Archiwum 2016-2017

 

Turniej tenisowy z okazji Dnia Dziecka turniej8

WYNIKI :

Turniej singlowy – Liceum :
1.Andrzej Misiuro
2.Michał Wężowski
3.Jakub Górny

Czytaj więcej

 

Kinga Preis o Sopockiej Akademii Tenisowej Untitled_Page_2 (2)

Mama naszego absolwenta, Antoniego Preisa, pani Kinga Preis w wywiadzie opublikowanym w 10 numerze „Gali” pozytywnie wypowiada się o realizowanym przez naszą szkołę innowacyjnym programie nauczania z wykorzystaniem e-learningu.

Czytaj więcej

 

Opera od kulis opera4

19 maja wraz z 1 klasą liceum udaliśmy się do Opery Bałtyckiej. Na miejscu byliśmy około godziny dziesiątej i przy samym wejściu czekała na nas pani, która oprowadziła nas po całym budynku opery.

Czytaj więcej

 

Lekcja fizyki na Uniwersytecie Gdańskim ug7

Klasy gimnazjum wzięły udział w zajęciach z fizyki i chemii na Wydziale Fizyki na Uniwersytecie Gdańskim. Mieliśmy okazję obserwować i przeprowadzać różne doświadczenia.

Czytaj więcej

 

Gimnazjum i liceum w Muzeum II Wojny Światowej wojna5

Klasy gimnazjalne i licealne odwiedziły Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Czytaj więcej

 

Wyróżnienie w konkursie „Polska w Unii Europejskiej” kamil2

19 maja podczas uroczystej gali obchodów Dnia Europy na Uniwersytecie Gdańskim – Wydziale Ekonomicznym Paulina Bednarczyk i Kamil Nurkan z klasy 1 LO otrzymali wyróżnienie w konkursie „Polska w Unii Europejskiej”.

Czytaj więcej

 

Gimnazjum na Bałtyckim Festiwalu Nauki festiwal

Gimnazjum uczestniczyło w zajęciach na Politechnice Gdańskiej w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Czytaj więcej

 

Brawo Aisza! Brawo Akademia Artysyczna! Po premierze musicalu „Król Lew” w Teatrze Szekspirowskim aisha1

31 maja delegacja z klasy 2 LO wybrała się wraz z wychowawczynią, panią Kasią Osowską, na musicalową wersję znanej wszystkim bajki „Król Lew”, w której tańczyła uczennica klasy drugiej, Aisza Jordan.

Czytaj więcej

 

Magdalena Zajda – osiągnięcia sportowe uczennicy klasy II liceum SAT zajda 3

Koniec roku szkolnego jest zawsze czasem podsumowań. Oto sukcesy uczennicy klasy II LO Sopockiej Akademii Tenisowej, Magdy Zajdy.

Czytaj więcej

 

Uzdolniony Maksymilian Miastowski miastowski

Podczas XXIII Olimpiady Młodzieży Uzdolnionej w Mistrzostwach Polski Kadetów w tenisie stołowym Maksymilian Miastowski z klasy 1 gimnazjum zajął 3-miejsce w singlu oraz 1-miejsce w grze deblowej.

Czytaj więcej

 

Andy Misiuro z 2 LO w Turku Trojans! andy

Sopocka Akademia Tenisowa wspiera osoby wyczynowo uprawiające sport. Wśród naszych uczniów przeważają tenisiści, jednak coraz częściej mamy pod swoją opieką również młodzież uprawiającą inne dyscypliny.

Czytaj więcej

 

Świetna forma Oli Jeleń z klasy III gimnazjum! ola

Ola Jeleń, uczennica klasy III gimnazjum SAT, w ostatnim czasie zagrała w Hiszpanii, w turnieju Torelló „XV Torneig Joan Mir In Memoriam” kategoria 1. Doszła tam do półfinału w singlu oraz w deblu.

Czytaj więcej

 

Sukcesy sportowe Marcina Skowrońskiego skowron

Bardzo miło jest zaprezentować nam podsumowanie sukcesów sportowych naszego kolejnego tenisisty, Marcina Skowrońskiego, który uczęszcza do klasy II liceum SAT:

Czytaj więcej

 

Damian i Sammy w gronie zwycięzców konkursu „Informatyka i intersieć” komp

26 maja ośmioro uczniów Gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej reprezentowało naszą szkołę na Uniwersytecie Gdańskim – w konkursie „Informatyka i intersieć”.

