Archiwum Sport

Olimpijskie złoto dla Kamila Majchrzaka, ucznia Sopockiej Akademii Tenisowej

25 sierpnia Kamil Majchrzak został powitany na lotnisku przez rodzinę oraz przedstawicieli Polskiego Związku Tenisowego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dziennikarzy sportowych i kibiców. Przyczyna tak wielkiego zainteresowania naszym uczniem była niecodzienna: Kamil wrócił z Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie w Chinach z tytułem OLIMPIJSKIEGO MISTRZA ŚWIATA JUNIORÓW w grze pojedynczej. Pokonał po drodze najlepszych juniorów świata- nr 1 listy światowej, Andreya Rubleva z Rosji oraz nr 3 Brazylijczyka, Orlando Luza. Dodatkowo zdobył brąz w grze mieszanej.

Kamil: „Zdobyte w Nankin złoto będę miał ze sobą cały czas. Teraz prawdopodobnie każdego wieczora, gdy będę miał wolną chwilę będę mógł sobie powiedzieć „Niesamowite, zrobiłem to, mam złoty medal!”. Jestem przepełniony radością. Dalej nie mogę uwierzyć w to co dzisiaj się stało na korcie. Szczerze mówiąc przed turniejem nie zakładałem, że mogę wygrać. Myślałem, że uda się zdobyć medal. Gdybym zdobył brąz byłbym najszczęśliwszym chłopakiem na świecie. Teraz powoli ten złoty krążek na szyi zaczyna do mnie docierać.”

Źródło: http://kamilmajchrzak.pl/

finalN1

**************************

Janek Zieliński MŁODZIEŻOWYM MISTRZEM OLIMPIJSKIM W MIKŚCIE

Jan Zieliński, uczeń klasy III liceum Sopockiej Akademii Tenisowej, zdobył złoty medal II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Nankin 2014 w parze ze Szwajcarką Jil Teichmann w tenisowym turnieju par mieszanych! Pokonali oni japońsko-chiński duet Jumpei Yamasaki / Qiuyu Ye 2:1.

Janek: Stawka była wyrównana, każdy grał bardzo dobrze, zawodnicy prezentowali dobry tenis w każdym gemie i secie. Od początku miałem nadzieję, że tak się potoczy dla mnie ten turniej, a, że jednak tak się skończył, to jestem tylko ogromnie szczęśliwy. Nie umiem tego wyrazić jak bardzo jestem szczęśliwy.

Gratulujemy!!!

Źródłó: http://www.olimpijski.pl/pl/nankin2014/n/854,zielinski-trzeci-raz-w-zyciu-gralem-miksta.html

zielinski

__________________________________________________

Dodatkowe zajęcia sportowe w Sopockiej Akademii Tenisowej 2013/2014

Zapraszamy na dodatkowe zajęcia! W zdrowym ciele – zdrowy duch!

Poniedziałek
Siłownia 15:00 – 17:00
Pływanie 16:20 – 17:00

Wtorek
Gry sportowe 16:30 – 18:15

Środa
Siłownia 15:00 – 17:00

Piątek
Siłownia 15:00 – 17:00
Pływanie 16:20 – 17:00

Sobota
Rajdy rowerowe 11:00 – 14:00

W okresie zimowym narty na stoku Łysej Góry oraz łyżwy. Terminy zajęć uzależniamy od warunków atmosferycznych, informacje na bieżąco pojawiać się będą na tablicy ogłoszeń.

Zapraszamy:
Dyrekcja Szkoły
Julia Byczkowska
Józef Kamiński

PRZECZYTAJ TEŻ LIST MINISTER SPORTU I TURYSTYKI

 

23_09_2013_sport
_________________________________________________________
Michał brązowym medalistą wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto 2013

Po bardzo trudnej ostatniej rundzie w Brnie Michał Śmigiel utrzymał 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Kia Picanto. Michał: „Jestem bardzo zadowolony i trochę zaskoczony. To był sezon na przygotowanie się, naukę, a zakończył się na podium generalki. Niesamowite! Myślę, że miałem dużo szczęścia, kończyłem wyścigi, punktowałem, a to daje efekt na koniec. To mój pierwszy sezon w samochodzie wyścigowym i na początku miałem kłopoty z jego opanowaniem, ale z rundy na rundę szło mi coraz lepiej, ale efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. W przyszłym roku chcę być jak najlepiej przygotowany do rywalizacji i też mam nadzieję, że wynik mnie zaskoczy”.

Podziękowania od zespołu:

Dziękuję bardzo sponsorom: Young Digital Planet, K&K Wotanowicz, Miastu Sopot, Rally Shop, Sopockiej Akademii Tenisowej, agencji Yazgot.  Dziękujemy też Wam wszystkim, którzy wspieracie Michała w realu i w świecie wirtualnym. Bardzo to ważne dla nas.

23_09_13_śmigiel
________________________________________________________________
Zwycięstwo Kamila Majchrzaka w US Open Junior!

Kamil Majchrzak wraz ze swoim deblowym partnerem, Amerykaninem polskiego pochodzenia – Martinem Redlickim, zostali zwycięzcami deblowego turnieju juniorów US Open Junior Tennis Championship. W finale pokonali parę francusko-portugalską Quentin Halys i Frederico Ferreira Silva 6/3; 6/4.

Serdeczne gratulacje!

Henryk Kornas

_____________________________________________________________

Kamil Majchrzak z SAT w pierwszej rundzie juniorskiego Wielkiego Szlema!

