Archiwum 2014

 

Życzenia świąteczne

Zdrowych, pogodnych, spędzanych w gronie bliskich Świąt Bożego Narodzenia

życzy

społeczność Sopockiej Akademii Tenisowej

Czytaj więcej

 

Mikołajki z matematykąmikolaj03

Uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej 4.12.2014 r. uczestniczyli w wycieczce do Centrum Hewelianum. Interaktywne i multimedialne wystawy propagujące wiedzę z fizyki, historii biologii, astronomii i

Czytaj więcej

 

Konkurs na najładniejszą multimedialną kartkę świątecznąAdam Stiller 2gim

Wyniki konkursu na najlepszą kartkę multimedialną: 1 miejsce – Adam Stiller – 2 gimnazjum,

Czytaj więcej

 

niem
Sukcesy uczniów SAT w konkurach przedmiotowych

Sandra Gierczak, uczennica klasy II liceum, zakwalifikowała się do etapu okręgowego 38 Olimpiady Języka Niemieckiego.

Czytaj więcej

 

Zajęcia w laboratorium chemicznym UGug13

2 grudnia klasy 1, 2 i przedstawiciele 3 gimnazjum wybrali się na warsztaty chemiczne na Uniwersytet Gdański. Pojechaliśmy tam razem z panią Hanią Turulską, która uczy w SAT chemii, oraz panią Anią Kamyszek- Cieślarczyk, wychowawczynią 1 klasy gim.

Czytaj więcej

 

I gimnazjum w Muzeum Miasta Sopotupsych1

25.10.2014 roku klasa 1 gimnazjum wraz z wychowawczynią i panią M. Tesmer odwiedziła  muzeum  Sopotu, które mieści się w starej, ponadstuletniej willi. Muzeum to znajduje się nad samym morzem. Uczestniczyliśmy tam w lekcji dotyczącej sopockich obyczajów plażowych.

Czytaj więcej

Grant Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla uczniów SAT oraz SWPS w Sopocie

„Dynamika emocji w procesie twórczym” to tytuł projektu, który został wyróżniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Uniwersytet Młodych Wynalazców”. Logo UMWW projekcie weźmie udział dwoje naszych uczniów: Sława Joanna Seklecka oraz Konrad Atanaziewicz.

Czytaj więcej

 

Wyróżnienie dla Łukasza Karola, ucznia SAT, w konkursie literackim

Łukasz Karol, uczeń III klasy gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej, otrzymał wyróżnienie w XXII Konkursie Literackim, adresowanym do uczniów województwa pomorskiego.

poezja3

Czytaj więcej

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Karoliny Śnity

Najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych jest uczennica 3 klasy liceum Sopockiej Akademii Tenisowej – Karolina Śnita.

Czytaj więcej

 

Tomasz Urbański najlepszym informatykiem SAT

W etapie szkolnym konkursu informatycznego dla gimnazjum najwięcej punktów zdobył uczeń klasy 1 – Tomasz Urbański, który uzyskał tym samym tytuł najlepszego informatyka

Czytaj więcej

 

Sprawozdanie z wycieczki klasy I gimnazjum do Muzeum Morskiego

14 listopada moja klasa udała się na wycieczkę do Gdańska – do Ośrodka Kultury Morskiej. Jest to najmłodszy oddział Narodowego Muzeum Morskiego, otwarty w kwietniu 2012 r. Jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce.

Czytaj więcej

 

Uczniowie SAT z wizytą w Akwarium Gdyńskim

Na trzynastego listopada zostało zapowiedziane wyjście do Akwarium Gdyńskiego. Pojechały dwie grupy: pierwsza liceum oraz rozszerzenie z biologii z drugiej liceum,

Czytaj więcej

 

Zapraszamy na obóz narciarski w Groniu!

Zapraszamy na obóz narciarski, który odbędzie się w dniach 12.01 -18.01.2015.
Program obozu:
Wyjazd 12.01 (poniedziałek), zbiórka o godzinie 19:00 przed Sopocką Akademią Tenisową. Powrót 18.01 (niedziela) we wczesnych godzinach porannych.

Czytaj więcej

 

Turniej Halloweenowy w SAT

Tenisowy Turniej Halloweenowy dostarczył wielu emocji. Oto jego wyniki:

Czytaj więcej

 

Zbiórka charytatywna w SAT

Od 17.11.1014 r. w Sopockiej Akademii Tenisowej ruszyła zbiórka charytatywna na rzecz psów i kotów ze Schroniska w Sopocie.