Czytaj więcej

 

Bardzo dobre wyniki ustnych egzaminów maturalnych w SAT maturzyści_2017

W Sopockiej Akademii Tenisowej zakończyły się egzaminy ustne „Matura 2017” . Ich wyniki przedstawiają się następująco:
* język polski – średnia 80%,w tym 6 maturzystów otrzymało 100% ,
* język angielski – średnia 79%, w tym 7 maturzystów otrzymało 100% ,

Czytaj więcej

 

BRAWO MATEMATYCY! 2 (2)

Damian Damięcki został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Fermat”!

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał również Miłosz Poruba.

Czytaj więcej

 

Egzamin maturalny w SAT DSC01071

Uczniowie naszej szkoły 4 maja rozpoczęli egzaminy maturalne: najpierw zdawali język polski, potem matematykę i język obcy.

Czytaj więcej

 

Pożegnanie klasy maturalnej lmatura1

28 kwietnia, o godzinie 15.00 odbyła się uroczystość pożegnania uczniów Sopockiej Akademii Tenisowej, tegorocznych maturzystów. Licznie przybyli nauczyciele, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz oczywiście sami zainteresowani, czyli prawie absolwenci.

Czytaj więcej

 

Egzamin gimnazjalny w SAT images

Od 19 do 21 kwietnia uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zmagali się z trudnościami egzaminu gimnazjalnego, który obejmuje materiał nauczany w szkole podstawowej i gimnazjum z niemalże wszystkich przedmiotów.

Czytaj więcej

 

I i III miejsce  dla SAT w konkursie biologicznym biolog4
Uczniowie gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej zdobyli I i III miejsce w konkursie „Twoje Zdrowie w Twoich Rękach”, zorganizowanym przez III liceum Ogólnokształcące w Sopocie oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Sopocie.

Czytaj więcej

 

Warsztaty maturalne – odsłona nr 2  orle

III liceum od 5 do 7 kwietnia przygotowywała się do matury w pięknych okolicznościach nadmorskiej przyrody – w Sobieszewie. W programie wyjazdu była powtórka lektur obowiązkowych, m.in. Wieczór z Sienkiewiczem i z Fredrą 😉

Czytaj więcej

 

Integracja I i II liceum w Toruniu torun6

7 kwietnia klasy I i II LO wyjechały na jednodniową wycieczkę do Torunia wraz z paniami Julią Byczkowską oraz Kasią Osowską. Pierwszym punktem na naszej wycieczkowej mapie było Obserwatorium Astronomiczne

Czytaj więcej

 

Życzenia świąteczne pisanka_1a_szyszko

Wielu radości, zdrowia i rodzinnego ciepła
na co dzień i w Wielkanoc

Czytaj więcej

 

Oliwia Mawrandza z  klasy 1 gimnazjum w spektaklu „On ma wielkie oczy” mawrandza3

31 marca w godzinach popołudniowych odbyła się premiera spektaklu „On ma wielkie oczy”, przygotowanego przez zaawansowaną grupę jazzową Gdańskiej Szkoły Artystycznej.

Czytaj więcej

 

Kamil Kmieć hokejowym mistrzem Polski juniorów kamil

Nasz kolega, Kamil Kmieć, uczeń klasy maturalnej, zdobył tytuł hokejowego mistrza Polski – wraz z drużyną PKH 2014 Gdańsk.

Czytaj więcej

 

 

Eine erfolgreiche Projektarbeit geht zu Ende! niem4

Zakończyliśmy projekt z języka niemieckiego!

Od września klasa 1 gimnazjum intensywnie pracowała nad swoimi umiejętnościami językowymi, żeby w kwietniu móc przygotować się do realizacji dużego projektu z języka niemieckiego.

Czytaj więcej

 

Miłosz Poruba finalistą konkursu informatycznego milosz

Miłosz Poruba z klasy 1 gimnazjum został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego!

Czytaj więcej

 

Wizyta w Operze Bałtyckiej opera4

Młodzież, rodzice i nauczyciele Sopockiej Akademii Tenisowej w piątkowy wieczór raczyli się duchową strawą, oglądając wspólnie spektakl „Cyganeria”, grany przez zespół Opery Bałtyckiej.

