pod Sarnią Skałą i Doliną Strążyską. Zwiedziliśmy też Zakopane i wjechaliśmy na słynną Gubałówkę. Jutro w planach kolejna dolina – Chochołowska, wraz z Bramą Orawską, pojutrze zaś Morskie Oko. Podczas zajęć dodatkowych planujemy m.in. spotkanie z ratownikiem GOPR-u oraz prawdziwe góralskie ognisko (pod warunkiem, że wszyscy zaopatrzą się w ciupagi ;-).

Więcej zdjęć wraz z obszerną relacją z pobytu w Tatrach już w październiku!

Bartosz Byczkowski

dodano: 20.09.2011 (KS)

Lekcje w Akwarium Gdyńskim

11 maja młodzież z III klasy gimnazjum uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, które obyły się w Akwarium Gdyńskim. Temat lekcji brzmiał: „Chemia wody – środowisko Morza Bałtyckiego”.

Uczniowie badali w laboratorium wodę z Morza Bałtyckiego – dokonywali oznaczeń wybranych parametrów oraz sformułowali ogólną ocenę jakości monitorowanej wody.

Henryka Turulska

dodano: 17.05.2012 (KS)

powrót

Matura ustna za nami: świetny wynik e-learningu!

22 maja absolwenci Sopockiej Akademii Tenisowej zdali ostatni z egzaminów maturalnych, język polski ustny. Ostateczne wyniki wszystkich egzaminów poznają 29 czerwca.

Wiadomo już, jakie uzyskali wyniki z matur ustnych, gdyż są one ogłaszane w dniu egzaminu. W tym roku największą liczbę punktów z języka polskiego uzyskali:

 • Mikołaj Jędruszczak 100% (e-learning – tenis),
 • Mikołaj Krzemiński 100%,
 • Patryk Poterek 100% (e-learning – tenis),
 • Patryk Pydyszewski 100% (e-learning – tenis),
 • Bartosz Sawicki 100% (e-learning – tenis).

Z języka angielskiego i języka niemieckiego najlepsi byli:

 • David Brembly 100% język angielski i 100% język niemiecki (e-learning – koszykówka),
 • Mikołaj Krzemiński (100%),
 • Aleksander Mardyła 100%,
 • Patryk Pydyszewski 100% (e-learning – tenis),
 • Emilia Sutton 100% (e-learning – austriackie konserwatorium muzyczne).

Z języka rosyjskiego 100% uzyskał Paweł Tarasewicz.

dodano: 24.05.2012 (KS)

III gimnazjum na UG

25 maja uczniowie klasy III gimnazjum byli na X Bałtyckim Festiwalu Nauki. Spotkanie odbyło się w Instytucie Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Temat prelekcji brzmiał „Hydroenergetyka; teoria i praktyka”.

Po zajęciach doktoranci geografii UG oprowadzili nas po salach wystawowych.

Marcin Szmuniewski

dodano: 26.05.2012 (KS)

Na polach Grunwaldu

Dwudziestego drugiego maja my, uczniowie SAT, pojechaliśmy na pola Grunwaldu. Po dość długiej podróży autokarem znaleźliśmy się na miejscu. Powitali nas tam rycerze, po czym zaprowadzili do sali, gdzie odpoczęliśmy po długiej drodze. Zaczęła się pierwsza z naszych żywych lekcji historii. W powietrzu unosił się duch Mieszka I. Rycerze opowiedzieli nam o jego dokonaniach. Jednak te zajęcia nie należały do zwyczajnych. Co chwilę między historię wkradały się chochliki domysłów i przypuszczeń, co bardzo ubarwiło i tak już ciekawą opowieść. Na własnej skórze mogliśmy odczuć, jak to było żyć w Polsce za czasów Mieszka.

Nina Jarentowska

SAM_4811_1 SAM_4721_1 SAM_4746_1

dodano: 31.05.2012 (KS)

Zdolni z Pomorza

Sopocka Akademia Tenisowa uczestniczy w projekcie Zdolni z Pomorza, który jest unikatowym na skalę kraju programem wspierania najbardziej utalentowanych w dziedzinach matematyki, fizyki i informatyki uczniów.