Czytaj więcej

 

Dzień Postaci Bajkowych w SAT

6 listopada obchodziliśmy w Sopockiej Akademii Tenisowej Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych. Tego właśnie dnia korytarzami naszej szkoły dumnie paradowały: rudowłosa Królowa Kier, Pokahontaz, Smerfetka, Myszka Miki, Barbie, Księżkiczka i Zła Czarownica.

Czytaj więcej

 

III liceum w Galerii Portretowej Witkacego

Temat wyjazdu: „Galeria Portretowa Witkacego” nie brzmiał zbyt fascynująco dla klasy III LO. Jednak wizja całodniowej wycieczki zamiast lekcji w szkole okazała się wystarczającym argumentem, żeby pojechać. Później okazało się, że był to wybór jak najbardziej prawidłowy.

Czytaj więcej

 

Wywiady Kamila dla Radia Plus, Radia Gdańsk, Dziennika Bałtyckiego, TVP

Podczas pobytu edukacyjnego w Sopocie uczeń klasy maturalnej, Kamil Majchrzak, piąty junior świata w tenisie, który większość czasu spędzonego w Trójmieście poświęcił nauce i treningom, znalazł również chwilę na udzielenie kilku wywiadów, m.in. dla RADIA PLUS i RADIA GDAŃSK.

Czytaj więcej

 

I i II gimnazjum w Experymencie

24-10-2014 klasy I i II gimnazjum uczestniczyły w zajęciach w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Udaliśmy się tam z naszą wychowawczynią panią Anią Kamyszek-Cieślarczyk i panią Moniką Tesmer. Edukację w Experymencie zaczęliśmy od lekcji „Barwy ze słońca”, na której poznaliśmy zjawiska ilustrujące załamanie się i rozszczepienie światła oraz działanie stroboskopu.

Czytaj więcej

 

Baśniowy konkurs w SAT

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem nie tylko u dzieci i młodzieży, lecz również wśród dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni.

Czytaj więcej

 

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W klasie I liceum: W piątek, 10 października, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Na lekcji języka polskiego pani Katarzyna Sochaj, nasza polonistka, opowiedziała nam, co to w ogóle jest dysleksja.

Czytaj więcej

 

Lekcja w ZUS-ie

8 października 2014 r. uczniowie klas I i III LO wraz z paniami Anną Kamyszek-Cieślarczyk i Moniką Tesmer udały się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na zajęcia edukacyjne.

Czytaj więcej

 

Wyniki konkursu Selfie z SAT-em oficjalnie ogłoszone!

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, także wśród absolwentów Sopockiej Akademii Tenisowej. A oto wyniki: I miejsce – Andrzej Franko z III gimnazjum,

Czytaj więcej

 

Wyjazd integracyjny Sobieszewo 2014

Pobyt w Sobieszewie rozpoczęliśmy spacerem po pięknej, opustoszałej już w tym okresie plaży. Potem były spotkania integracyjne w grupach, kółko fotograficzne, no i oczywiście – jak na Akademię Tenisową przystało – zajęcia sportowe: siatkówka, piłka nożna, streetball, tenis stołowy, a nawet grzybobranie,

Czytaj więcej

 

MIO: piękna walka Zatówki w ćwierćfinale turnieju gry pojedynczej

Patryk Zatówka po fantastycznej walce ostatecznie uległ w stosunku 3:4 Brazylijczykowi Hugo Calderano w ćwierćfinale turnieju gry pojedynczej II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w tenisie stołowym. Mimo to 17-letni reprezentant Polski odniósł w Nankinie życiowy sukces w karierze sportowej.

Czytaj więcej

 

Sukcesy tenisowe Michała Czecha

Z przyjemnością informujemy o sukcesach tenisowych ucznia 1 gimnazjum. Na mistrzostwach Gliwic w tenisie Michał Czech zajął I miejsce w singlu chłopców do 16 lat.

Czytaj więcej

 

Akcja „Sprzątanie Świata”

W ramach akcji „Sprzątanie Świata” gimnazjaliści i licealiści z Sopockiej Akademii Tenisowej uprzątnęli teren wokół szkoły oraz zebrali śmieci rozrzucone na drogach prowadzących do SAT.

Czytaj więcej

 

Śladami przyrodnika – wizyta w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

18 września klasy I i II gimnazjum pojechały do Gdańska, żeby spotkać się z leśnikiem – panią Magdą, która była przewodniczką po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Czytaj więcej

 

Przerzutka na Sopot

Sopot zaprasza do wspólnej zabawy! W ramach miejskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” – Miasto Sopot organizuje dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców Sopotu cykliczne wycieczki/przejazdy rowerowe.