Czytaj więcej

 

Daryna Litinska w  finałowym etapie Olimpiady Języka Rosyjskiego daryna1

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Rosyjskiego Darina Litynska, uczennica klasy 3 LO, została zakwalifikowana do etapu finałowego olimpiady, który odbędzie się w Warszawie.

Czytaj więcej

 

Licealiści SAT w Teatrze Muzycznym lalka3

3 marca młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami obejrzała w Teatrze Muzycznym w Gdyni spektakl „Lalka”, na motywach powieści Bolesława Prusa.

Czytaj więcej

 

Nikola Żurawska – stypendystką Burmistrza Pruszcza Gdańskiego! zurawska

Nikola Żurawska, uczennica Sopockiej Akademii Tenisowej, otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe,

Czytaj więcej

 

Walentynki w Sopockiej Akademii Tenisowej  walentynki2
Valentinstag mit Deutsch

14 lutego nasza szkoła nabrała przysłowiowych „rumieńców”:) Od drzwi wejściowych słychać było dźwięki znanych wszystkim utworów o miłości. Przedstawiciele klasy 1 gimnazjum obdarowywali uczniów czerwonymi serduszkami przygotowanymi na zajęciach plastyki

Czytaj więcej

 

Olimpiada Języka Rosyjskiego cerkiew

Daryna Litinska, uczennica klasy III liceum, została zakwalifikowana przez Pomorski Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Rosyjskiego do eliminacji okręgowych II stopnia.

Czytaj więcej

 

Nabór do szkoły podstawowej SAT lekcja_szkola

Od 1.09.2017 r. w Sopockiej Akademii Tenisowej rozpocznie działalność szkoła podstawowa. W związku z tym zaczynamy rekrutację do klasy siódmej. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Klasa liczyć będzie 12 uczniów.

Czytaj więcej

 

Studniówka 2017 studniowka_23.3

13 stycznia, w piątek ;-), od godz. 20.00 uczniowie klasy maturalnej Sopockiej Akademii Tenisowej bawili się na Studniówce w Pomarańczowej Plaży w Sopocie. Wszyscy mieszkańcy Trójmiasta zapamiętają na pewno ten wieczór: padał śnieg, miasto spowijała mgła, samochody stały w korkach, na przystankach czekało się na opóźnione autobusy… Jednak nasi maturzyści i ich nauczyciele zupełnie inaczej będą wspominać tę styczniową datę:

Czytaj więcej

 

Warsztaty maturalne w Sobieszewie sobieszewo5

Od 10 do 12 stycznia uczniowie klasy III liceum SAT przybywali na Wyspie Sobieszewskiej, w hotelu „Orle”, na warsztatach maturalnych. Od rana do późnych godzin nocnych oddawali się nauce, nie zaniedbując jednocześnie spacerów po plaży i relaksu na łonie natury.

Czytaj więcej

 

Obóz narciarski już za nami – dziękujemy! gron5

Nasz obóz sportowy dobiegł już końca, czas więc na małe podsumowanie, a będzie nim wierszyk napisany przez ucznia klasy II LO, Kubę Górnego:ce

Czytaj więcej

 

Srebro i brąz Karoliny Cerowskiej cerowska

Carolina Cerowska z klasy 3 gimnazjum zdobyła brąz w singlu i srebro w deblu z Zuzanną Szczepańską na Mistrzostwach Polski do lat 16.

Czytaj więcej

 

Życzenia świąteczne choinka

Spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz

wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Czytaj więcej

 

Świąteczny Kiermasz Wiedzy w Sopockiej Akademii Tenisowej! niemieckie

19 grudnia w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz wiedzy, organizowany w ramach projektów edukacyjnych z języka niemieckiego oraz biologii.

Czytaj więcej

 

Świetne wyniki tenisistów SAT sat

Drużyna Sopot Tenis Club w składzie: Maks Raupuk, Maciej Autuch, Marta Bogucka oraz Dorota Szczygielska zajęła  2 i 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski!

Czytaj więcej

 

III miejsce Caroliny Cerowskiej OTK cerowska

Carolina Cerowska, uczennica klasy 3 gimnazjum bardzo dobrze zaprezentowała się w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych do lat 18 :

Turniej OTK w Sopocie 3-5.12.2016 – III miejsce

Czytaj więcej

 

„Deutsche Weihnachtstraditionen” niem

Praca nad projektem edukacyjnym z języka niemieckiego trwa! 🙂

Czytaj więcej

 

Liceum w Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ruch

Klasa 1 i 2 LO wraz z panią Julią Byczkowską brała udział w Akademii Bezpiecznego Ruchu Drogowego, prowadzonej przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski.

