Archiwum 2013

 

Zdrowych, pogodnych, spędzanych w gronie bliskich Świąt Bożego Narodzenia

Czytaj więcej

 

Kamil Majchrzak – pierwszym Polakiem, który wygrał Eddie Herr International Junior Tennis Championships Grade!!!

Na kortach ziemnych Akademii Nicka Bollettieriego w Bradenton na Florydzie zakończyły się prestiżowe zawody Eddie Herr International Junior Tennis Championships Grade 1. Po trudnym finałowym meczu Kamil Majchrzak, uczeń Sopockiej Akademii Tenisowej,

Czytaj więcej

 

Tenisiści z SAT brązowymi medalistami Mistrzostw Świata Juniorów 2013!!!

Największym od 11 lat sukcesem Polaków na Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym mogą pochwalić się uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej, Jakub Dyjas i Patryk Zatówka,

Czytaj więcej

 

Przed maturą ustną z języka polskiego praca wre 😉

12 grudnia uczniowie klasy III liceum pracowali w Bibliotece UG, gromadząc materiały potrzebne do prezentacji maturalnej z języka polskiego.

Czytaj więcej

 

Fizyka na wesoło!

13.12.2013 r. klasy II i III gimnazjum wraz z paniami Hanią Turulską i Kasią Gotthardt wybrały się do Interaktywnego Centrum Edukacji EduFun na lekcję fizyki. Uczniowie podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w następujących zajęciach:

Czytaj więcej

 

Uczniowie SAT w projekcie Zdolni z Sopotu

Ivar Ledwożyw z klasy II gimnazjum oraz Szymon Mańkowski z I liceum zostali zakwalifikowani do projektu Zdolni z Sopotu.

Czytaj więcej

 

Alex i Olgierd wśród finalistów Sopockiego Turnieju Debat

Uczniowie II klasy Sopockiej Akademii Tenisowej, Alex Zweifel i Olgierd Maryniak, wzięli udział w Sopockim Turnieju Debat, organizowanym przez Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” – koło Sopot oraz portal Filozofia.TV.

Czytaj więcej

 

Wojtek Putlak srebrnym medalistą Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych

Wojtek Putlak, uczeń II klasy gimnazjum SAT, wraz ze Drużyną UKS „Korona” Gdańsk zdobył srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów w Blitzu.

Czytaj więcej

3 medale Olka Wereckiego na Słowacji! Zwycięstwo w Krakowie!

Obiecująco rozwija się kariera sportowa ucznia 3 klasy gimnazjum, Aleksandra Wereckiego, który zabłysnął doskonałą techniką podczas turniejów tenisa stołowego w Bratysławie.

Czytaj więcej

 

Pomóżmy zwierzętom!

Uczniów i przyjaciół naszej szkoły serdecznie prosimy o udział w zbiórce dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie.

Czytaj więcej

 

Kolejne zwycięstwo Adriana Kowalskiego

W dniach 23-24 listopada 2013 roku na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Juniorów.

Czytaj więcej

 

Warsztaty z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,  w dniu 20.11.2013 r., uczniowie klasy 1 liceum wzięli udział w warsztatach w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym.

Czytaj więcej

 

Michał Śmigiel zaproszony na rajd Barbórki

Mam zaszczyt poinformować, że Michał został zaproszony na tegoroczne Kryterium Asów na Karowej w rajdzie Barbórki. To największe wyróżnienie, jakie spotyka najlepszych polskich kierowców, szczególnie że dotyczy szesnastolatka.

Czytaj więcej

 

Ania Panas najlepsza w Konkursie Języka Polskiego

Ania Panas, uczennica klasy III gimnazjum, zajęła I miejsce w szkolnym etapie Konkursu Języka Polskiego, który odbył się 15 listopada.

Czytaj więcej

 

Warsztaty prowadzone przez trenerów z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej

We wrześniu rozpoczęliśmy cykl warsztatów na temat wychowania seksualnego oraz problematyki dyskryminacji, stereotypów. Poprzedziły je dyskusje prowadzone na lekcjach języka polskiego, a dotyczące właśnie uprzedzeń.