Do projektu dziecko zgłasza nauczyciel, rodzic lub inna osoba pełnoletnia, która dostrzega wybitne osiągnięcia ucznia. Wniosek i arkusz nominacji powinien być przekazany w terminach od 21 maja do 5 czerwca br. do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej właściwej dla miejsca zamieszkania ucznia.

Więcej informacji na stronie: www.zdolnizpomorza.pl

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie.

www760x100

dodano: 31.05.2012 (KS)

Obóz sportowo-edukacyjny w Okoninach Nadjeziornych

12 czerwca wyruszamy pooddychać czystym powietrzem Borów Tucholskich podczas obozu edukacyjno – sportowego w Okoninach Nadjeziornych. Start we wtorek, o 8.00. Powrót w piątek – godz. 13.30. Poniżej plan imprezy.

Więcej informacji zamieściliśmy w dziale Galeria.

dodano: 11.06.2012 (KS)

 

Szaleństwa młodych chemików

Uczniowie klasy II gimnazjum uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych – chemia jest ciekawa, eksperymenty są źródłem wiedzy. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia z działów kwasy i wodorotlenki, zgodnie z nową podstawą programową.

Młodzież miała możliwość zamienić się w chemików, poznać zasady bezpieczeństwa pracy w laboratorium, jak również w życiu codziennym.

Henryka Turulska

dodano: 15.06.2012 (KS)

I miejsce w konkursie Nie pal – szkoda życia

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sopocie zorganizowała konkurs edukacyjny na najlepszą prezentację multimedialną pod hasłem „Nie pal – szkoda życia”. W marcu br. na etapie szkolnym komisja w składzie: p. Jolanta Berdowska-nauczyciel informatyki, p. Beata Lewandowska- nauczyciel biologii, p. Grażyna Kos- Danisewicz, pedagog szkolny, spośród prac uczniów naszej szkoły wytypowała 3 prace do etapu powiatowego.

31 maja, w Światowym Dniu Bez Papierosa, w Zespole Szkół nr 3 w Sopocie przedstawiciele Sopockiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wręczyli nagrody laureatom konkursu.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie z II klasy gimnazjum zdobyli pierwsze miejsce i dwa równorzędne drugie:
• Michał Poruba I miejsce
• Szymon Mańkowski II miejsce
• Wojciech Bećka- II miejsce

Jolanta Berdowska
dodano: 16.06.2012 (KS)

Mistrzostwo Polski w tenisie dla uczniów SAT

W piątek, 15.07.2011, uczeń Sopockiej Akademii Tenisowej, Bartosz Sawicki, spotkał się w finale młodzieżowych mistrzostw Polski w tenisie z tegorocznym absolwentem naszej szkoły, Wojciechem Lutkowskim, broniącym tytułu najlepszego tenisisty w kategorii do lat 21.

Po zwycięstwie Bartosza Sawickiego tytuł mistrza Polski (U21) nadal pozostaje w SAT!

Gratulujemy!

dodano: 16.07.2011 (KS)

Dobre wyniki matury e-learningu

Już kolejny rok z rzędu wszyscy uczniowie kształcący się w systemie e-learningu, między innymi aktualny mistrz Polski, Wojciech Lutkowski, zdali bardzo dobrze egzamin dojrzałości.

Ich sukcesy maturalne potwierdzają, że zaproponowany przez nas system łączenia nauki i sportu wyczynowego przynosi doskonałe rezultaty.

dodano: 05.07.2011 (KS)

Sukcesy naszych zawodników w czerwcu

Adrian Kowalski i Cezary Walkusz zajęli II miejsce w deblu na międzynarodowym turnieju tenisowym ETA kat. 3 w Szczecinie.

Na kortach SKT Sopot odbyły się kolejne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Kadetów. Nasz uczeń, Sebastian Chojnowski, wygrał z Ignacym Szycą 6:1  6:1.

Z kadetek najlepsza była uczennica SAT-u, Kornelia Staniszewska, która pokonała w finale  klubową koleżankę – Wiktorię Jankowskają.

dodano 20.06.2011 (KS)

 

 

Adrian Kowalski – nr 1 na Pomorzu

Na Tenisowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików Adrian Kowalski, uczeń klasy I gimnazjum SAT, zdobył pierwszą lokatę w singlu i w deblu.