Druga edycja programu „Przerzutka na Sopot” odbędzie się 20 września br. o godz. 11.00 (zbiórka przy Zespole Szkół Nr 1, ul. Ks. Pomorskich 16/18).

Czytaj więcej

 

Olimpijskie złoto dla Kamila Majchrzaka, ucznia Sopockiej Akademii Tenisowej

25 sierpnia Kamil Majchrzak został powitany na lotnisku przez rodzinę oraz przedstawicieli Polskiego Związku Tenisowego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dziennikarzy sportowych i kibiców. Przyczyna tak wielkiego zainteresowania naszym uczniem była niecodzienna: Kamil wrócił z Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie w Chinach z tytułem OLIMPIJSKIEGO MISTRZA ŚWIATA JUNIORÓW w grze pojedynczej.

Czytaj więcej

 

Janek Zieliński MŁODZIEŻOWYM MISTRZEM OLIMPIJSKIM W mikście

Jan Zieliński, uczeń klasy III liceum Sopockiej Akademii Tenisowej, zdobył złoty medal II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Nankin 2014 w parze ze Szwajcarką Jil Teichmann w tenisowym turnieju par mieszanych!

Czytaj więcej

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 odbędzie się w poniedziałek, 01.09, o godz. 9.00 (klasy II – III gimnazjum, I – III liceum). Uczniów i rodziców z klasy I gimnazjum zapraszamy o godz. 10.00.

 

Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2014/2015

W Strefie ucznia zamieściliśmy wykaz podręczników obowiązujących w bieżącym roku szkolnym. Bezpośredni odnośnik: http://akademiatenisowa.pl/?page_id=115

 

W A K A C J E ! ! !

Słońca, relaksu, niezapomnianych wakacyjnych przygód!

Czytaj więcej

 

Przedsmak wakacji – rejs jachtem „Kneź”

24 czerwca uczniowie głównie klasy I liceum pod opieką pana Marcina Szmuniewskiego brali udział w rejsie jachtem „Kneź” zorganizowanym przez Pomorski Związek Żeglarski.

Czytaj więcej

 

Obóz edukacyjno – sportowy w Chłapowie

Na wycieczkę szkolną wyjechaliśmy 16 czerwca o godzinie 10:00 spod Sopockiej Akademii Tenisowej. Wszyscy uczestnicy wycieczki wyruszyli jednym autokarem. Podróż przebiegała bez zakłóceń, a na miejscu byliśmy około 11:00.

Czytaj więcej

 

Ivar Ledwożyw laureatem konkursów miejskich – Sopot 2014

Gratulujemy Ivarowi Ledwożywowi z II klasy gimnazjum zajęcia III miejsca w Miejskim Konkursie z Chemii i IV miejsca z Fizyki.

Czytaj więcej

 

Szkolny Festiwal Nauki

28 maja 2014 r. w Sopockiej Akademii Tenisowej, w ramach programu „Szkoła z Klasą 2.0”, odbył się Szkolny Festiwal Nauki.

Czytaj więcej

 

III miejsce Sebastiana Matuszewskiego w I rundzie Driftingowego Pucharu Polski

2 i 3 maja 2014 roku odbyła się I runda Driftingowego Pucharu Polski DRIFT OPEN. Zarejestrowało się 90 zawodników. Sebastian zakończył zawody na III miejscu.

Czytaj więcej

Pozdrowienia z Turcji

Przesyłamy serdeczne pozdrowienia i kilka zdjęć 🙂

Czytaj więcej

 

XII Bałtycki Festiwal Nauki

Klasa I gimnazjum 20.05 w ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki odwiedziła Muzeum Sopotu. Brała udział w zajęciach pt. „Barwy Sopotu”. Zajęcia prezentowały historię, geografię oraz najbardziej znane miejsca w Sopocie.

Czytaj więcej

 

Zajęcia w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

16 maja uczniowie 1 klasy Liceum wzięli udział w Dniach Otwartych Sądu Okręgowego w Gdańsku. Wizyta w sądzie rozpoczęła się od obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa polegającej na przejściu przez bramkę do wykrywania metali.