Czytaj więcej

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów  dla Kornelii Staniszewskiej

14.11.2013 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów, przyznawanych najlepszym uczniom pomorskich

Czytaj więcej

 

Uczniowie SAT zdominowali Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny. Adrian Kowalski pierwszy!

Adrian Kowalski, uczeń klasy I liceum Sopockiej Akademii Tenisowej, okazał się najlepszym zawodnikiem Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w randze Super Serii do lat 18, który rozgrywany był w dniach 16-18 listopada 2013 roku na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego

Czytaj więcej

 

Wieczorny spacer po Klifie Orłowskim

14 listopada w ramach dodatkowych zajęć z geografii niektórzy uczniowie klasy I liceum udali się na Klif Orłowski. Poznali historię mola w Gdyni Orłowie, które zostało zbudowane w 1934 r.

Czytaj więcej

 

 

Bardzo dobre wyniki Pawła Jaksiny w kwalifikacjach

Kwalifikacje  PZN Slalomu Giganta do Pucharu Świata. Paweł mierzył się z najlepszym polskim alpejczykiem, Maćkiem Bydlińskim (ma już kwalifikację olimpijską do Sochi) .

Czytaj więcej

 

Zajęcia w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Gdańsku

5 listopada młodzież klasy 1 liceum Sopockiej Akademii Tenisowej wzięła udział w niecodziennej lekcji przedsiębiorczości pt . ” Get into the ring – własna firma na wyciągnięcie ręki”, organizowanej przez Inkubator Przedsiębiorczości „Starter” w Gdańsku.

Czytaj więcej

 

I gimnazjum w Centralnym Muzeum Morskim

30 października klasa I gimnazjum odwiedziła Centralne Muzeum Morskie – Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku.

Najpierw udaliśmy się na wystawę „Łodzie ludów świata”. Tam zobaczyliśmy łodzie z różnych zakątków świata. Najbardziej podobały nam się birmańskie łodzie i wenecka gondola.

Czytaj więcej

 

Dzień strrrachu w Sopockiej Akademii Tenisowej

Czas: 08.00, 31.10.2013;

Miejsce: Sopocka Akademia Tenisowa.

Do budynku wchodzi mumia. Ma podkrążone oczy, wzrok błędny. Zaraz za nią wbiega człowiek w masce na twarzy, otulony białym prześcieradłem. Po pięciu minutach drzwi…

Czytaj więcej

 

Lekcja w kinie – „Wałęsa. Człowiek z nadziei”

29 października młodzież gimnazjum i liceum Sopockiej Akademii Tenisowej obejrzała w sopockim Multikinie film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, wyreżyserowany przez nestora polskiego kina, Andrzeja Wajdę.

Czytaj więcej

 

Konkurs na najlepsze zdjęcie Wrocławia rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na najładniejsze, najciekawsze – jednym słowem: NAJLEPSZE zdjęcie Wrocławia. Już kolejny raz przekonujemy się, że jesteście ogromnie utalentowani i wrażliwi na otaczający Was świat.

Czytaj więcej

 

Hooop! Uczniowie SAT w gdyńskim Parku trampolin

28 października młodzież naszej szkoły wzięła udział w zajęciach JumpFitnes, które prowadził trener z gdyńskiego Parku trampolin. Pooodskakiwali na wszelkie sposoby…

Czytaj więcej

 

Mateusz Lipiński w programie „Akademia Talentów Dalkii”

Mateusz Lipiński, uczeń I klasy liceum, został beneficjentem programu „Akademia Talentów Dalkia” – innowacyjnego w polskim sporcie programu edukacyjny, którego celem jest przybliżenie młodym sportowcom świata mediów i marketingu sportowego.

Czytaj więcej

 

Paweł rozpoczął treningi w Alpach

Już od października Paweł Jaksina, uczeń klasy II liceum SAT,  aktualnie najlepszy w Polsce zawodnik w Slalomie Specjalnym i trzeci w Slalomie Gigancie (rocznik 95,96 kadeci), rozpoczął sezon treningowy w Alpach.

