Archiwum 2015

Życzenia świąteczne zyczenia

Zdrowych, pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

życzy

społeczność Sopockiej Akademii Tenisowej

Czytaj więcej

 

Małe Kaszuby – wycieczka do Szymbarka  szymbark5

4 grudnia 2015 roku wszystkie klasy gimnazjum pojechały do Szymbarka. Naszymi opiekunami byli: pani Monika Tesmer, pani Ania Kamyszek-Cieślarczyk, pani Hania Turulska, pani Jadwiga Hewelt oraz pan Bartek Byczkowski. Z samego rana wyruszyliśmy autokarem spod SAT-u i przed południem byliśmy już w Szymbarku.

Czytaj więcej

 

Petycja w sprawie gimnazjów

Szanowni Państwo!

Proszę o rozważenie możliwości podpisania listu zamieszczonego na stronie internetowej http://www.petycjeonline.com/tak_dla_gimnazjum dotyczącego likwidacji gimnazjum.

Andrzej Szczepański
Dyrektor szkoły

 

Patrycja Polańska o sporcie i SAT w wywiadzie dla tenisportalu.com polanska

Fragmenty wywiadu z Patrycją:

18-letnia Patrycja Polańska to jedna z najzdolniejszych polskich tenisistek młodego pokolenia. Jej tenisowa droga nie jest usłana różami, jednak ani myśli się poddawać. Wierzy, że dzięki ogromnej woli walki i ciężkiej pracy na treningu jest w stanie dojść na sam szczyt.

Czytaj więcej

 

II miejsce Marty Schreiber w XXIII Konkursie Literackim dla Uczniów Województwa Pomorskiego marta

Marta Schreiber zajęła II miejsce w XXIII Konkursie Literackim, w którym wzięło udział ponad 170 uczniów ze szkół województwa pomorskiego. Pomysłodawcą konkursu jest wybitny poeta i kompozytor,  Jerzy Stachurski, członek Związku Literatów Polskich oraz Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych.

Czytaj więcej

 

Wywiad z Kacprem Żukiem, najlepszym tenisistą Legii, uczniem SAT zuk

Kacper Żuk: Życie zaplanowane pod tenisa

Autor: Małgorzata Chłopaś Źródło: www.tenislegia.pl/własne

– W moim życiu wszystko jest robione pod kątem tenisa. Gdy zacząłem odnosić pierwsze sukcesy na korcie, mając 10-11 lat, tata stwierdził, że poświeci się dla mojej gry i zrobi wszystko, by mi pomóc. Zrezygnował z pracy, przeszedł kurs trenera – mówi Kacper Żuk, jedna z największych nadziei legijnego tenisa.

Czytaj więcej

 

I miejsce Magdy Zajdy w turnieju w Sobocie zajda

W dniach 14 -16.11.2015 Magdalena Zajda, uczennica klasy I LO Sopockiej Akademii Tenisowej zajęła pierwsze miejsce w turnieju OTK Kobiet w Sobocie k/Rokietnicy.

Czytaj więcej

 

I gimnazjum w OKM-ie 7

W poniedziałek 09.11.2015 r. uczniowie klasy I gimnazjum odwiedzili Ośrodek Kultury Morskiej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Gimnazjaliści odbyli lekcję „Szkoła nawigatorów”, podczas której przypomnieli sobie informację związane z orientacją w terenie, poznali techniki wyznaczania kursów i obliczeń na mapach morskich.

Czytaj więcej

 

Stypendium dla Bartka Chotkowskiego chotkowski

Gratulujemy Bartkowi z I klasy liceum otrzymania Stypendium Prezydenta Miasta Sopotu w uznaniu za bardzo dobre wyniki w nauce

Czytaj więcej

 

Kacper Żuk zwycięża w Izraelu zuk

Ciężki okres przygotowawczy przed sezonem zimowym dobiegł wreszcie końca. Kacper przez cały październik szlifował formę i ciężko pracował nad przygotowaniem fizycznym. Najpierw w Zakopanem na treningach wysokogórskich, później w mekce czeskiego tenisa – Prostejovie, klubie gdzie na co dzień trenują Tomas Berdych i Petra Kvitova.