Czytaj więcej

 

I miejsce Kamili w Konkursie Plastycznym XXIII Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

Gratulujemy naszej uczennicy klasy I gimnazjum, Kamili Mańkowskiej, zajęcia I miejsca w Konkursie Plastycznym XXIII Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

Czytaj więcej

 

Uczniowie gimnazjum w Państwowej Galerii Sztuki

8 maja klasy I, II i III gimnazjum odwiedziły Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, biorąc udział w warsztatach pod tytułem „Opis dzieła sztuki”.  Po części teoretycznej, przedstawionej w postaci prezentacji multimedialnej, uczniowie mieli możliwość praktycznego zastosowania wcześniej poznanej wiedzy.

Czytaj więcej

 

Sukcesy tenisowe Kamila i Janka

W maju Kamil Majchrzak, uczeń II klasy SAT, wygrał mecz pierwszej rundy w turnieju ITF Futures w Teplicach. Pokonał Patrika Fabiana 7:6(5), 6:3.

Czytaj więcej

 

II miejsce w Konkursie Wiedzy o Zdrowiu

28 kwietnia 2014 r. odbył się międzyszkolny „Konkurs Wiedzy o Zdrowiu” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Sopocie oraz III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie. Wzięło w nim udział 10 uczniów gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej.

Czytaj więcej

 

SAT w projekcie Szkoła Demokracji

„Szkoła demokracji – Szkoła samorządności” to program o charakterze pilotażowym, realizowany w partnerstwie Ośrodka Rozwoju Edukacji z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Sopocie, którego odbiorcą jest Sopocka Akademia Tenisowa.

Czytaj więcej

 

Pożegnanie klasy maturalnej

29 kwietnia, o godzinie 16.00, w Kawiarni Tenisowej odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom 3 klasy liceum.

Czytaj więcej

 

Turniej Tenisowy SAT

24 i 25.04.2014 r., w godzinach przedpołudniowych, w hali Sopockiego Klubu Tenisowego odbył się Turniej Tenisowy SAT, kończący sezon halowy. Organizatorem turnieju była Sopocka Akademia Tenisowa

Czytaj więcej

 

II miejsce Wojtka Putlaka w XXV Turnieju Minihokeja

W dniach 24 i 25 kwietnia w Gdańsku odbył się XXV Turniej Minihokeja, w którym uczeń Sopockiej Akademii Tenisowej, Wojtek Putlak, uplasował się na wysokiej, drugiej pozycji!

Czytaj więcej

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014

W dniach 23-25 kwietnia uczniowie III klasy gimnazjum, pełni energii i pogody ducha, stawiali się w szkole punktualnie o 8:30, żeby zmierzyć się z  egzaminem gimnazjalnym

Czytaj więcej

 

Klasa III gimnazjum w sopockim Grodzisku

9 kwietnia klasa III gimnazjum w ramach projektu „Szkoła z klasą” była w sopockim Grodzisku. Uczniowie uczestniczyli w lekcji „Najstarsze dzieje Sopotu – grodzisko wczesnośredniowieczne”.

Czytaj więcej

 

Globtroterzy z SAT na wieży w Kolibkach

W ramach dodatkowych wyjść z geografii uczniowie razem z panem Marcinem Szmuniewskim byli na wieży widokowej w Kolibkach. Wysokość wieży wynosi 50 metrów.

Czytaj więcej

 

 Szekspir na wesoło

W kwietniu uczniowie klas 1 i 2 liceum oraz najlepsze uczennice z 3 gimnazjum: Sława Seklecka i Ania Panas, wybrali się na kameralne przedstawienie teatralne, które odbyło się w sali Multikina w Gdańsku. Celem przedstawienia było zaprezentowanie wszystkich dzieł Szekspira w zaledwie dwie godziny!

Czytaj więcej

 

Alex i Szymon w finale DESTINATION IMAGINATION!

W marcu uczniowie klas I i II liceum: Szymon Zboś i Alex Zweifel uczestniczyli w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DESTINATION IMAGINATION – Oczyma Wyobraźni. Zajęli w niej III miejsce, prezentując wyzwanie „Sztuka komiksu”, wymagające:

Czytaj więcej

 

Życzenia świąteczne

Spokojnych, pełnych wiosennego optymizmu i słońca Świąt Wielkanocnych

życzy

społeczność Sopockiej Akademii Tenisowej 🙂

Czytaj więcej

 

Ruszyła rekrutacja do Sopockiej Akademii Tenisowej!

Rozpoczęliśmy rekrutację do gimnazjum i liceum SAT: szkoły bez monitoringu, budującej relacje i poczucie bezpieczeństwa na wzajemnym zaufaniu.