Czytaj więcej

 

 

Gimnazjum w projekcie „Zielona Oczyszczalnia”

21 października 2013 r. klasa II gimnazjum wzięła udział w zajęciach poza murami szkoły,  w ramach projektu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej i Gminy Miasta Sopot: „Zielona Oczyszczalnia”.

Czytaj więcej

 

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla pani Anny Witkowskiej

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się uroczystość, na której wręczono Nagrody Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Miło nam poinformować, że do zaszczytnego i nielicznego grona nagrodzonych należy pani Anna Witkowska, dyrektor zarządzająca Sopockiej Akademii Tenisowej.

Czytaj więcej

 

Bałtyckie warsztaty

10 października uczniowie gimnazjum wzięli udział w zajęciach w Akwarium Gdyńskim. Były to lekcje z cyklu „Bałtyckie warsztaty” organizowane przez Sekcję Edukacji Akwarium Gdyńskiego i współfinansowane przez Urząd Miasta Sopot.

Czytaj więcej

 

Liceum na wycieczce we Wrocławiu

Październik? Idealny moment, aby po niedawno minionych wakacjach udać się na kolejny, niezapomniany szkolny wyjazd! Tym razem licealiści jako środek transportu wybrali PKP, a miejsce docelowe – Wrocław!

Czytaj więcej

 

Obóz integracyjny w Sobieszewie

Kwadrans po 9.00, 8 października, wyjechaliśmy szczęśliwi spod Sopockiej Akademii Tenisowej. Wkrótce dotarliśmy do Hotelu ORLE  w Sobieszewie. Rozpakowaliśmy się w pokojach  i wyruszyliśmy zwiedzać okolice. Spacerowaliśmy po plaży i po lesie,  poznając historię okolicy. Po odpoczynku ruszyliśmy do pokoi konferencyjnych i podzieliliśmy się na grupy. I grupa poszła oglądać film „Der Ring des Nibelungen”, a II grupa na warsztaty  integracyjne. Później grupy się zamieniły.

Czytaj więcej

 

EXPERYMENT – po raz pierwszy

 26 września niektórzy uczniowie z klasy I liceumj postanowili odwiedzić nowe Centrum Nauki EXPERYMENT. Nowe, ponieważ wielkie otwarcie odbyło się 7 września 2013 roku. Liczącą 500 m2 powierzchnię wystawową powiększono do 3500 m2.

Czytaj więcej

 

Zajęcia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

19 września młodzież z gimnazjum i liceum udała się na zajęcia do PGS w Sopocie. Lekcja dotyczyła arcydzieł malarstwa ze zbiorów Lwowskiej Galerii Sztuki.

Czytaj więcej

 

Uczniowie liceum na wykładach i warsztatach w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Sopocie

18 września uczniowie klas II i III liceum brali udział w konferencji „Seksualność młodzieży”. Mieli okazję wysłuchać wykładów: Michała Pozdała „Ryzykowe zachowania seksualne młodzieży”, dr Katarzyny Waszyńskiej „Kiedy dzieci są małe, daj im korzenie, a kiedy są duże, daj im skrzydła”.

Czytaj więcej

 

Dodatkowe zajęcia sportowe w Sopockiej Akademii Tenisowej 2013/2014

Zapraszamy na dodatkowe zajęcia! W zdrowym ciele – zdrowy duch!

Poniedziałek
Siłownia 15:00 – 17:00
Pływanie 16:20 – 17:00

Czytaj więcej

 

Michał brązowym medalistą wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto 2013

Po bardzo trudnej ostatniej rundzie w Brnie Michał Śmigiel utrzymał 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Kia Picanto. Michał: „Jestem bardzo zadowolony i trochę zaskoczony. To był sezon na przygotowanie się, naukę, a zakończył się na podium generalki. Niesamowite!

Czytaj więcej

 

Zwycięstwo Kamila Majchrzaka w US Open Junior!

Kamil Majchrzak wraz ze swoim deblowym partnerem, Amerykaninem polskiego pochodzenia – Martinem Redlickim, zostali zwycięzcami deblowego turnieju juniorów US Open Junior Tennis Championship.