Turniej ITF A Roland Garros Junior French Championships – Kamil Majchrzak w pierwszej rundzie juniorskiego Wielkiego Szlema wygrał 6/3; 6/2 z Wayne Montgomery z Republiki Południowej Afryki, rozstawionym w turnieju z nr 12. Wygrał mecz w wielkim stylu. Jutro będzie grał debla (gra podwójna) w parze z Serbem Laslo Djere (nr 3 na świecie w klasyfikacji ITF Juniorów).

Henryk Kornas

Klikając tu, dowiesz się o dalszych meczach Kamila

 

________________________________________________
Uczniowie SAT na turniejach międzynarodowych

1.Turniej ITF 2 w Rumunii „37th TRANSGAZ Medias-sen-Sibiu Junior ITF Tournament” w dniach: 30.04 – 05.05.2013.
Grali w nim Kamil Majchrzak, Kamil Gajewski, Jan Zieliński i Piotr Łomacki. K. Majchrzak doszedł do półfinału w grze pojedynczej. K. Gajewski i P. Łomacki do ćwierćfinału w singlu.  K. Gajewski i J. Zieliński w grze podwójnej doszli do półfinału.

2.Turniej ITF 2 w Austrii „Panaceo ITF Junior Cup Villach 2013″ w dniach: 07 – 11.05.2013.
Grali w nim Kamil Gajewski i Piotr Łomacki. P. Łomacki doszedł do ćwierćfinału w singlu.  K. Gajewski i P. Łomacki ze swoimi zagranicznymi partnerami w grze podwójnej doszli do półfinału – Kamil i do finału Piotr.

Henryk Kornas

23_05_gajewski
___________________________________________
Adrian i Czarek w finale OTK Super Seria

W dniach 10-13 maja Adrian Kowalski i Cezary Walkusz brali udział w turnieju OTK Super Seria do lat 16 w Warszawie. Turniej ten jest poświęcony zmarłej w 2004 roku  w katastrofie lotniczej w USA Ani Dolińskiej, która była dobrze zapowiadająca się tenisistką. Ranga turnieju to Super Seria, tzn. ranga 2, czyli najwyższa tuż po Mistrzostwach Polski, które posiadają rangę 1.

Turniej wygrał Adrian Kowalski bez straty seta i tracąc zaledwie 9 gemów. W finale pokonał Czarka Walkusza 6-2,6-0.

Niestety, z powodu opadów deszczu turniej deblowy nie został przeprowadzony.

Poniżej zdjęcie finalistów z panem Grzegorzem Dolińskim – tatą zmarłej tragicznie Ani.

Czytaj też:

http://tenisjunior.pl/drabinki/PZT/16OTKSWwa_sch.pdf 

23_05_adi

__________________________________________________
Wojtek Putlak wicemistrzem województwa w szachach

W sobotę, 27 kwietnia, w Malborku drużyna UKS „Korona” Gdańsk, której zawodnikiem jest uczeń I klasy gimnazjum, Wojtek Putlak, zdobyła wicemistrzostwo w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Szybkich.

Kilka dni wcześniej: 22-24 kwietnia, podczas odbywającego się w hali „Olivia” XXIV Turnieju Mini Hokeja na Lodzie, Wojtek znów tryumfował!  W zawodach, w których brała udział zarówno  młodzież ze szkoły hokejowej,  jak i dzieci trenujące amatorsko, Wojtek wraz z drużyną wywalczyli wysoką, III pozycję.

Gratulacje!

Katarzyna Gotthardt

____________________________________________________

Tenisiści z I i II liceum tryumfują w zawodach międzynarodowych

W turnieju ITF 1 w Hiszpanii w dn.: 09-14.04.2013 „Trofeo Juan Carlos Ferrerro” – Kamil Majchrzak doszedł do ćwierćfinału i razem z Jankiem Zielińskim zdobyli I miejsce w grze podwójnej.

Turniej ITF 2 na Slowacji w dn.: 16-21.04.2013 „The 35th PROFSTAV Slovakia Cup 2013” – Kamil Majchrzak wygrał turniej (I miejsce) i razem z Jankiem Zielińskim zdobyli I miejsce w grze podwójnej. W turnieju tym brał udział także Kamil Gajewski, który, tak jak Janek, przegrał, grając o ćwierćfinał.

Turniej ITF 3 w Bułgarii w dn.: 24-28.04.2013 „Kenana Cup” – Piotr Łomacki wygrał turniej (I miejsce) i razem z Szymonem Walkówem doszli do półfinału (miejsca: III-IV) w grze podwójnej. W turnieju tym Szymon przegrał, grając o ćwierćfinał.

Obecnie K.Majchrzak, J.Zieliński, K.Gajewski i P.Łomacki rozpoczęli turniej ITF 2 w Rumunii.

Kamil Majchrzak po ostatnich sukcesach zajmuje już 42 miejsce na świecie i najprawdopodobniej zapewnił sobie już grę w turnieju głównym Juniorskiego Wielkiego Szlema „Roland Garros” w Paryżu. Henryk Kornas

__________________________________________
Wojtek Putlak powitał wiosnę w wielkim stylu!

27 marca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zorganizował na stoku Łysej Góry Nocne Zawody Narciarskie. Ich celem była nie tylko walka o podium, lecz również symboliczne przywitanie tegorocznej wiosny.