Zgłoszenia pod numerem telefonu: 48 58 550 29 12.

Czytaj więcej

 

Projekt „Wycieczka szkolna”

Przez ostatnie tygodnie klasa I LO pochłonięta była pracą nad projektem „Wycieczka szkolna”. Uczniowie pracowali w grupach nad swoimi pomysłami, a stawka była wysoka – najlepszy projekt zostanie przetestowany w realu – cała klasa pojedzie na wycieczkę do miasta, które zostało opisane w najlepszym projekcie.

Czytaj więcej

 

Sukces I Salonu Pomorskiego

Sopocka Akademia Tenisowa we współpracy z Gdańskimi Szkołami Autonomicznymi oraz Krajowym Forum Oświaty Niepublicznej zorganizowała ogólnopolską konferencję – I Salon Pomorski Oświaty, w której uczestniczyło prawie 100 osób: dyrektorów oraz organów prowadzących szkół niepublicznych z całego kraju.

Czytaj więcej

 

SAT organizatorem I Salonu Pomorskiego Oświaty

Sopocka Akademia Tenisowa – organizator I Salonu Pomorskiego Oświaty przedstawia informację dotyczącą programu konferencji, w której uczestniczyć będą dyrektorzy szkół niepublicznych z całej Polski. W sympozjum udział weźmie również gość specjalny Wiceminister Edukacji – Szefowa Gabinetu Politycznego Ministra Joanny Kluzik- Rostkowskiej – Marta Czaplińska.

Czytaj więcej

 

II gimnazjum na otwarciu Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014

7 marca klasa II gimnazjum SAT wraz z paniami Julią i Kasią wzięła udział w oficjalnym otwarciu Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej ERGO ARENA.

Czytaj więcej

 

Czarek najlepszy w IV Trójmiejskim Konkursie Umiejętności Logiczno-Matematycznych

IV Trójmiejski Konkurs Umiejętności Logiczno-Matematycznych odbył się 19.02.2014 r. w ZSH w Sopocie. Czarek Walkusz zajął drugie miejsce

Czytaj więcej

 

Kolosy 2014

7 marca uczniowie uczęszczający na rozszerzenie z geografii uczestniczyli w XVI Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – popularnych Kolosach, które odbywają się na Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA.

Czytaj więcej

 

Ewaluacja zewnętrzna w SAT potwierdzeniem wysokich standardów edukacyjnych i wychowawczych szkoły

05.03.2014 r. w uroczystej formie raport końcowy został przedstawiony Dyrekcji Szkoły przez Zespół Wizytatorów, a potem zaprezentowany Radzie Pedagogicznej SAT. Z wielką radością konstatujemy, że nasza praca została oceniona bardzo dobrze: aż 5 wymagań spełniamy na poziomie bardzo wysokim (A), zaś 7 na poziomie wysokim (B).

Czytaj więcej

 

Wizyta klasy I LO w IMGW w Gdyni

5 marca klasa I liceum SAT pod opieką pani Anny Kamyszek-Cieślarczyk i pana Marcina Szmuniewskiego wybrała się do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Naszym opiekunem był pan Longin Wójcik – starszy synoptyk w Biurze Prognoz IMGW.

Czytaj więcej

 

III miejsce gimnazjalistów w konkursie „Życie bez nałogu”

27 lutego b.r. uczniowie II klasy gimnazjum wzięli udział w podsumowaniu konkursu „Życie bez nałogu”, zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Sopocie.

Czytaj więcej

 

Kolejny wielki sukces Kamila Majchrzaka!

Kamil Majchrzak wygrał turniej ITF w Kartagenie. W finale pokonał Roberto Carballesa Baenę. Mimo że turnieje ITF są mniejsze od challengerów, to od takich właśnie startów młodzi tenisiści zaczynają swoją drogę do profesjonalnego tenisa.

Czytaj więcej

 

Jan Zieliński Halowym Mistrzem Polski!

Podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów, które odbyły się w Ślęzie nasi uczniowie: Hubert Hurkacz i Jan Zieliński zwyciężyli w grze podwójnej! Janek jednak na tym nie poprzestał,

Czytaj więcej

 

II miejsce uczniów w gimnazjum Miejskim Turnieju Wiedzy o Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce

27 lutego 2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Sopocie odbył się Miejski Turniej Wiedzy o Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce, Sopot 2014. Sopocką Akademię Tenisową reprezentowała drużyna złożona z uczniów drugiej i trzeciej klasy gimnazjum: Sława Seklecka, Wojciech Putlak, Jakub Górny, Ivar Ledwożyw.