Czytaj więcej

 

Plan lekcji na rok 2013/2014

W Strefie ucznia opublikowaliśmy plan lekcji na nowy rok szkolny.  Mamy nadzieję, że pozwoli on realizować Wam, Drodzy Uczniowie,  pasje i marzenia 🙂

 

Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 🙂

02 września odbędą się spotkania inaugurujące nowy rok szkolny: 2013/2014.

Czytaj więcej

 

Pogodnych wakacji!

Rok szkolny za nami, a przed nami aż 2 miesiące zasłużonego wypoczynku. Życzymy więc Wam słonecznej pogody, nowych wrażeń, dobrego humoru 🙂

Czytaj więcej

 

Limeryczne pożegnanie klasy III gimnazjum

27 czerwca nauczyciele, absolwenci klasy III gimnazjum i ich rodzice spotkali się ostatni raz w tym gronie, aby podziękować sobie za współpracę i mile spędzony w szkole czas.

Czytaj więcej

 

Obóz edukacyjno – sportowy w Chłapowie

12 czerwca 2013 uczniowie  naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na obóz sportowo – edukacyjny do Chłapowa.  Humory i pogoda dopisały.  Po półtoragodzinnej jeździe byliśmy na miejscu,  rozpakowaliśmy bagaże i ruszyliśmy na spacer na plażę .

Czytaj więcej

 

Poznaj samego siebie 😉

W piątek pani psycholog Anna Kamyszek przeprowadziła w I klasie liceum zajęcia z diagnozy typu osobowości kwestionariuszem MBTI oraz opis predyspozycji zawodowych i obszarów rozwoju.

Czytaj więcej

 

Biologia w Parku Oliwskim

7 czerwca uczniowie klasy I liceum wzię™li udział‚ w lekcji biologii w Parku Oliwskim. Zajęcia prowadził‚ przewodnik, przyrodnik z zamił‚owania, który przez ponad godzinę™ w bardzo ciekawy sposób opowiadał‚ o znanych i tych całkiem nieznanych roślinach parku.

Czytaj więcej

 

SAT na wystawie The Human Body Exibition

6 czerwca, w ramach dodatkowych wyjść poza teren szkoły z geografii, uczniowie z klasy III gimnazjalnej i I licealnej byli na wystawie The Human Body Exibition. Podczas wystawy mogliśmy odbyć podróż w głąb ludzkiego ciała, która pozwoliła na szczegółowe poznanie naszego organizmu.

Czytaj więcej

 

Kolorowa chemia, czyli podstawowe reakcje chemiczne

6 czerwca klasa I gimnazjum wzięła udział w lekcji chemii, która odbyła się w Interaktywnym Centrum Edukacji EDUFUN w Gdyni. Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie wykonywali doświadczenia, umożliwiające im wykorzystanie w praktyce zdobytej wcześniej wiedzy teoretycznej. Zadaniem uczniów było:

Czytaj więcej

 

Kamil Majchrzak z SAT w pierwszej rundzie juniorskiego Wielkiego Szlema!

Turniej ITF A Roland Garros Junior French Championships – Kamil Majchrzak w pierwszej rundzie juniorskiego Wielkiego Szlema wygrał 6/3; 6/2 z Wayne Montgomery z Republiki Południowej Afryki, rozstawionym w turnieju z nr 12.

Czytaj więcej

 

I i III miejsca w Miejskim Konkursie Fizycznym i Chemicznym

27 maja uczniowie gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej odebrali nagrody, które zdobyli w II Miejskim Konkursie Fizycznym i III Miejskim Konkursie Chemicznym, organizowanych przez Sopocki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Czytaj więcej

 

Fizyka – lekcje interaktywne

22 maja 2013 roku uczniowie III klasy gimnazjum uczestniczyli w lekcji z fizyki, która odbyła się w EduFun w Gdyni. Młodzież pracowała w grupach, otrzymali zestaw materiałów oraz zadania warsztatowe z działu „Optyka” (widzenie barw, rodzaje soczewek, źródła świateł).