W owych zmaganiach Sopocką Akademię Tenisową reprezentował Wojtek Putlak, który dzięki swoim narciarskim umiejętnościom uplasował się na drugiej pozycji, zdobywając tym samym srebrny medal.

Gratulujemy!

Katarzyna Gotthardt

_________________________________________
Sukcesy Aristotelisa w USA

Aristotelis Daniloudis, uczeń klasy III liceum Sopockiej Akademii Tenisowej, trenujący w Impact Basketball Academy, odnosi sukcesy za oceanem. Może pochwalić się wygraniem turnieju o mistrzostwo Florydy do lat 18 oraz zdobyciem nagrody dla najbardziej perspektywicznego gracza turnieju.

 

aristotelis

___________________________________________________________

Sportowe zajęcia pozalekcyjne w SAT

Z proponowanych dodatkowych zajęć sportowych w roku szkolnym 2012/13 największą popularnością cieszą się lekcje na siłowni CALYPSO, odbywające się w poniedziałki, środy i piątki w godz.15.00 – 17.00; dodatkowo w piątek w godz.17.00 – 18.30 specjalne zajęcia dla dziewcząt prowadzi pani Julia Byczkowska.

Przez pierwsze półrocze z siłowni skorzystało 29 uczniów, głównie z klas II i III LO. Na wyróżnienie zasługują także uczniowie klasy I GIM, którzy bardzo pozytywnie swoją obecnością i aktywnością włączyli się do naszego programu.  Uczniowie najbardziej zaangażowani w zajęcia to: Kornelia Staniszewska, Valentyn Devyatkin, Bartosz Płatek, Maciej Jankowski, Thomas Kasica, Borys Osina, Kevin Jazy, Jan Zalesiński, Oskar Tambor, Sława Seklecka, Ivar Ledwożyw, Wojciech Chylewski, Michał Śmigiel, Waldemar Wąsowski i Weronika Gonciarz. Czekamy na powrót dwóch sympatycznych dziewcząt z I GIM: Sandry Berlach-Tukalskiej i Darii Mędrzyckiej. Z grona nauczycielskiego 100% obecnością i zaangażowaniem wyróżnia się Karolina Szwarc-Kordowska, która bardzo mi pomaga swoją obecnością w prowadzeniu zajęć i panowaniu nad grupą.

Wtorkowe zajęcia siatkówki to nauczanie i doskonalenie podstawowych elementów gry, ale także piękna integracja uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Bardzo dziękuję nauczycielom – paniom: Basi Durajewskiej, Joli Berdowskiej, Karolinie Szwarc-Kordowskiej, Julii Byczkowskiej i panom: Mieczysławowi Cherkowi i Marcinowi Szmuniewskiemu, za odzew na mój apel i włączenie się do wspólnej zabawy. Rozegrany w grudniu mecz uczniowie – nauczyciele i planowane w kwietniu oraz czerwcu mecze rewanżowe na plaży dostarczą dużo emocji i niezapomnianych wrażeń.

W poniedziałki i piątki w godz.16.20 – 17.00 na krytej pływalni w Sopocie odbywają się zajęcia z pływania prowadzone przez Agnieszkę Suchcicką, będące doskonałą formą doskonalenia wszystkich stylów pływackich oraz regeneracji po wyczerpujących treningach .

We wtorki i czwartki w godz.16.00 – 17.30 na kameralnej sali szkoły prowadzone są zajęcia z samoobrony, poprawiające kondycję i koordynację ruchową, ale przede wszystkim mają istotny wpływ na bezpieczeństwo uczniów.

Bardzo dziękuję dyrektorowi szkoły, panu Andrzejowi Szczepańskiemu, i pani dyrektor, Annie Witkowskiej, za wdrożenie programu dodatkowych zajęć sportowych i dbałość o rozwój fizyczny i prozdrowotny naszej młodzieży. W roku szkolnym 2012/13 odczuwam wielką satysfakcję z pracy i zauważalnych postępów uczniów SAT.

Józef Kamiński, trener – koordynator

_______________________________________

Zgrupowanie kondycyjne w Cetniewie

W dniach: 11-28.03.2013 w OPO „Cetniewo” we Władysławowie odbyło się zgrupowanie kondycyjne i badania kontrolne kadry juniorów i kadetów. W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy, którzy także są uczniami SAT: Kamil Gajewski, Adrian Kowalski, Cezary Walkusz (w przerwie między treningami został laureatem II nagrody „Asów Gimnazjalnych” 🙂 i Dominik Nazaruk. W badaniach kontrolnych wzięli udział także Kamil Majchrzak i Jan Zieliński.

Poniżej adresy www stron, gdzie także widnieją informacje o zgrupowaniu: http://cetniewo.cos.pl/ http://www.pzt.pl/ossm-os-pzt-sopot/akcje-szkoleniowe-ossm-os-pzt-sopot/6762

Henryk Kornas

 

„Po co mi szkoła” – częsty dylemat młodego sportowca

Zarówno nauka, jak i sport, pojmowane jako proces doskonalenia się, to jedne z tych dziedzin naszego życia, które towarzyszą nam przez cały okres jego trwania. Jednak u dzieci i młodzieży nabierają dodatkowego znaczenia. Mają moc kształtowania młodych umysłów i organizmów, aby dać im siłę i umiejętności do godnego i szczęśliwego życia.