Czytaj więcej

 

Uczniowie SAT w projekcie Uniwersytet Młodych Wynalazców swps

22 października na Uniwersytet SWPS Sopot odbyła się konferencja „KreAktywność. Psychologia twórczości w edukacji, sztuce i nauce”, będąca podsumowaniem projektu Uniwersytet Młodych Wynalazców, do którego zakwalifikowali się nasi uczniowie – Słąwa Seklecka z II klasy liceum i Konrad Atanaziewicz z klasy maturalnej.

Czytaj więcej

 

Michał Śmigiel – stypendysta Prezydenta Miasta Sopotu smigiel (2)

Michał Śmigiel z III klasy liceum otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Sopotu za umiejętność łączenia nauki i sportu.

Czytaj więcej

 

Wizyta w Ergo Hestii ergo9

22 października klasy I i II gimnazjum pod opieką wychowawców – pani Ani Kamyszek- Cieślarczyk i pani Moniki Tesmer, odwiedziły firmę Ergo Hestia.

Uczestniczyliśmy w warsztatach na temat niepełnosprawności. Spotkanie prowadziła przedstawicielka Fundacji na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych – Integralia.

Czytaj więcej

 

Lekcja na temat dopalaczy dopal

We wtorek 20 października młodzież gimnazjalna Sopockiej Akademii Tenisowej wzięła udział w spotkaniu informacyjnym i debacie dotyczącej dopalaczy. Zorganizowane przez Sopocką Komendę Policji spotkanie było okazją do zapoznania się z konsekwencjami prawnymi, psychologicznymi oraz zdrowotnymi korzystania z takich używek

Czytaj więcej

 

Turniej tenisowy z duchami hallo

Uczniowie SAT rozegrali turnieje tenisowe z okazji Halloween. Dobre duchy pomogły zwyciężyć:

– uczniom klasy I gimnazjum – Owenowi i Tomkowi, II miejsce zajęli Remi i Damian, a trzecie – Witek i Sam;

Czytaj więcej

 

Poznaj swoje miasto – wycieczka historyczna I i II liceum gda2

21 października 2015 roku pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Gdańska. Jej uczestnikami były klasy I i II liceum. O godzinie 9.40 spotkaliśmy przed głównym wejściem Sopockiej Akademii Tenisowej, skąd wyruszyliśmy na stację kolejową „Sopot Wyścigi”, z której kolejką pojechaliśmy do Gdańska Głównego.

Czytaj więcej

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Adriana Kowalskiego kowalski

Adrian Kowalski z lll LO otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce i umiejętność łączenia nauki z sukcesami w wyczynowym tenisie.

Czytaj więcej

 

I liceum z wizytą w Radiu Gdańsk image4

W dniu 5 października odwiedziliśmy placówkę Radia Gdańsk. Jest to najstarsza rozgłośnia w Polsce nadająca od 1945 roku. Mieliśmy możliwość zobaczyć studio, które jest bogato wyposażone. Odbywają się tam różnego rodzaju koncerty muzyki na żywo. W reżyserce mieliśmy okazję zobaczyć konsolę sprowadzoną z Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej

 

Klasa I gimnazjum w TPK sz4

29 września klasa 1 gimnazjum pod opieką pani Julii Byczkowskiej i pana Marcina Szmuniewskiego udała się na spotkanie z leśnikiem do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Podczas ok. 3-godzinnego spaceru po lesie pan Darek opowiadał o swojej pracy,

Czytaj więcej

 

Obóz integracyjno – edukacyjny w Sobieszewie orle12

Od poniedziałku, 21.09, do środy, 23.09, uczniowie i nauczyciele Sopockiej Akademii Tenisowej przebywali na obozie w Sobieszewie. Wkrótce zamieścimy obszerną relację z wyjazdu (nasi dziennikarze pracują nad nią intensywnie), a teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej

 

Haft kaszubski i muzyka regionalna na lekcjach w SAT haft2

Uczniowie klas II gimnazjum i III liceum w piątek, 18 września rozpoczęli zajęcia Rękodzieło i muzyka na Kaszubach – realizowane w ramach przedmiotów: język kaszubski oraz własna historia i kultura. Zajęcia haftu prowadziła pani Kinga Lideke, artystka regionalna, akordeonistka Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kościerzyna”,

Czytaj więcej

 

Wyjście do kina na film Mały Książę kino1

W środę, 16.09.2015 r., poszliśmy  z moją klasą 1 oraz 2 i 3 gimnazjum do kina na film pt. Mały Książę. Towarzyszyły nam: pani wychowawczyni Monika Tesmer,  pani psycholog Anna Kamyszek-Cieślarczyk oraz pani polonistka Karolina Lange-Wyszyńska. W kinie ja i koledzy kupiliśmy

Czytaj więcej

 

Rajd rowerowy SAT – Półwysep Helski rajd5

W sobotę, 12 września, 12 wspaniałych postanowiło wsiąść na rowery i przejechać na Półwysep Helski. Sobotni rajd rowerowy początek miał pod Sopocką Akademią Tenisową, gdzie już o 8:30 zebrała się grupa, aby wyruszyć do Gdyni. Kilka minut po 9 ruszyliśmy już w komplecie z dworca Gdynia Główna na Skwer Kościuszki,

Czytaj więcej

 

Kółko fotograficzne kolo4

W SAT działa Kółko fotograficzne, które prowadzi pani Ewa Zdanowska. Jego członkowie realizują ciekawe projekty, w tym zapisują w pamięci aparatu imprezy szkolne, np. Studniówkę.

Czytaj więcej

 

Sobotni Rajd Rowerowy po Półwyspie Helskim wycieczka-rowerowa-1

Zapraszamy na wycieczkę rowerową po Półwyspie Helskim. Do wyboru miejsce startu: Sopot (obowiązują zapisy u Pana Marcina) lub Gdynia – zbiórka wszystkich uczestników wycieczki o godz.9.20 w budynku Dworca Gdynia Główna (przy Subway’u). W Gdyni kierujemy się na prom, który zabierze nas na Hel.

Czytaj więcej

 

Sukcesów w roku szkolnym 2015/2016! logo

Życzymy Wam, drodzy Uczniowie: sukcesów naukowych, sportowych, realizacji pasji, ciekawych lekcji, fascynujących odkryć, nieustannego wzrastania.

Czytaj więcej

 

Rozpoczęcie roku szkolnego dzwonek

01.09.2015 r. zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego:

Czytaj więcej

 

Wakacje, wakacje 🙂 8

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Sopockiej Akademii Tenisowej, oto nadszedł czas zasłużonego wypoczynku. Życzymy Wam udanych wyjazdów wakacyjnych, bezpiecznych powrotów, słonecznych dni i ciepłych nocy.

Czytaj więcej

 

Gimnazjum w Grodzisku Sopot 19

Historia grodu Sopot, warsztaty lepienia w glinie, strzelanie z łuku czy ognisko z kiełbaskami – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczniów klasy 1 i 2 gimnazjum w Grodzisku Sopot.

Czytaj więcej

 

Zakończenie roku klasy III gimnazjum 19

Uroczyście pożegnaliśmy uczniów klasy III gimnazjum – z większością z nich zobaczymy się po wakacjach w liceum. Były okolicznościowe wiersze i piosenki, przemówienia i łzy smutku.