Czytaj więcej

 

Uczniowie klasy II liceum na Bałtyckim Festiwalu Nauki

24 maja uczniowie klasy II liceum odwiedzili Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego w ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Byliśmy na wykładzie zatytułowanym „Historia klimatu zapisana w osadach jeziornych”.

Czytaj więcej

 

Sopot – miasto, które znam?

22 maja, w słoneczny poranek, pierwsza i druga klasa gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego „Sopot – miasto, w którym mieszkam”, wybrały się na spacer po Sopocie.

Czytaj więcej

 

Maturalnych zmagań odsłona I: doskonałe wyniki ustnych egzaminów maturalnych w SAT

Nasi absolwenci wysoko ustawili poprzeczkę kolejnym rocznikom maturzystów – na egzaminach ustnych z języka polskiego i języków obcych osiągnęli bardzo dobre i celujące oceny.

Czytaj więcej

 

Konkurs wiedzy o UE i Krajach Niemieckojęzycznych

17 maja pięknie przystrojona sala czekała na uczniów gimnazjum oraz liceum, którzy zgłosili się do udziału w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej i Krajach Niemieckojęzycznych. O godzinie 11:00, gdy uczestnicy zajęli już swoje miejsca, do walki zagrzały ich ciepłe słowa pana Dyrektora, Andrzeja Szczepańskiego oraz pani pani Dyrektor Zarządzającej, Anny Witkowskiej.

Czytaj więcej

 

Uczniowie SAT na turniejach międzynarodowych

1.Turniej ITF 2 w Rumunii „37th TRANSGAZ Medias-sen-Sibiu Junior ITF Tournament” w dniach: 30.04 – 05.05.2013.
Grali w nim Kamil Majchrzak, Kamil Gajewski, Jan Zieliński i Piotr Łomacki. K. Majchrzak doszedł do półfinału w grze pojedynczej. K. Gajewski i P. Łomacki do ćwierćfinału w singlu.  K. Gajewski i J. Zieliński w grze podwójnej doszli do półfinału.

Czytaj więcej

 

Pogoda dla maturzystów 🙂

Tegorocznym zmaganiom maturalnym absolwentów naszego liceum kibicują nie tylko rodziny, nauczyciele i koledzy, ale także słońce. Jak widać rozjaśniło one maturzystom w głowach i poprawiło humory.

Czytaj więcej

 

Adrian i Czarek w finale OTK Super Seria

W dniach 10-13 maja Adrian Kowalski i Cezary Walkusz brali udział w turnieju OTK Super Seria do lat 16 w Warszawie. Turniej ten jest poświęcony zmarłej w 2004 roku  w katastrofie lotniczej w USA Ani Dolińskiej, która była dobrze zapowiadająca się tenisistką. Ranga turnieju to Super Seria, tzn. ranga 2, czyli najwyższa tuż po Mistrzostwach Polski, które posiadają rangę 1.

Czytaj więcej

 

 

 

W Galerii Portretowej Witkacego z… gęsim piórem

Młodzież z klasy III gimnazjum przez dwa dni zażywała uroków życia kulturalnego. We wtorek, 7 maja, oglądali w sopockim Multikinie film Andrzeja Jakimowskiego „Imagine”, który wzbudził refleksję nad sposobem odczuwania świata przez ludzi niewidomych.

Czytaj więcej

 

Wojtek Putlak wicemistrzem województwa w szachach

W sobotę, 27 kwietnia, w Malborku drużyna UKS „Korona” Gdańsk, której zawodnikiem jest uczeń I klasy gimnazjum, Wojtek Putlak, zdobyła wicemistrzostwo w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Szybkich.

Czytaj więcej

 

Uczniowie I klasy gimnazjum w gronie uczestników Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

W Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Wejrzeć w Siebie”, poświęconym twórczości Juliana Tuwima, który odbył się 26.04.2013 r. w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, naszą szkołę reprezentowali uczniowie pierwszej klasy gimnazjum: Weronika Gonciarz i Wojciech Putlak.

Czytaj więcej

 

I miejsce uczniów Sopockiej Akademii Tenisowej w konkursie biologicznym

29 kwietnia 2013 roku uczniowie gimnazjum uczestniczyli w mię™dzyszkolnym konkursie „Twoje Zdrowie w Twoich rę™kach”, zorganizowanym przez Pań„stwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sopocie i III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie.