We współczesnym świecie edukacja szkolna i sport wysoko kwalifikowany wymagają coraz więcej czasu i wysiłku. Własne marzenia, często ambicje rodziców lub zwykły przypadek, stawiają w końcu młodych ludzi przed koniecznością dokonania wyboru – „Szkoła czy sport?”. Czy jest to jedyne rozwiązanie?

Wraz z kolejnymi latami w szkole zwiększająca się ilość i trudność materiału, a równocześnie wyczerpujący wielogodzinny trening, stawiają młodych sportowców ich rodziców, trenerów także nauczycieli w całkiem nowej i niełatwej sytuacji. Okazuje się, że dalsze godzenie szkoły i sportu w dotychczasowej formie staje się niemożliwe. Jakość pracy spada, wyniki sportowe i szkolne są coraz gorsze, dodatkowo u uczniów – sportowców pojawiają się szybko symptomy przemęczenia, zniechęcenia i, co gorsza, zwątpienia we własne siły i sens dalszej pracy. To niekorzystna i niepożądana sytuacja, której warto uniknąć, wcześniej podejmując odpowiednie decyzje, dotyczące najbliższej przyszłości młodych sportowców.

Współczesność daje nam zdecydowanie większe możliwości wyboru niż jeszcze nie tak odległa przeszłość. Funkcjonujące coraz lepiej szkoły mistrzostwa sportowego,  klasy oraz szkoły sportowe, ułatwiają połączenie edukacji szkolnej z wyczynowym uprawianiem sportu.

Inna forma nauczania – e-learning (nauczanie z wykorzystaniem sieci komputerowych i internetu), z sukcesami wykorzystywana przez Sopocką Akademię Tenisową, stwarza jeszcze lepsze warunki dla pogodzenia szkoły ze sportem. Ten nowoczesny model edukacyjny, dając spore możliwości, jest równocześnie bardzo wymagający wobec uczniów, nauczycieli, rodziców a także trenerów. Jednak e-learning oferuje nie tylko możliwość pogodzenia szkoły ze sportem, ale także pomaga w kształtowaniu u uczniów – sportowców między innymi takich cech, jak: systematyczność, samodzielność, determinacja w dążeniu do celu, umiejętność planowania i realizacji wyznaczonych zadań. Wszystkie te cechy są potrzebne nie tylko w sporcie, ale także w późniejszym dorosłym życiu.

Szkoła czy sport? Być może nie jest to właściwie postawione pytanie. Z pewnością nie w przypadku dzieci i młodzieży. Lepiej, moim zdaniem, jest właściwie ocenić aktualną sytuację dziecka i wybrać odpowiednią formę edukacji dla młodego sportowca. Rezygnacja ze szkoły mogłaby być przekreśleniem możliwości dalszego rozwoju po zakończeniu kariery sportowej. Z kolei rezygnacja z uprawiania sportu mogłaby odebrać naszym podopiecznym coś, co w znacznym stopniu stanowi o sile naszego człowieczeństwa – marzenie, siłę naszego charakteru, która pozwala nam to marzenie urzeczywistniać.

„Per aspera ad astra” – „przez trudy do gwiazd”. Droga, dążenie do ideału nas wzmacnia, czasem osiągamy nasz upragniony cel, częściej nie, ale zawsze stajemy się lepsi, podejmując wysiłek, aby go osiągnąć.

Henryk Kornas

2013_04_kornas

 

I miejsce Adriana i Klaudii w OTK w Sopocie

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seria 1 Kadetów w Sopocie Adrian Kowalski, uczeń klasy III gimnazjum SAT,  zajął pierwsze miejsce, wygrywając z półfinale ze swoim kolegą ze szkolnej ławy, Cezarym Walkuszem, 6 – 1,6 – 2, natomiast w finale z Maksymilianem Raupukiem 3-6,7 – 6(3),7 – 6(5).

Ten sam turniej w kategorii dziewcząt wygrała Klaudia Wira, również uczennica klasy III gimnazjum SAT.

Gratulujemy!

 

Klasyfikacja uczniów – tenisistów SAT na koniec sezonu 2012

Polski Związek Tenisowy: TOP 5 (uczniowie SAT)

Kadetki do lat 16:

 • Zuzanna Maciejewska – 1
 • Patrycja Polańska – 3

Juniorki do lat 18:

 • Zuzanna Maciejewska – 1

Kadeci do lat 16:

 • Michał Dembek – 2
 • Adrian Kowalski – 5

Juniorzy do lat 18:

 • Piotr Łomacki – 1
 • Kamil Majchrzak – 2
 • Kamil Gajewski – 3
 • Jan Zieliński – 4
 • Pascal Kłos – 5

Życzymy utrzymania zdobytych pozycji w sezonie 2013!!!

Mieczysław Cherek

dodano: 03.02.2013 (KS)

ORXPO

SAT na Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów – Pabianice 21-27.01.2013 r.

Przywykliśmy do tego, że ze wszystkich zawodów tenisowych uczniowie SAT wracają z tarczą. I tym razem nie zawiedli: Mistrzem Polski Kadetów został Michał Debek po 5 zwycięskich grach. W mistrzostwach udział brali również inni uczniowie naszej szkoły: Wojciech Jantos, Cezary Walkusz i Adrian Kowalski.

W grze podwójnej Mistrzem Polski również został Michał Dembek z partnerem z KS Warszawianki – Patrykiem Królikiem, natomiast team Adrian Kowalski i Cezary Walkusz zakwalifikował się do półfinału i zdobyli brązowe medale.