Czytaj więcej

 

Mikołajki na Zamku w Gniewie krzyz5

Gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej odbyło wycieczkę do Gniewu i Tczewa. W ramach wyjazdu edukacyjnego zwiedzaliśmy zamek krzyżacki, odbyliśmy spacer po miasteczku.

Czytaj więcej

 

9 MEDALI BARTKA CHOTKOWSKIEGO bartek

Sopocka Akademia Tenisowa, oprócz bardzo dobrych tenisistów, ma w swoich szeregach również świetnych sportowców reprezentujących inne dyscypliny. Jedną z takich osób jest uczeń 2 klasy liceum, Bartek Chotkowski, który odnosi sukcesy w pływaniu.

Czytaj więcej

 

Miłosz Poruba laureatem konkursu informatycznego poruba2

Miłosz Poruba z klasy 1 gimnazjum laureatem szkolnego etapu konkursu z informatyki.

Czytaj więcej

 

I liceum w Wyższej Szkole Bankowej prawo

W pierwszym tygodniu grudnia klasa I LO razem z opiekunami: panią Moniką Tesmer i panią Julią Byczkowską uczestniczyła w wykładzie „Prawo na co dzień” w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni.

Czytaj więcej

 

Klara Siłka z II LO stypendystką Prezesa Rady Ministrów Processed with VSCO with m3 preset

28 listopada w sali audytoryjnej Europejskiego Centrum Solidarności odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Serdecznie gratulujemy Klarze Siłce, uczennicy II liceum SAT, która otrzymała  stypendium w roku szkolnym 2016/2017.

Czytaj więcej

 

Lekcje w Bibliotece Głównej UG i w Pałacu Opatówmuzeum6

Dnia 23 listopada klasy I i II liceum wybrały się na lekcję biblioteczną na Uniwersytet Gdański. Młodzież nauczyła się wyszukiwania konkretnych pozycji książkowych w katalogu online BUG, zwiedziła bibliotekę oraz zobaczyła największą książkę z zasobów Uniwersytetu.

Czytaj więcej

 

II miejsce Karoliny Cerowskiej w turnieju tenisowym cerowska

W dniach 18-22.11 Carolina Cerowska brała udział w turnieju w Sobocie koło Poznania. Był to OTK do lat 18. Zdobyła 2. miejsce w singlu i 1. w grze deblowej w parze z Zuzanną Szczepańską.

Czytaj więcej

 

Stypendium sportowe dla uczennicy SAT nikola2

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego przyznał Nikoli Żurawskiej, uczennicy Sopockiej Akademii Tenisowej,  stypendium sportowe za osiągnięcia sportowe.

Czytaj więcej

 

Stypendium Prezydenta Miasta Sopotu dla Bartka Chotkowskiego bartek

Wielkie gratulacje dla Bartka Chotkowskiego, ucznia 2 klasy liceum, któremu przyznano Stypendium Prezydenta Miasta Sopotu za szczególne osiągnięcia sportowe oraz umiejętność łączenia nauki z wyczynowym uprawianiem sportu.

Czytaj więcej

 

Podsumowanie zbiórki dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci dary

Na kiermaszu babeczek zebraliśmy 270 zł. Kupiliśmy za tę kwotę pampersy. Razem z darami rzeczowymi uzbieraliśmy prawie 50 opakowań pampersów, ponad 50 paczek chusteczek myjących, szampony, oliwki i mydełka dla dzieci.

Czytaj więcej

 

Witek Gnatiuk w projekcie „Zdolni z Pomorza” IMAG1050

Kolejny raz uczeń Sopockiej Akademii Tenisowej zakwalifikował się do wojewódzkiego projektu „Zdolni z Pomorza”! W tym roku bardzo zdolny okazał się Witold Gnatiuk z 2 gimnazjum. 🙂

Czytaj więcej

 

Charytatywny Halloween w Sopockiej Akademii Tenisowej halo15

Impreza halloweenowa już za nami! Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszego przygotowania – gdybyśmy mogli, nagrodzilibyśmy Was wszystkich! Chcielibyśmy serdecznie pogratulować klasom: pierwszej gimnazjum oraz pierwszej liceum, które wygrały nagrody pieniężne oraz zwycięzcom w kategorii: najciekawszy strój halloweenowy.