Czytaj więcej

 

Tenisiści z I i II liceum tryumfują na zawodach międzynarodowych

W turnieju ITF 1 w Hiszpanii w dn.: 09-14.04.2013 „Trofeo Juan Carlos Ferrerro” – Kamil Majchrzak doszedł do ćwierćfinału i razem z Jankiem Zielińskim zdobyli I miejsce w grze podwójnej.

Czytaj więcej

 

III LO: od 26 kwietnia – absolwenci SAT

Uroczyste pożegnanie, zorganizowane przez Dyrekcję SAT w Kawiarni Tenisowej, uwieńczyło 3-letnią edukację naszych koleżanek i kolegów, od piątku – absolwentów Sopockiej Akademii Tenisowej. Pożegnanie przebiegło w atmosferze niezwykle serdecznej i przyjacielskiej. Nie zabrakło oczywiście humoru wspomnień i łezki żalu za minionym.

Czytaj więcej

 

Egzamin gimnazjalny w Sopockiej Akademii Tenisowej

Od 23 do 25 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum zdawali egzaminy z przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych oraz z języków obcych. Pierwszego dnia wyglądali na nieco zestresowanych, ale potem oswoili się z trudną rzeczywistością egzaminacyjną i radzili sobie coraz lepiej. Liczymy na dobre wyniki 😉

Czytaj więcej

 

Sopocka Akademia Tenisowa na Ogólnopolskiej Konferencji KFON

Na konferencji jubileuszowej, zorganizowanej z okazji 20 – lecia Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej, Sopocka Akademia Tenisowa znacząco zaznaczyła swoją obecność przez prezentację nowoczesnej koncepcji kształcenia sportowców i uczniów czasowo przebywających za granicą: nauczanie hybrydowe, z wykorzystaniem metod e-learningu.

Czytaj więcej

 

Wojtek Putlak powitał wiosnę w wielkim stylu!

27 marca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zorganizował na stoku Łysej Góry Nocne Zawody Narciarskie. Ich celem była nie tylko walka o podium, lecz również symboliczne przywitanie tegorocznej wiosny.

Czytaj więcej

 

Sukcesy Aristotelisa w USA

Aristotelis Daniloudis, uczeń klasy III liceum Sopockiej Akademii Tenisowej, trenujący w Impact Basketball Academy, odnosi sukcesy za oceanem. Może pochwalić się wygraniem turnieju o mistrzostwo Florydy do lat 18

Czytaj więcej

 

 

Sportowe zajęcia pozalekcyjne w SAT

Z proponowanych dodatkowych zajęć sportowych w roku szkolnym 2012/13 największą popularnością cieszą się lekcje na siłowni CALYPSO, odbywające się w poniedziałki, środy i piątki w godz.15.00 – 17.00; dodatkowo w piątek w godz.17.00 – 18.30 specjalne zajęcia dla dziewcząt prowadzi pani Julia Byczkowska.

Czytaj więcej

 

Zgrupowanie kondycyjne w Cetniewie

W dniach: 11-28.03.2013 w OPO „Cetniewo” we Władysławowie odbyło się zgrupowanie kondycyjne i badania kontrolne kadry juniorów i kadetów. W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy, którzy także są uczniami SAT: Kamil Gajewski, Adrian Kowalski, Cezary Walkusz

Czytaj więcej

 

„Po co mi szkoła” – częsty dylemat młodego sportowca

Zarówno nauka, jak i sport, pojmowane jako proces doskonalenia się, to jedne z tych dziedzin naszego życia, które towarzyszą nam przez cały okres jego trwania. Jednak u dzieci i młodzieży nabierają dodatkowego znaczenia. Mają moc kształtowania młodych umysłów i organizmów, aby dać im siłę i umiejętności do godnego i szczęśliwego życia.