Czytaj więcej

 

10.06-12.06: obóz sportowo – edukacyjny w Chłapowie 1

Tradycyjnie w czerwcu młodzież gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej wyjechała na obóz sportowo – edukacyjny do Chłapowa. Relacja zamieścimy wkrótce. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej

 

Gimnazjum SAT we Fromborku f19

25 maja wyjechałem z moją klasą,  klasami 2 oraz 3 gimnazjum, do Fromborka. Pojechały z nami pani Ania i pani Basia, nauczycielka plastyki. Zwiedziłem katedrę gotycką i widziałem grób Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej

 

Tenis Junior i sukces Michała Dembka dembek1

Zakończył się prestiżowy turniej najwyższej rangi A „56° Trofeo Bonfiglio”. Duży sukces zanotował duet Michał Dembek/Patrik Niklas-Salminen (FIN), wygrywając rozgrywki deblowe i zdobywając tytuł Międzynarodowych Mistrzów Włoch!!!

Czytaj więcej

 

Szkoły dla Nepalu szkolu-dla-nepalu-20-31-maja

Sopocka Akademia Tenisowa dołączyła do akcji Szkoły dla Nepalu.

Czytaj więcej

 

 

Wycieczka do Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim pruszcz4

12 Maja w Sopockiej Akademii Tenisowej odbyło się wyjście poza teren szkoły dla klas I i II liceum do Pruszcza Gdańskiego, w celu poznania historii Faktorii Bursztynu z pierwszych wieków n.e. Już o 9 byliśmy zwarci i gotowi – w przyzwoitej grupie i pod przewodnictwem nauczycieli ruszyliśmy w nieznane. W godzinę później byliśmy na miejscu. Dworzec był pusty, tak samo jak całe miasto, przez które szliśmy.

Czytaj więcej

 

Nowe muzeum na mapie kulturalnej Gdyni gdynia

22 maja w ramach wyjścia poza szkołę  wyruszyliśmy na zajęcia do Muzeum Emigracji w Gdyni. W południe weszliśmy do środka i zaczęliśmy zwiedzanie. Stanowiska były interaktywne, a większość eksponatów można było dotknąć.

Czytaj więcej

 

Konkurs informatyczny na UG info

W piątkowym wyjściu na Uniwersytet Gdański – Wydział Zarządzania, w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, uczestniczyła: 1 gimnazjum oraz kilka osób z 1 i 2 LO.

W konkursie informatycznym nasza 1 klasa gimnazjum zdobyła pierwsze trzy miejsca:

Czytaj więcej

 

Pożegnanie klasy maturalnej 24

24 kwietnia pożegnaliśmy naszych wspaniałych ABITURIENTÓW!  Jak co roku nie zabrakło pięknych słów, podziękowań i wzruszeń. Dzięki Alexowi Zweifelowi również salw śmiechu i wspomnień. Pan dyrektor przypomniał o nieubłagalnie zbliżającym się terminie matur, życzył powodzenia podczas egzaminów dojrzałości,

Czytaj więcej

 

Egzamin gimnazjalny 2015 gim

Uczniowie 3-ciej klasy gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej stanęli do walki arkuszami egzaminu gimnazjalnego.  Część humanistyczna przebiegała spokojnie. Podczas egzaminu z matematyki słychać było westchnienia wysiłku, za to egzamin z języka angielskiego został napisany z wielką swobodą.

Czytaj więcej

 

Warsztaty Maturalne w Sobieszewie 09

Od 08.04 do 10.04. 2015 r. uczniowie klas maturalnych doskonalili swoje umiejętności polonistyczne i matematyczne podczas maturalnych warsztatów, prowadzonych przez panie: Katarzynę Sochaj, Barbarę Durajewską i Małgorzatę Gierjatowicz. W przerwach między zajęciami spacerowali po nadmorskiej plaży lub pobliskim lesie.

Czytaj więcej

 

Pendolino do Warszawy thumbs_07

27 Marca 2015 r. klasy 1 i 2 gimnazjum wyruszyły na wycieczkę do Warszawy pod opieką pani Anny Kamyszek-Cieslarczyk, pani Moniki Tesmer oraz pana Marcina Szmuniewskiego. Dojechanie Pendolino do Warszawy trwało zaledwie 3 godziny. Warszawa przywitała nas przepiękna pogodą, a pożegnała burzą z ulewą.