Czytaj więcej

 

Studniówka klasy III liceum

21 lutego w Hotelu Sharaton odbyła się studniówka naszej klasy. Zanim się rozpoczęła, miała miejsce ostatnia próba poloneza, która – podobnie jak finałowy taniec – wyszła bardzo dobrze. Po  oficjalnym otwarciu przyszła pora na przemówienie pana Bartosza Byczkowskiego i dyrektora, pana Andrzeja Szczepańskiego, oraz moje.

Czytaj więcej

 

Walentynkowy konkurs rozstrzygnięty 😛

Jury przyznało wyróżnienie za najlepszy wiersz o tematyce miłosnej Olgierdowi Maryniakowi z klasy II liceum, który napisał utwór posiadający wiele walorów: moc uczucia, odrobina humoru, próba (zupełnie udana) napisania o miłości 13-zgłoskowcem.

Czytaj więcej

 

Paweł Jaksina reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim!

Paweł będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim, które w dniach 26 lutego – 6 marca odbędą się w słowackiej Jasnej.

Czytaj więcej

 

Hamlet w I liceum

Uczniowie klasy I liceum SAT ćwiczyli pamięć i umiejętności prezentowania fragmentów dramatu Szekspira: mogli wygłosić monolog głównego bohatera lub przygotować inscenizację wybranego fragmentu „Hamleta”.

Czytaj więcej

 

Patryk Zatówka pojedzie na 2. Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży!

Patryk, uczeń I klasy SAT,  obecnie przebywa w Czechach w Hodoninie,gdzie zakwalifikował się do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Chinach, które odbędą się w sierpniu 2014.

Czytaj więcej

 

Obóz narciarski w Groniu

Od poniedziałku, 06.02, uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej szaleją na tatrzańskich stokach położonych w okolicach Gronia. Pogoda i humory im dopisują…

Czytaj więcej

 

Gimnazjum w Centrum Experyment

4 lutego gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej pod opieką pani Henryki Turulskiej i pana Marcina Szmuniewskiego odwiedziło Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Ideą gdyńskiego Experymentu jest nauczanie poprzez zabawę

Czytaj więcej

 

W SAT dzielimy się … sportem

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie przekazał Dyrekcji SAT serdeczne podziękowania za pokrycie kosztów udziału dzieci w zajęciach nauki gry w tenisa w Sopockiej Hali Tenisowej oraz zajęć na basenie MOSiR w Sopocie.

Czytaj więcej

 

Wykłady i doświadczenia w Instytucie Oceanologii PAN

15 stycznia pani Ania Kamyszek – Cieślarczyk i pan Marcin Szmuniewski zabrali klasę I liceum do Instytutu Oceanologii Państwowej Akademii Nauk. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez pracowników naukowych wyżej wymienionej instytucji. Wizyta składała się z wykładów i doświadczeń. Miała na celu przybliżyć zagadnienie Morza Bałtyckiego.

Czytaj więcej

 

Projekt edukacyjny w SAT

W styczniu uczniowie 3 klasy gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej prezentowali efekty swojej pracy nad przygotowaniem projektu edukacyjnego. Prezentację obserwowali ich młodsi koledzy z gimnazjum

Czytaj więcej

 

Doskonały początek roku w sporcie

Jan Zieliński, uczeń klasy II liceum SAT, wygrał turniej ITF Juniors Tennis Club Hamman-Sousse w Tunezji. W finale nasz junior wygrał z seniorem  Petewrem Conkic.

Czytaj więcej

 

Adrian i Czarek brązowymi medalistami Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów!!!

W Bytomiu rozegrano Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Drużynę SKT Sopot reprezentował trener Henryk Kornas wraz z zawodnikami Adrianem Kowalskim oraz Cezarym Walkuszem.

Czytaj więcej

 

Brawo Dorota i Maja!

26 stycznia 2014 r. zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski, w których uczennice SAT odniosły sukces.

Czytaj więcej

 

Wojtek Putlak wywalczył brąz  w II biegu po plaży o Grand Prix Sopotu TIMEX CUP 2013/2014

18 stycznia 2014 r. odbył się II Bieg Przełajowy po Plaży TIMEX CUP 2013/2014. TIMEX CUP to cykl 3 biegów rozgrywanych zimową porą na plaży w Sopocie.

Czytaj więcej

Instagram417