Zawody odbyły się w dniach 28-29 maja w Sopocie.

Gratulujemy!

dodano: 06.06.2011 (KS)

Znamy Sopot! II miejsce SAT-u w Omibusie Sopockim

Drużyna gimnazjalistów SAT w składzie: Wojtek Bećka, Michał Poruba, Aleksander Zweifel, Nina Jarentowska, Filip Machaj, zajęła II miejsce w VIII edycji konkursu Omnibus Sopocki „Sopot – kurort pełen życia”, który odbył się 27 maja w Urzędzie Miasta Sopotu.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunkom – paniom: Karolinie Szwarc – Kordowskiej (historia Sopotu, koordynator konkursu), Grażynie Krasickiej (poezja związana z morzem), Barbarze Stachowskiej (czytanie dzieła sztuki), Beacie Lewandowskiej (projekt przyrodniczy) i Katarzynie Sochaj (proza Gdańska i Sopotu, koordynator konkursu).

dodano: 01.06.2011 (KS)

Patryk Pydyszewski brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Kolejna wysoka wygrana ucznia SAT-u w ogólnopolskich zawodach: Patryk Pydyszewski odniósł sukces podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 18, które odbywały się we Wrocławiu w dniach 07 – 13 lutego. Zdobył III miejsce w grze pojedynczej i III miejsce w grze podwójnej chłopców.

Gratulujemy!

dodano: 14.03.2011 (KS)

Wojtek Lutkowski mistrzem Polski! Magda Stencel druga!

W Bydgoszczy zakończyły się właśnie halowe młodzieżowe mistrzostwa Polski w tenisie (do 21 lat). Rozgrywane były na kortach Klubu Sportowego Centrum przy ul. Nowotoruńskiej 8.

W finale singla mężczyzn Wojciech Lutkowski, uczeń Sopockiej Akademii Tenisowej, wygrał z Sebastianem Chylińskim i zdobył mistrzostwo Polski!

Uczennica klasy I liceum SAT, Magda Stencel, ustąpiła tylko Joannie Nalborskiej i wywalczyła II miejsce.

Gratulujemy!

dodano: 07.03.2011 (KS)

Sukcesy uczniów SAT -u na Ogólnopolskich Turniejach w Gdyni i w Sopocie

W dniach 18 – 22.02.2011 r. w hali Sopockiego Klubu Tenisowego odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów, w którym startowało 21 zawodników i 14 zawodniczek z 12 klubów tenisowych.

Turniej zakończył się sukcesem uczniów Sopockiej Akademii Tenisowej, zawodników i zawodniczek SKT Sopot: Magaleny Stencel i Mateusza Kubacha.

Turniej juniorek wygrała Magdalena Stencel, zwyciężając w finale Aleksandrę Goławską (KT Nasza Lechia) 6:3, 6:2. Trzecie miejsce zajęły Katarzyna Witos (UKS Drwęckie TK Ostróda) i Katarzyna Kapustka (Tenis Klub Toruń).

W grze podwójnej debel SKT Magdalena Stencel – Dorota Markowska wygrały z deblem z Ostródy Sylwia Kocięcka – Katarzyna Witos 6:4, 6:7(8), 10:8.

Mateusz Kubach (SKT) wygrał w półfinale z Danielem Chmielewskim (KT Tęcza-Społem Kielce) 7:6(6), 6:3, ale został pokonany w finale przez Tomasza Sołtyka (SKT) 6:1, 6:1.

W grze podwójnej w finale spotkały się pary SKT Sopot, po zaciętym pojedynku T. Sołtyk – M. Kubach pokonali P. Ciaś – F. Zbroję 2:6, 6:2, 10:5.

W tym samym terminie na kortach KT Arki Gdynia rozegrano Ogólnoposki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików.
W finale gry pojedynczej zmierzyli się uczniowie SAT-u: Adrian Kowalski, który wygrał w trzech setach z Cezarym Walkuszem 3:6, 6:3, 6:1. Natomiast finale debla para C. Walkusz – A. Kowalski zwyciężyła parę M. Raupuk – M. Kwaśniewski (SKT Sopot – Angi Poznań) 6:2, 6:3.