Czytaj więcej

 

Bez matematyki kariery nie zrobisz 16

Dnia 27.03.2015 r. (piątek) klasa III gimnazjum pod opieką pani Aleksandry Letachowicz i pani Jowity Najdrowskiej oraz wybrani uczniowie klas I i II liceum pod opieką pani Małgorzaty Gierjatowicz i pana Bartka Byczkowskiego wybrali się na lekcje poza murami szkoły na Uniwersytecie Gdańskim. Hasłem przewodnim zajęć było: „Bez matematyki kariery nie zrobisz”.

Czytaj więcej

 

Konkurs „Twoje zdrowie w Twoich rękach” 4

Dnia 1 kwietnia uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej wzięli udział w konkursie pt. „Twoje zdrowie w Twoich rękach”. Akcja odbywała się pod patronatem Wydziału Oświaty i Wydziału Zdrowia w Sopocie. W konkursie brały udział 3-osobowe reprezentacje klas: I, II i III gimnazjum sopockich szkół.

Czytaj więcej

 

Wojtek Putlak na pierwszym miejscu podczas II-ego Grand-Prix Tczewa 2015  putlak 1

22 marca uczeń III klasy gimnazjum, Wojtek Putlak, uczestniczył w II Grand-Prix Tczewa 2015, zorganizowanym w Centrum Kultury i Sztuki, wywalczając sobie tym samym pierwsze miejsce w tym turnieju szachowym.

Czytaj więcej

 

Życzenia świąteczne Easter decoration

Radosnych Świąt Wielkanocnych

życzy

społeczność Sopockiej Akademii Tenisowej

Czytaj więcej

 

Alex i Szymon w półfinale Turnieju Debat debata4 (2)

W III edycji Turnieju Debat, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie, uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej, Alex Zweifel i Szymon Zboś, awansowali do pojedynku półfinałowego, który przegrali wynikiem 57:60, zajmując III miejsce w turnieju.

Czytaj więcej

 

Gimnazjum z wizytą w sądzie 05

We wtorek, 10 marca, uczniowie klas I i II gimnazjum z panią psycholog i panią uczącą informatyki pojechali do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe.  Po dotarciu na miejsce zostaliśmy oprowadzeni po budynku sądu i udaliśmy się do sali rozpraw. Przy drzwiach do każdej z sal sądowych wisiały wokandy, czyli wykazy wszystkich spraw odbywających się tego dnia.

Czytaj więcej

 

Kacper Żuk zwycięża w ITF U-18 Empire CUP 2015!!! kacperslowacja1

Styczeń to miesiąc, w którym nasz utalentowany tenisista wrócił po rocznej rekonwalescencji na krajowe i światowe korty. Przypomnijmy, że zdobył  Halowe Mistrzostwo Polski U-16 oraz zwyciężył w turnieju ITF U-18 „Magnolia CUP 2015” w Szczecinie, otwierając sobie tym samym szansę gry w kolejnych turniejach juniorskich.

Czytaj więcej

 

Warsztaty w Centrum Innowacji „Wymiennikownia” 1

10 marca uczniowie klasy III gimnazjum oraz I liceum wybrali się do Gdyni Chyloni, żeby wziąć udział w warsztatach dotyczących życia ludzi niepełnosprawnych, zorganizowanych w Centrum Młodzieżowych Innowacji Społecznych i Designu „Wymiennikownia”.

Czytaj więcej

 

SAT na konferencji KFON w Gdyni  15

Od 12 do 14 marca 2015 r. obywała się w Szkole Morskiej w Gdyni Konferencja Sprawozdawczo – Wyborcza Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej „Jak działamy na rzecz wszechstronnego rozwoju ucznia poprzez różne formy innowacji – wymiana doświadczeń”. Uczestniczyli w niej dyrektorzy szkół prywatnych z całej Polski i organy prowadzące oraz Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, Elżbieta Wasilenko, Pomorska Kurator Oświaty, Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Miasta Gdyni ds. edukacji i zdrowia.