Z kolei wśród kadetek Dorota Szczygielska (nierozstawiona) po 5 zwycięskich grach wywalczyła Mistrzostwo Polski. Jej koleżanka ze szkoły, Katarzyna Kubicz, również osiągnęła finał i tym samym wywalczyła srebro.

W mistrzostwach uczestniczyły ponadto: Maja Pindelska, Nikola Matuszak, Alicja Sierzputowska, Patrycja Polańska, Katarzyna Kubicz, Nikola Matuszak i Klaudia Wira.

Kolejny spektakularny sukces dziewczęta osiągnęły w grze podwójnej: Mistrzynią Polski została Patrycja Polańska z partnerką z Krakowa.

Mistrzom Polski i pozostałym uczestnikom gratulujemy!!!

Mieczysław Cherek

dodano: 31.01.2013 (KS)

20130127_115822(1)

Osiągnięcia sportowe uczniów Sopockiej Akademii Tenisowej

Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek
W dniach 21-23 grudnia 2012 r. rozegrano finały drużynowych Halowych Mistrzostw Polski Kadetów w Hali Tenisowej Sopockiego Klubu Tenisowego. Drużyna SKT, a wraz z nią uczniowie SAT – Adrian Kowalski i Cezary Walkusz, zajęła 3 miejsce. Natomiast drużyna kadetek SKT, w składzie której grały Dorota Szczygielska i Paulina Jastrzębska,zajęła 6 miejsce. Podkreślić należy, że Dorota wygrała wszystkie swoje gry.

Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów
W tym samym czasie we Wrocławiu rozegrano Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Drużyna SKT z udziałem naszych uczniów – Kamila Gajewskiego i Sebastiana Chojnowskiego wywalczyła wicemistrzostwo Polski! Zwycięzcom wręczono srebrne medale.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów
Od 28 do 31 grudnia w Sobocie koło Poznania odbywał się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów z serii II, w którym grały Dorota Szczygielska i Paulina Jastrzębska. Turniej wygrała Dorota Szczygielska, a Paulina dotarła do półfinału.

Gratulujemy!!!
Mieczysław Cherek

dodano: 10.01.2013 (KS)

IMG_0008

Sukcesy uczniów – tenisistów Sopockiej Akademii Tenisowej w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów: Sopot 06-12.02.2012 r.

W eliminacjach i turnieju głównym Halowych Mistrzostw Polski uczestniczyło 113 zawodników, w tym aż 17 uczniów – zawodników różnych klubów tenisowych z Polski, uczących się w Sopockiej Akademii Tenisowej w systemie e-learningu.

Wśród juniorów (grupa wiekowa od lat 18 ) zwyciężyła uczennica klasy II liceum, Magdalena Stencel, wygrywając 4 spotkania ze stratą tylko jednego seta. W finałowej walce pokonała Pauliną Czernik i zdobyła tytuł Halowej Mistrzyni Polski Juniorek na rok 2012. Magda w parze z Justyną Pawlak ze Szczecina w grze podwójnej wywalczyła medal brązowy. Otrzymała także nagrodę specjalną: Puchar Dyrektora Sopockiej Akademii Tenisowej.

Juniorzy uczący się w Sopockiej Akademii Tenisowej zdominowali mistrzostwa Polski zarówno ilością uczestników, zakwalifikowanych do turnieju głównego /11 zawodników/, jak i wywalczonym udziałem w półfinałach i finale.

Pierwszą rundę gier wygrali :
1. Walków Szymon – KL. I LO
2. Drzewiecki Karol – KL.I LO
3. Ronduda Filip – KL. II LO
4. Gajewski Kamil – KL. I LO
5. Majchrzak Kamil – KL.III GIM
6. Nispoń Michał – KL.II LO
7. Dembek Michał – Kl. II GIM
8. Łomacki Piotr – KL.I LO

Do ćwierćfinału przeszli :
1. Walków Szymon
2. Drzewiecki Karol
3. Gajewski Kamil
4. Majchrzak Kamil
5. Dembek Michał
6. Łomacki Piotr

Do półfinału zakwalifikowali się :
1. Walków Szymon
2. Majchrzak Kamil
3. Łomacki Piotr

W finale Piotr Łomacki (17 lat) po bardzo zaciętej i wyrównanej walce w 3 setach pokonał Pawła Ciasia z SKT i został Halowym Mistrzem Polski. Medale brązowe otrzymali Szymon Walków i Kamil Majchrzak. Piotr Łomacki otrzymał nagrodę specjalną – Puchar Dyrektora Sopockiej Akademii Tenisowej.

W grach podwójnych uczestniczyło 11 uczniów SAT-u, do ćwierć finałów zakwalifikowało się aż 7 zawodników z naszej szkoły. Halowymi Mistrzami Polski zostali Kamil Gajewski i Szymon Walków. Srebrne medale wywalczyli Karol Drzewiecki i Michał Nispoń, brązowe odebrali natomiast Maciej Kierkuś Maciej z Łomackim Piotrem oraz Damian Okrutny z Pawłem Ciasiem (SKT).

Wszystkie trofea Halowych Mistrzostw Polski w parach deblowych na rok 2012 przypadły tenisistom uczącym się w Sopockiej Akademii Tenisowej!

Gratulacje dla wszystkich uczestników Mistrzostw, szczególnie zaś dla medalistów.