Czytaj więcej

 

Życzenia świąteczne

Pogodnych, spokojnych, bezśnieżnych, spędzanych w rodzinnej atmosferze, Świąt Wielkanocnych

życzy

społeczność Sopockiej Akademii Tenisowej

Czytaj więcej…

 

„55 lat polskich komputerów” – wyróżnienie w konkursie międzyszkolnym

Mamy kolejny powód do radości – uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej zostali wyróżnieni w etapie międzyszkolnym konkursu „55 lat polskich komputerów”, organizowanego przez Zespół Szkół Handlowych w Sopocie.

Czytaj więcej

 

Konkurs na grafikę komputerową rozstrzygnięty

27.03.2013 r. poznaliśmy wyniki konkursu na grafikę komputerową pt. „Wielkanocne Jajko”. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, uczniowe nadesłali wiele ciekawych prac, w związku z tym komisja konkursowa miała problem z wyborem najciekawszej wielkanocnej pisanki.

Czytaj więcej…

 

II miejsce w konkursie Asy Gimnazjalne

26 marca Cezary Walkusz i Konrad Atanaziewicz odebrali z rąk jury oraz Naczelnika Wydziału Oświaty w Sopocie, pana Piotra Płockiego, nagrody za zajęcie II miejsca w 11 edycji prestiżowego sopockiego konkursu – „Asy Gimnazjalne”, organizowanego przez Sopockie Szkoły Autonomiczne.

Czytaj więcej…

 

Pomagamy innym

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi Sopockiej Akademii Tenisowej za pokrycie kosztów udziału 20 dzieci w zajęciach nauki gry tenisa na terenie Sopockiej Hali Tenisowej, oraz udziału 18 dzieci w zajęciach na basenie MOSiR w Sopocie.

Czytaj więcej…

 

Nagrodzeni w szkolnym konkursie „55 lat polskich komputerów”

Miło nam poinformować, że w szkolnym etapie konkursu „55 lat polskich komputerów” wyróżnienia otrzymali:
1. Daria Mędrzycka i Jakub Sochacki – klasa 1 gimnazjum,
2. Ola Andybur – klasa 1 LO,
3. Ivar Ledwożyw – klasa 1 gimnazjum.

Czytaj więcej…

 

Wyróżnienie dla uczniów SAT

18.03.2013 r., o godzinie 14.00, w Urzędzie Miasta Sopotu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym laureatom konkursu „Kampania reklamowa sopockich szkół ponadgimnazjalnych

Czytaj więcej…

 

Wystawa morska

W piątek, 1.03.2013 r., uczniowie klas I, II i III gim. byli w Ośrodku Kultury Morskiej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Gimnazjaliści zwiedzili 3 wystawy:

Czytaj więcej…

 

Lekcja biologii w Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego

Uczniowie I i II klas liceum Sopockiej Akademii Tenisowej uczestniczyli w wykładach: „Sinice – mali mieszkańcy naszych wód”. Organizatorem było Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni

Czytaj więcej…

 

I miejsce Adriana i Klaudii w OTK w Sopocie

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego  Seria 1 Kadetów w Sopocie Adrian Kowalski, uczeń klasy III gimnazjum SAT,  zajął pierwsze miejsce, wygrywając z półfinale ze swoim kolegą ze szkolnej ławy, Cezarym Walkuszem,

Czytaj więcej…

 

Łączymy się w smutku

W sobotę, 09.03, zmarła mama pani mgr Barbary Stachowskiej, nauczycielki plastyki i sztuki w Sopockiej Akademii Tenisowej.

Czytaj więcej…

 

Wyróżnienie w konkursie na najlepszą kampanię reklamową

W organizowanym przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Sopotu konkursie na najlepszą kampanię reklamową szkoły uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej: Kornelia Staniszewska, Sebastian Kęsicki i Aleksander Zweifel otrzymali wyróżnienie.

Czytaj więcej…

 

Dlaczego by nie przedłużyć sobie ferii o tydzień?

Właśnie na taki pomysł wpadła Dyrekcja i wychowawcy wraz z Panią Julia Byczkowską na czele. Aby wykorzystać ostatnie chwile zimy, zabrali nas na narty i snowboard do naszego ulubionego miejsca – Gronia, gdzie zawsze bardzo uprzejmie jesteśmy przyjmowani przez państwa Kubiczów.