Czytaj więcej

 

Aisza Jordan w musicalu „Król Lew” aisha

Dnia 22 października w Akademii Artystycznej odbył się casting na tancerzy do musicalu „Król Lew”.  Bardzo miło nam poinformować, że uczennica 2 klasy liceum zakwalifikowała się do obsady

Czytaj więcej

 

III liceum we Wrocławiu 4

Od 18. do 21.10 uczniowie klasy trzeciej liceum oraz ich wychowawczyni, pani Katarzyna Sochaj, przebywali na wycieczce we Wrocławiu. W tym czasie w mieście odbywały się liczne imprezy kulturalne, organizowane przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego – Olimpiada Teatralna „Świat – miejscem prawdy”, w których uczestnicy wycieczki brali udział.

Czytaj więcej

 

Gimnazjum w Sopotece sopoteka1

12 października oraz 26 października wszystkie klasy gimnazjum (podzielone na dwie grupy) wraz z paniami: Aleksandrą Czarnowską, Anną Kamyszek-Cieślarczyk i Magdaleną Witkowską wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez Sopotekę.

Czytaj więcej

 

Aisza Jordan w Obrazach Ogniem Malowanych aisha4

Dnia 15 października na gdańskiej Zaspie odbyła się akcja happeningowa „Obrazy Ogniem Malowane”, której głównym organizatorem jest klub Plama – Gdański Archipelag Kultury.

Czytaj więcej

 

Turniej Tenisowy w SAT turniej

8 października 2016 r. uczniowie gimnazjum SAT-u zmagali się tenisowo na hali SKT w Sopocie. Zajęcia prowadzili trenerzy tenisa i nasza wychowawczyni, pani Monika, oraz pani Jowita. Uczniowie byli podzieleni na 3 grupy.

Czytaj więcej

 

II i III gimnazjum w Toruniu torun14

Dzień pierwszy wycieczki spędziliśmy na zwiedzaniu najważniejszych zabytków Torunia: Krzywa Wieża, mury obronne, Muzeum Kopernika, Ratusz Statomiejski, Zamek Krzyżacki, Rynek Statomiejski, zabytkowe kamienice i urokliwe pomniki Torunia, Bulwar Filadejfiski. Spacerowaliśmy brzegiem Wisły.

Czytaj więcej
Świetne wieści z Egiptu! zuk

Kacper Żuk (uczeń Sopockiej Akademii Tenisowej) i Piotr Matuszewski zabłysnęli w rywalizacji deblowej, wygrywając cały turniej w Egipcie, a w drodze do tego tytułu ogrywając dwie najwyżej rozstawione pary!

Czytaj więcej

 

Wyniki konkursu „Stolica w obiektywie SAT-u” stolica2

6 października rozstrzygnięty został konkurs „Stolica w obiektywie SAT-u”. Komisja składająca się z pań: Kasi Osowskiej oraz Julii Byczkowskiej przejrzała nadesłane fotografie i postanowiła przyznać  dwa pierwsze miejsca.

Czytaj więcej

 

Dzień Tabliczki Mnożenia w Akademii Tenisowej tabliczka

30.09 w naszej szkole obchodziliśmy nie tylko Dzień Chłopaka, ale także VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie utrwalali sobie dobrze już znaną tabliczkę mnożenia, otrzymując odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia!

Czytaj więcej

 

Stefania Rogozińska – Dzik z SAT triumfatorką Junior Fed Cup! stefka

W turnieju odbywającym się w Budapeszcie nasza koleżanka, Stefania, wraz z drużyną wywalczyła pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrzyni Świata do lat 18.

Czytaj więcej

 

Wyjazd integracyjny klas I i II LO wawa3

W moich snach wciąż Warszawa, pełna ulic, placów, drzew… – tak właśnie zespół Lady Pank śpiewał niegdyś o naszej stolicy. Postanowiliśmy również zwiedzić to piękne miasto i dowiedzieć się o nim jeszcze więcej. W dniach 28-30 września ruszyliśmy na trzydniowy podbój Warszawy. Program był niezwykle napięty, więc wszyscy byliśmy zaopatrzeni w wygodne obuwie oraz odzienie.