Mieczysław Cherek

dodano: 19.02.2011 (KS)

GAJEWSKI2(1)

*******************************************

Miejsca tenisistów SAT-u wywalczone w sezonie letnim i zimowym 2011 roku

1. Magdalena Stencel
Wicemistrzyni Polski do lat 18 i 21 w grze pojedynczej i podwójnej
Wicemistrzyni Polski Halowych Mistrzostw Polski
I miejsce w grach pojedynczej i podwójnej w Międzynarodowym Turnieju w Iławie
Mistrzyni Województwa Pomorskiego
I miejsce w turniejach ogólnopolskich w grze pojedynczej

2. Kornelia Staniszewska
I miejsce w grze podwójnej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 16
III miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski do lat 18
I miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Gdynia w grze podwójnej
I miejsce w grze pojedynczej i podwójnej w Ogólnopolskim Turnieju w Warszawie – Memoriał Ani Dolińskiej

Najlepsi uczniowie – tenisiści w SAT w rankingach PZT na koniec doku 2011

Do lat 14:
Michał Dembek 1.
Patrycja Polańska 8.

Do lat 16:
Piotr Łomacki 1.
Zuzanna Maciejewska 1., wicemistrzyni świata
Szymon Walków 2.
Kamil Gajewski 4.
Kamil Majchrzak 5., Mistrzostwa Polski do lat 16 (2 złote medale), drużynowy wicemistrz Europy.

 

Do lat 18:
Zuzanna Maciejewska 1.
Magdalena Stencel 3.
Piotr Łomacki 5.
Kornelia Staniszewska 9., drużynowa wicemistrzyni Polski
Szymon Walków 10.
Mikołaj Jędruszczak 13.
Maciej Kierkus 15.
Bartosz Sawicki 18.
Patryk Pydyszewski 19.
Pascal Kłos 23.

rys

Mieczysław Cherek

dodano: 25.01.2012

*******************************

RANKINGI SPORTOWE 2011 – TENISIŚCI SAT-U

Trochę historii
W historii szkoły mieliśmy wspaniałych uczniów tenisistów, wśród których szczególnie wybitni to: R. Nijaki, M. Tokarska, M. Kiszczyńska, J. Conradi, A. Powąska, D. Lipka, M. Narczewska, M. Piotrowski, M. Błoczyńska, J. Krasowski, A. Grusiecki, U. Kaczmarek, M. Synówka, D. Pantowa, T. Piekart, E. Urban, M. Juściński. W innych dyscyplinach sportowych: R. Kupcewicz – piłka nożna, M. Łopata, K. Fota – koszykówka, A. Dudziński – windsurfing, T. Płotkowiak, A. Misztal – sztuki walki, D. Śrama – lekkoatletyka, N. Wojdał – tańce.

Dziś
Obecnie w Sopockiej Akademii Tenisowej mamy  wyjątkowe i jedyne w Polsce zgrupowanie utalentowanej młodzieży sportowej – najlepszych w swoich grupach wiekowych w Polsce tenisistów. Poza zajęciami w szkole, młodzi sportowcy uczą się m.in. za pośrednictwem Internetu ( e-learning) oraz korzystają z okresowych konsultacji.

Takiemu systemowi nauczania służy szczególny klimat oraz pozytywne i aktywne działania szkoły: zaangażowani pedagodzy, przyjaźni dla uczniów – sportowców, opieka dyrektora – jego determinacja, osobisty kontakt z rodzicami. Na sukcesy edukacyjne składają się także: sprawna koordynacja systemu, skuteczny nadzór nad przebiegiem nauki, kontakt z uczniami i rodzicami, a także nauczycielami przedmiotów oraz szczegółowa rejestracja realizacji zadanych i wykonanych zadań.

Wszystkie miejsca w rankingach Polskiego Związku Tenisowego na koniec roku 2011:
Do lat 14:
Miejsce    Miejsce/Grupa wiekowa
Michał Dembek        1/14, 16/16, 186/18
Patrycja Polańska    8/14, 18/21
Kamil Majchrzak    5/14
Katarzyna Kubicz    25/14
Magdalena Kądzielewska    38/14
Marta Nastula    35/14, 103/16
Paulina Nowak    43/14
Klaudia Wira    179/14
Aleksandra Durzyńska    60/14
Daniel Kossek    58/14
Aleksandra Kozub    32/14

Do lat 16:
Zuzanna Maciejewska 1/16, 5/18
Piotr Łomacki 1/16, 5/18
Szymon Walków 2/16, 10/18
Magdalena Stencel 3/16, 26/senior
Kamil Gajewski 4/16, 16/18
Kornelia Staniszewska 9/16, 50/18, 81/senior
Maciej Kierkuś 15/16
Kamil Dziedzic 28/16
Piotr Dobrzyński 36/16
Damian Okrutny 41/16
Piotr Lutkowski 48/16
Karolina Zaręba 108/16
Nicol Kozub 144/16
Igor Wiśniewski 147/senior

Do lat 18:
Mikołaj Jędruszczak 13/18, 124/senior
Bartosz Sawicki 18/senior
Katarzyna Kossowska 39/senior
Patryk Dydyszewski 19/18, 71/senior
Mateusz Kubach 54/18, 53/senior
Mateusz Miroński 67/18, 161/senior

Miejsca rankingowe zależą nie tylko od talentu i pracy, ale przede wszystkim od środków finansowych koniecznych dla uczestnictwa w turniejach i grach mistrzowskich, gdzie zdobywa się punkty rankingowe.