Zapraszamy do Galerii.

dodano: 28.02.2011 (KS)

Kolejna wysoka wygrana ucznia SAT-u w ogólnopolskich zawodach: Patryk Pydyszewski odniósł sukces podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 18,  które odbywały się we Wrocławiu w dniach 07 – 13 lutego. Zdobył  III miejsce w grze pojedynczej i III miejsce w grze podwójnej chłopców.

Gratulujemy!

dyplom

dodano: 14.03.2011 (KS)

III miejsce uczniów SAT-u na TennisEurope Winter Cup by Head

06.02.2011 we francuskim Cholet zakończyły się rozgrywki eliminacyjne Halowych Drużynowych Mistrzostw Europy Kadetów „TennisEurope Winter Cup by Head”. W turnieju tym brało udział 8 drużyn: Francja, Chorwacja, Republika Czeska, Węgry, Gruzja, Mołdawia, Szwecja i Polska.

Polskę reprezentowali:
1.Szymon Walków,
2.Piotr Łomacki,
3.Kamil Gajewski.
Kapitan drużyny – Henryk Kornas

Zajęliśmy 3 miejsce w grupie. Wyniki meczów: Polska vs Węgry – 3 / 0; Polska vs Francja – 0 / 3; Polska vs Gruzja – 3 / 0.

W grze o awans do finałów przegraliśmy z faworytem grupy Francją, która później zdobyła tytuł wicemistrza Europy.

IMG_0002

Zdjęcia z mistrzostw dostępne w Galerii.

Informacje o zawodach:

http://www.pzt.pl/news/codzienne/5383-winter-cup

 

autor tekstu: Henryk Kornas

dodano: 26.02.2011 (KS)

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Oliwia Kuchniewska już po raz drugi otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów, przyznawane uczniom, którzy wyróżniają się w szkolnej społeczności, osiągając bardzo dobre wyniki w nauce i rozwijając różnorodne zainteresowania.

Gratulujemy!!!

IMG_0011(1)

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii.

**************************

Mikołajki u Mikołaja…Kopernika

Spotkanie z Mikołajem…Kopernikiem w Mikołajki zorganizowała swoim wychowankom, uczniom klasy I gimnazjum, pani profesor Anna Witkowska. Pomysł okazał się przedni: młodzież zwiedziła miasto słynnego Mikołaja, świętując w ten sposób święto innego Mikołaja!

O szczegółach piszemy w dziale Galeria. Zostały tam zamieszczone również zdjęcia z wyprawy.

dodano: 06.12.2010 (KS)

*************************************

PROJEKT EDUKACYJNY ROK SZKOLNY 2010/2011

 

KLASA II GIMNAZJUM

 WYCHOWAWCA: Karolina Szwarc-Kordowska

Grupa 1

 1. Juliusz Pauliukas
 2. Wiktor Skolimowski
 3. Paulina Koszewska
 4. Karolina Zaręba

Temat: Po co nam układ okresowy pierwiastków?

Opiekun: Henryka Turulska

Przedmiot: chemia

Grupa 2

 1. Aleksander Zweifel
 2. Daniel Majewski
 3. Jakub Kilijanek
 4. Klaudia Smolarek

Temat: Energia elektryczna i jej zastosowanie.

Opiekun: Henryka Turulska

Przedmiot: fizyka

Grupa 3

 1. Aleksandra Andybur
 2. Bartosz Okonek
 3. Aleksandra Durzyńska
 4. Daniel Kossek

Temat: Euro – pieniądz zjednoczonej Europy.

Opiekun: Karolina Szwarc-Kordowska

Przedmiot: wiedza o społeczeństwie

 

Pytania i wątpliwości dotyczące realizowanych lub przyszłych projektów prosimy kierować do koordynatora i wychowawcy klasy poprzez system Librus.

 

Szkolny koordynator projektów edukacyjnych: Katarzyna Sochaj

dodano: 14.12.2010 (KS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417