Czytaj więcej

 

Maciek i Max mistrzami Polski w tenisie IMG_20160918_163917~2-3

Z ogromną radością informujemy, że Maks Raupuk i Maciej Autuch, zawodnicy STK Sopot i uczniowie klasy 3 liceum Sopockiej Akademii Tenisowej, zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski w tenisie do lat 18!

Czytaj więcej

 

Brązowy medal dla tenisistów SAT złoto

W dniach 16-19.09.2016r. odbyły się Finały Drużynowych Mistrzostw Polski Beskidy Ustroń, w których grali reprezentanci Sopockiej Akademii Tenisowej: Marcin Skowroński, Konred Fryze, Aleksander Sadal oraz Jan Malmon.

Czytaj więcej

 

Brawo Aisha!!! aisha 3

09.09.2016 r. w Akademii Artystycznej odbył się casting do zaawansowanej grupy tanecznej, specjalizującej się w technikach jazzowych. Uczennica II klasy liceum Sopockiej Akademii Tenisowej, Aisha Jordan,

Czytaj więcej

 

Sukcesy tenisistów SAT tenis2

Nasze uczennice : Weronika Falkowska i Stefania Rogozińska-Dzik zostały finalistkami w grze podwójnej w turnieju ITF Grade 2 Smash Academy w Kairze (EGY).

Czytaj więcej

 

Obóz integracyjny klasy I gimnazjum w Sobieszewie orle11

W czwartkowe przedpołudnie klasa 1 gimnazjum z wychowawczynią, panią Aleksandrą Czarnowską, panią psycholog, Anną Kamyszek – Cieślarczyk oraz panią Iwoną Bogucką, wyjechała do Sobieszewa na Obóz Integracyjny.

Czytaj więcej

 

Uczeń II klasy liceum SAT zwycięzcą Canadian Open Junior Championships zuk

Canadian Open Junior Championships – deblowy tytuł dla Kacpra Żuka, naszego licealisty, i Piotra Matuszewskiego! W nocy polskiego czasu w finale turnieju Canadian Open walczyli o tytuł

Czytaj więcej

 

 

1 września w SAT rozp1

Słońcem żegnamy ostatni dzień wakacji i witamy nowy rok szkolny – pełen wyzwań intelektualnych i, mamy nadzieję, niezapomnianych przeżyć.

Czytaj więcej

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września:

* klasy II i III gimnazjum oraz I, II i III liceum o godz. 9.00

Czytaj więcej

 

Szkoleniowa Rada Pedagogiczna 6

Dyrekcja Sopockiej Akademii Tenisowej zaprasza wszystkich nauczycieli na Szkoleniową Radę Pedagogiczną, która odbędzie się w dniach: 25.08. – 26.08.2016 r.

Czytaj więcej

 

 

Wakacje! Informacje wakacyjne sat

Słonecznych wakacji życzy Społeczność Sopockiej Akademii Tenisowej!

W okresie wakacji sekretariat będzie czynny od 09.00 do 12.00.

Czytaj więcej

 

Obóz sportowo – edukacyjny w Chłapowie: 13.06 – 15.06.2016 r. oboz7

Tradycją szkoły stały się przedwakacyjne wyjazdy do Chłapowa. Tym razem morze przywitało nas deszczem, co jednak nie przeszkodziło nam wybrać się na mokry spacer. Na szczęście drugi dzień był pogodny, w związku z czym mogliśmy spędzić czas tak, jak najbardziej lubimy, czyli aktywnie! 🙂

Czytaj więcej

 

Tryumf Konrada Fryze i Marcina Skowrońskiego w Czarnogórze KF 2

Wspaniałe wiadomości napłynęły do nas z kolejnego turnieju w Czarnogórze, w którym brali udział zawodnicy RKT Return Radom Konrad Fryze i Marcin Skowroński.
Konrad odniósł swoje pierwsze historyczne zwycięstwo turniejowe ITF w singla, przeszedł przez cały  turniej jak burza, nie tracąc nawet seta.