IMG_2107_1

Mieczysław Cherek

dodano: 17.01.2012 (KS)

*******************************************

IMG_0002(4)

WYNIKI SPORTOWE UCZNIÓW-TENISISTÓW SAT

w roku 2010

Kamil Dziedzic – I kl. LO – KT Legia Warszawa

Zawody
Miejsce
Halowe mistrzostwa Polski Kadetów
II
Mistrzostwa Polski Kadetów O.O.M.
V i VIII
Drużynowe Mistrzostwa Polski
II

 

 

Bartosz Sawicki – II kl. LO – AZS Poznań

Zawody
Miejsce
Drużynowe Mistrzostwa Europy
IV
Turniej Deblowy – Rangi Futures
I
Indywidualne Mistrzostwa Europy
udział
Osiągnięcia
Halowy Mistrz Polski do lat 18 (gra pojedyncza i debel)
Drużynowy Mistrz Polski do lat 18
Mistrz Polski do lat 18
Mistrz Polski w grze podwójnej do la

Mikołaj Jędruszczak – II kl. LO – KS Start Wisła Toruń

Zawody
Miejsce
Drużynowe Mistrzostwa Europy i Świata
udział
Turniej ITF-4 Jumali, Łotwa
I gra pojedyncza
II gra podwójna
Turniej ITF-4 Finlandia
I
Turniej ITF-5 Lucerna
II

 

 

 

Damian Okrutny – I kl. LO – RKT Return Radom

Zawody
Miejsce
Halowe mistrzostwa Polski – gra pojedyncza
I
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – gra pojedyncza
I
Turniej „Tomaszewski Cup” – gra podwójna
II

 

 

Szymon Walków – III kl. GIM – Redeco Wrocław

Zawody
Miejsce
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
III gra pojedyncza
III gra podwójna
Turniej „Tomaszewski Cup” – gra podwójna
finał gry pojedynczej
I gra podwójna
Osiągnięcia
III miejsce na liście rankingowej PZT do 16 lat (listopad 2010)
Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Izraelu do lat

Mateusz Miroński – II kl. LO – SKT Sopot

Zawody
Miejsce
Halowe mistrzostwa Polski
udział
Turniej we Wrocławiu
półfinał gra pojedyncza
Turniej w Stalowej Woli
półfinał gra pojedyncza
i podwójna
Turniej w Łodzi
półfinał gra podwójna

 

 

 

 

Piotr Łomacki – III kl. GIM – KS Warszawianka

Zawody
Miejsce
Mistrzostwa Polski do lat 12
I
Mistrzostwa Polski do lat 14
II
Osiągnięcia
I miejsce na liście rankingowej PZT do 14 i 16 lat
Reprezentant Polski
Dwukrotny Drużynowy Mistrz Polsk

 

 

Kornelia Staniszewska – III kl. GIM – SKT Sopot

Zawody
Miejsce
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Mistrzostwa Polski
ćwierćfinał
Turniej „Memoriał Korneluków”
III
Turniej HOTK Seria 2
I
Turniej Super Seria Warszawa
ćwierćfinał
Turniej w Zielonej Górze
III
Turniej w Sopocie
I
Turniej w Gdyni
III
Turniej „Tomaszewski Cup”
III
Turniej w Bydgoszczy
I

Aleksandra Durzyńska – II kl. LO – KS Warszawianka

Zawody
Miejsce
Mistrzostwa Polski do lat 14 (zima)
III gra pojedyncza
III gra podwójna
Mistrzostwa Polski do lat 14 (lato)
ćwierćfinał gra pojedyncza
III gra podwójna
Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 16
II

 

 

 

Adrianna Żurawska – III kl. GIM – KS Warszawianka

Zawody
Miejsce
Mistrzostwa Polski do lat 16
III gra pojedyncza
III gra podwójna
Mistrzostwa Europy
finały
Turnieje europejskie
2x ćwierćfinał
Mistrzostwa Polski – Mikst
I (w parze z Piotrem Łomackim)
Drużynowe Mistrzostwa Polski
II

WYNIKI SPORTOWE UCZNIÓW SAT

Inne dyscypliny

za rok 2010

 

Paweł Kiczka – II kl. LO – Kamikaze Sopot, żeglarstwo

Zawody
Miejsce
Halowe mistrzostwa Polski
udział
Turniej we Wrocławiu
półfinał gra pojedyncza
Turniej w Stalowej Woli
półfinał gra pojedyncza i podwójna
Turniej w Łodzi
półfinał gra podwójna
Paulina Koszewska – II kl. GIM – SKJ Sopot, jeździectwo
Zawody
Miejsce
Zawody Jeździeckie – Sopot, klasa L
III
Zawody Jeździeckie – Sopot, klasa L
I
Zawody Jeździeckie – Sopot, klasa L
VI
Zawody Jeździeckie – Sopot, klasa L
IV
Zawody Jeździeckie – Nowęcin, klasa L
 —
Zawody Jeździeckie – Sopot, klasa P
III
Mistrzostwa Pomorza
II
Vivien Matuska – I kl. LO – SKJ Sopot, jeździectwo
Zawody
Miejsce
Zawody Jeździeckie – Sopot, klasa L
III
Zawody Jeździeckie – Sopot, klasa P
V
Michael Łydkowski – II kl. LO – TREFL Sopot, koszykówka
Zawody
Miejsce
Mistrzostwa Polski Juniorów U-18
półfinał
Mistrzostwa Województwa Pomorskiego U-17
I
opracował: Mieczysław Cherek
dodano: 11.04.2011 (KS)
 

***********************************

Maciej Siekaj – Mistrz Polski w sportach motorowych

17 – letni uczeń Sopockiej Akademii Tenisowej może się już pochwalić długoletnim stażem sportowym oraz licznymi sukcesami.