Czytaj więcej

 

„Dookoła Świata” z 3 gimnazjum szmun14

Klasa 3 gimnazjum odbyła podróż „Dookoła świata”, oczywiście w ramach zajęć w Centrum Hewelianum z geografii. Na wszystkich kontynentach wystawy były odpowiedzi do pytań z kart pracy.

Czytaj więcej

 

Michał Czech wicemistrzem Śląska, Klara Siłka finalistką w deblu czech

Michał Czech zajął I miejsce w deblu i II miejsce w singlu na Halowych Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w dniach 21-22.02.2015 r.

Gratulujemy!

Czytaj więcej

 

Sandra w etapie okręgowym 38 Olimpiady Języka Niemieckiego sandra

7 lutego 2015 r. o godzinie 10:00 odbył się etap okręgowy 38 Olimpiady Języka Niemieckiego. Zarówno eliminacje pisemne, jak i ustne zorganizowane zostały w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie.

Czytaj więcej

 

Zajęcia w Centrum Młodzieżowych Innowacji Społecznych i Designu w Gdyni wymiennik05

21 stycznia 2015 r.  wszystkie klasy gimnazjum pojechały na zajęcia z przedsiębiorczości do „Wymiennikowni”, czyli Centrum Młodzieżowych Innowacji Społecznych i Designu w Gdyni. Zajęcia składały się z trzech części – prelekcji oraz dyskusji, filmu i podsumowania zajęć.

Czytaj więcej

 

Hubert Hurkacz w finale juniorskiego Australian Open w grze podwójnej hurkacz

Hubert Hurkacz, uczeń klasy II SAT, w parze ze Słowakiem Aleksem Molcanem awansowali do finału juniorskiego Australian Open w grze podwójnej.

Czytaj więcej

 

Kamil Majchrzak myśli o nas także w Egipcie

Serdeczne pozdrowienia z Egiptu przesłał nam Kamil Majchrzak, uczeń 3 klasy liceum Sopockiej Akademii Tenisowej, jeden z najlepszych polskich tenisistów młodego pokolenia. kamil

Czytaj więcej

 

Sława Seklecka w programie „Zdolni z Pomorza”  Untitled

Uczennica klasy I liceum (i absolwentka naszego gimnazjum) Sława Seklecka zakwalifikowała się do programu wspierającego uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki.

Czytaj więcej

 

Michał Dembek Międzynarodowym Mistrzem Czech- ITF Grade 1 Czechy dembek1

W pobliżu naszych granic, w czeskim Prerovie, zakończył się turniej wysokiej pierwszej rangi  ITF Juniors na kortach twardych „SF Motors – 27th Czech International Junior Indoor Championships”.

Z trójki startujących Polaków do finału awansował tylko jeden – Michał Dembek.

Czytaj więcej

 

Nie ma dwóch podobnych nocy! Studniówka 2015 w SATstudniowka01

Polonezem uczniowie klasy 3 Sopockiej Akademii Tenisowej rozpoczęli niepowtarzalny wieczór i noc w Restauracji Pomarańczowa Plaża w Sopocie. W nastrojowo iluminowanej sali, przy wykwintnych  potrawach, świętowali swoje 100 dni przed maturą.

Czytaj więcej

 

Sopocka Akademia Tenisową – szkoła pozwalająca realizować pasjekamil

Kamil Majchrzak, utytułowany tenisista, w obszernym wywiadzie udzielonym dziennikarzowi Gazety Wyborczej mówi o nauce w naszej szkole:

 

Czytaj więcej

gron01

 

Białe szaleństwo w Groniu

Od 12.01 uczniowie SAT przebywają na obozie narciarskim w Groniu, skąd ślą nam relacje poetyckie i zdjęciowe:

Czytaj więcej
Adam Stiller 2gim

 

Instagram417