Czytaj więcej

 

DSC00093
„Deutsche Erfindungen, die die Welt veränderten”. Podsumowanie projektu edukacyjnego z języka niemieckiego

Jako klasa 2 gimnazjum, zgodnie z tradycją naszej szkoły, musieliśmy wykonać projekt edukacyjny z wybranego przedmiotu – w naszym wypadku była to praca dotycząca najciekawszych wynalazków niemieckich, które zmieniły świat. Przez cały rok szkolny pracowaliśmy pod okiem pani Katarzyny Osowskiej.

Czytaj więcej

 

Rejs i lekcja w laboratorium WP_002586

W dniu 16.05.2016r. odbyła się wycieczka do Akwarium w Gdyni. Wszyscy uczniowie z klasy 2 LO musieli się zjawić o 8:00 przed wejściem do akwarium. Pogoda może nie dopisywała, ale uczniowie i nauczyciele dawali sobie jakoś radę w ten ulewny dzień.

Czytaj więcej

 

Rajd rowerowy100_9456

W dniu 14.05.2016r. odbył się rajd rowerowy, w którym wzięli udział: pan Marcin Szmuniewski, pani Ania Kamyszek i uczniowie z klas I GIM, III GIM i I LO. Zbiórka odbyła się w holu dworca kolejowego Gdyni Głównej o godzinie 8:30. O 9:00 ruszyliśmy pociągiem do Władysławowa, gdzie rozpoczęliśmy naszą trasę.

Czytaj więcej

 

Doskonałe wyniki matur ustnych w SAT! hurkacz

Nasi absolwenci dostarczają dowodów wysokiego poziomu edukacji w Sopockiej Akademii Tenisowej – egzaminy ustne zdali bowiem na bardzo wysokim poziomie: średnia wyników z języka polskiego wyniosła 81%, z języka angielskiego 87%, a z języka niemieckiego 100%.

Czytaj więcej

 

Wystartowały matury matura

Uczniowie klasy III liceum Sopockiej Akademii Tenisowej rozpoczęli zmagania z egzaminem maturalnym. Wielu z nich będzie zdawało ten ważny egzamin w przerwie pomiędzy kolejnymi turniejami sportowymi czy egzaminami

Czytaj więcej

 

Pożegnanie maturzystów SAT koniec_roku11

28 kwietnia w eleganckich wnętrzach Pensjonatu „Wanda” odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom klasy III liceum. A już za chwilę matura! Powodzenia!!!

Czytaj więcej

 

Spotkania ze sztuką galeria

W słoneczny piątkowy dzień 15 kwietnia klasy 1 i 2 gimnazjum wraz z wychowawczyniami wyruszyły do Galerii Sztuki w Sopocie na warsztaty.

Czytaj więcej

 

Zdrowe gotowanie gotuje.

„Młodzi gotują zdrowo” to hasło tegorocznych zmagań w ramach organizowanego przez PSSE Sopot oraz III LO w Sopocie konkursu „Twoje Zdrowie w Twoich Rękach”.

Czytaj więcej

 

Konkurs „Palcem po mapie” palcem (4)

Konkurs „Palcem po mapie” miał za zadanie rozstrzygnąć, kto jest najlepszym znawcą mapy geograficznej wśród gimnazjalistów i licealistów Sopockiej Akademii Tenisowej. Wśród zwycięzców znaleźli się:

Czytaj więcej

 

Egzamin gimnazjalny w SAT  gim_16

Od 18 do 20 kwietnia uczniowie 3 klasy gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej mierzyli się z egzaminami gimnazjalnymi z przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych i języka angielskiego.

Czytaj więcej

 

Warsztaty Maturalne w Sobieszewie DSC_0768

Od 13 do 15 kwietnia klasa III liceum przygotowywała się do egzaminu maturalnego podczas Warsztatów Maturalnych, zorganizowanych w pięknie położonym Hotelu Orle

Czytaj więcej

 

Stocznia Gdańska stocznia3

1.04.2016r. wybraliśmy się na wycieczkę do Stoczni Gdańskiej. Podróż pociągiem minęła nam w miłej atmosferze. Kiedy dotarliśmy na miejsce, pani przewodniczka już na nas czekała. Opowiedziała  nam o historii stoczni, o początkach protestów oraz o tym, jak do protestujących pracowników dołączył Lech Wałęsa.