Czytaj więcej…

 

Maja Gilmore w etapie okręgowym

W lutym uczennica III klasy liceum, Maja Gilmore reprezentowała Sopocką Akademię Tenisową w okręgowym etapie XXXVI Olimpiady z Języka Niemieckiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Czytaj więcej…

 

Pozdrowienia z gór!

Pani dyrektor Anna Witkowska z mężem…

Czytaj więcej…

 

Sandra Gierczak w gronie uczestników etapu wojewódzkiego

21.01.2013 r. w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni odbył się rejonowy etap Konkursu z Języka Niemieckiego, w którym udział wzięła uczennica III klasy gimnazjum, Sandra Gierczak.

Czytaj więcej…

 

Studniówka w Sheratonie

Zgodnie z tradycją, polonezem rozpoczęła się Studniówka maturzystów Sopockiej Akademii Tenisowej. Na parkiecie pięknej sali bankietowej sopockiego hotelu Sheraton zaszeleściły błyszczące materiały wytwornych sukienek wieczorowych.

Czytaj więcej…

 

SAT ogólnopolską potęgą tenisową

Przywykliśmy do tego, że ze wszystkich zawodów tenisowych uczniowie SAT wracają z tarczą. I tym razem nie zawiedli: na Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w Pabianicach (21 – 27.01.2013 r.) nasi tenisiści zdobyli 4 tytuły Mistrza Polski Kadetów – dwa w grze pojedynczej i dwa w grze podwójnej.

Czytaj więcej..

 

Sandra finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego

4 marca w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni odbył się ostatni już, wojewódzki etap konkursu z języka niemieckiego. Młodzież  z okolicznych powiatów przybyła zawalczyć o wysokie wyniki. Wśród nich znalazła się również uczennica III klasy gimnazjum SAT, Sandra Gierczak.

Czytaj więcej…

 

Wystawa morska

W piątek, 1.03.2013 r., uczniowie klas I, II i III gim. byli w Ośrodku Kultury Morskiej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Gimnazjaliści zwiedzili 3 wystawy:

 Czytaj więcej…

 

Lekcja biologii w Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego

Uczniowie I i II klas liceum Sopockiej Akademii Tenisowej uczestniczyli w wykładach: „Sinice – mali mieszkańcy naszych wód”. Organizatorem było Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni

Czytaj więcej…

 

I miejsce Adriana i Klaudii w OTK w Sopocie

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego  Seria 1 Kadetów w Sopocie Adrian Kowalski, uczeń klasy III gimnazjum SAT,  zajął pierwsze miejsce, wygrywając z półfinale ze swoim kolegą ze szkolnej ławy, Cezarym Walkuszem,

Czytaj więcej…

 

Łączymy się w smutku

W sobotę, 09.03, zmarła mama pani mgr Barbary Stachowskiej, nauczycielki plastyki i sztuki w Sopockiej Akademii Tenisowej.

Czytaj więcej…

 

Wyróżnienie w konkursie na najlepszą kampanię reklamową

W organizowanym przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Sopotu konkursie na najlepszą kampanię reklamową szkoły uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej: Kornelia Staniszewska, Sebastian Kęsicki i Aleksander Zweifel otrzymali wyróżnienie.

Czytaj więcej…

 

Dlaczego by nie przedłużyć sobie ferii o tydzień?

Właśnie na taki pomysł wpadła Dyrekcja i wychowawcy wraz z Panią Julia Byczkowską na czele. Aby wykorzystać ostatnie chwile zimy, zabrali nas na narty i snowboard do naszego ulubionego miejsca – Gronia, gdzie zawsze bardzo uprzejmie jesteśmy przyjmowani przez państwa Kubiczów.

Czytaj więcej…

 

Maja Gilmore w etapie okręgowym

W lutym uczennica III klasy liceum, Maja Gilmore reprezentowała Sopocką Akademię Tenisową
w okręgowym etapie XXXVI Olimpiady z Języka Niemieckiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

 

Instagram417