Czytaj więcej

 

Życzenia świąteczne wielkanoc_2016aaa

Słonecznych, radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych

życzy

społeczność Sopockiej Akademii Tenisowej

Czytaj więcej

 

List od absolwentki SAT indeks

Za zgodą naszej absolwentki publikujemy poniżej list, który napisała do Dyrektora naszej szkoły, pana Andrzeja Szczepańskiego:

Szanowny Panie Dyrektorze,

Nie wiem, czy mnie Pan jeszcze pamięta – Olga Stepczyńska z tej strony ze Szczecina, była uczennica Pańskiej szkoły w roku szkolnym 1998/1999, wówczas chodziłam do 7 klasy w SAT.

Piszę po latach, bo gdy tak czas leci, człowiek wspomina dobre czasy, dobrych ludzi i osoby, które wywarły na niego wpływ, które przyczyniły się do jego rozwoju.

Czytaj więcej

 

Żyj smacznie i zdrowo! przekaski-warzywa-351694

Uczniowie naszej szkoły, w ramach programu „Trzymaj formę”, biorą udział w konkursie na najciekawszy projekt edukacyjny, promujący zmianę zachowań w zakresie stylu życia w środowisku lokalnym. Podejmują różne działania, aby zachęcić do dbania o zdrowie.

Oto relacja obserwatora (i degustatora) jednego z takich działań:

Czytaj więcej

 

SAT współorganizatorem półkolonii ferie6

Dyrektor Sopockiej Akademii Tenisowej otrzymał podziękowanie od pani Anny Jarosz, Dyrektor MOPS, za pomoc finansową i organizacyjną, dzięki której dzieci objęte opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie mogły zapoznać się z podstawami gry w tenisa.

Czytaj więcej

 

18 lat Sopockiej Akademii Tenisowej sat

9 lutego Sopocka Akademia Tenisowa obchodziła 18. urodziny. Z dumą może pochwalić się swoją dojrzałością. Przez te lata zatrudniała najlepszych nauczycieli, szkoleniowców i pedagogów.

Czytaj więcej

 

Gimnazjum w ECS ecs9

W dniu 3.02.2016 r. pojechaliśmy do Europejskiego Centrum Solidarności. Towarzyszyły nam panie: Monika Tesmer i Magdalena Witkowska. Zwiedzaliśmy muzeum, uczestniczyliśmy w warsztatach

Czytaj więcej

 

Bartek Chotkowski jednym z najlepszych sportowców 2015 roku! chotk

Miło nam poinformować o sukcesie Bartka Chotkowskiego z klasy 1 LO, który zajął 2 miejsce w XVI Plebiscycie Warszawy na Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego.

Czytaj więcej

 

Uczniowie SAT w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim szeksp2

2.02.2016 r. wybraliśmy się z klasą II liceum, panią Anią Kamyszek – Cieślarczyk oraz  panią Kasią Sochaj do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

Kiedy już wszyscy dotarli do szkoły, mogliśmy ruszać na dworzec kolejowy w Sopocie.

Czytaj więcej

 

Rozstrzygnięcie konkursu na projekt „Wycieczka Szkolna” przeds

29.01. rozstrzygnięty został konkurs na najlepiej przygotowaną prezentację pt. „Wycieczka Szkolna”.

Młodzież klasy l LO przez ostatnie tygodnie na lekcjach informatyki i podstaw przedsiębiorczości pracowała w grupach dwu- i trzyosobowych nad wymarzoną wycieczką szkolną.

Czytaj więcej

 

Studniówka w Hotelu Nadmorskimstudn1

W piątkowy wieczór i noc 22 stycznia klasa III liceum wraz z nauczycielami i przedstawicielami rodziców uczestniczyła w balu studniówkowym. Nastroje były radosne, jedzenie smaczne, muzyka

Czytaj więcej

 

Podwójne podium Konrada Fryze na turnieju ITF w Austrii

Niespełna 17-letni Konrad Fryze, obecnie najlepszy zawodowy radomski tenisista ziemny, brał udział w turnieju ITF juniorów (kategoria 18 lat) w Austrii, w Oberpullendorfie. Turniej odbywał się w hali na nawierzchni dywanowej. W zawodach brało udział aż 64 zawodników.

Czytaj więcej

 

Obóz sportowy w Groniu gron10

Od 11. do 17.01.2016 r. młodzież Sopockiej Akademii Tenisowej przebywała na obozie narciarskim w Groniu. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie naszych reporterów.

Czytaj więcej

Instagram417