Starty na quadzie rozpoczął w 2006 roku. Mając zaledwie 13 lat i walcząc na torze z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami, swój pierwszy sezon zakończył na wysokim VI miejscu w klasyfikacji generalnej w klasie Open w Pucharze Polski w Motocrossie Quadów.

Przez kolejne lata rozwijał swoją pasję a wraz z nią  umiejętności. W roku 2009 spróbował swoich sił w wyścigach skuterów wodnych. Rok ukończył, zdobywając tytuły i najwyższe miejsce na podium – zarówno na wodzie, jak i na torze motocrossowym: w wyścigach skuterów wodnych zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie Jet800 oraz Wicemistrza Polski w klasie Jet800SS. Natomiast na quadzie wywalczył I miejsce w Quad Golden Cup w klasie Junior – obecnie najcięższych zawodach quadowych w Polsce.

Od roku 2010 startuje tylko w quadcrossie. Pomimo poważnej kontuzji zajął wysoką VIII lokatę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski High Speed Quadcross w klasie Junior. W tym roku będzie kontynuował starty w Mistrzostwach Polski i jednocześnie debiutuje w Mistrzostwach Europy w Quadcrossie.

Oprócz czynnego udziału w zawodach Maciek zajmuje się również tuningiem samochodów, czego przykładem jest jego samodzielny projekt zakończony sukcesem i opisany w motoryzacyjnej prasie branżowej.

dodano: 20.04.2011 (KS)

******************

Sporty motorowe w SAT

W roku szkolnym 2010/11 naukę w pierwszej klasie gimnazjum rozpoczęli Sebastian Matuszewski i Michał Śmigiel, utytułowani, mimo 13 lat, zawodnicy Automobilklubu Morskiego (sekcja kartingowa).

Sebastian przygodę z kartingiem rozpoczął w wieku 10 lat na torze w Gdańsku. Wyścigi bardzo szybko stały się jego największą pasją. Już w marcu 2010 zajął II miejsce w ogólnopolskich zawodach kartingowych na torze w Tarnowie, przegrywając o 0,08 s. z pierwszym zawodnikiem. Jego marzeniem są starty w Formule 1.

Michał  to również pasajonat wyścigów, co łatwo zauważyć, śledząc jego wyniki – w Kategorii Easykart 60 zdobył: Puchar Ministra Edukacji Narodowej – II miejsce, Puchar Ministra Sportu i Turystyki – II miejsce i XV miejsce w 3 EUROPEJSKIM FINALE EASYKART, natomiast w Kategorii Mini Rok w VIII Rundzie Pucharu ROK – II miejsce, zaś w EUROPEJSKIM FINALE ROK – II miejsce.

*********************************************

Tenisiści SAT na 2010 Borotra Cup – 16 & Under Boys

Uczniowie SAT uczestniczyli w turnieju eliminacyjnym Drużynowych Mistrzostw Europy chłopców do lat 16 – 2010 Borotra Cup – 16 & Under Boys, który odbył się w Herzilya (Izrael).

Zawodnicy na zdjęciach to:
1. Kamil Gajewski (uczeń SAT)
2. Szymon Walków (uczeń SAT)
3. Michał Rolski (jeszcze nie jest uczniem SAT, ale wszystko przed nim 😉

Poza Polską w turnieju brały udział: Ukraina, Białoruś , Izrael, Serbia, Austria, Bułgaria.

Henryk Kornas, trener

dodano: 10.10.2010 (KS)

Sylwetki naszych sportowców – Paulina Koszewska (jeździectwo)

Paulina Koszewska jest członkiem Sopockiego Klubu Jeździeckiego. Od czerwca 2008 r. trenuje skoki przez przeszkody i ujeżdżanie. Trener prowadzący – Agnieszka Racka.

Zawodniczka, uczennica SAT-u od czerwca 2010 r., trenuje siedem razy w tygodniu i opiekuje się swoim sześcioletnim koniem Flamingiem. W bieżącym roku brała udział w konsultacjach prowadzonych przez Trenera Kadry Polskiej – Rudigera Wassibauera. Wielokrotnie uczestniczyła w zawodach na szczeblu wojewódzkim w skokach przez przeszkody w klasie L i P.

Paulina w ciągu dwóch lat zdobyła brązową i srebrną odznakę jeździecką oraz licencję III stopnia. Jest wiceminstrzynią województwa pomorskiego juniorów młodszych w skokach przez przeszkody.

paulina_koszewska

dodano: 11.09.2010 (KS)

Sezon letni 2010

Podczas otwarcia sezonu letniego 2010 rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików wojwództw: pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. W turnieju uczestniczyło 26 chłopców i 15 dziewcząt. Wyróżnili się wśród nich uczniowie SAT-u: w grze podwójnej chłopców Bartosz Okonek zajął III miejsce, natomiast Karolina Zaręba zdobyła brązowy medal w konkurencji dziewcząt oraz drugie miejsce w grze mieszanej.

W punktacji końcowej turnieju zawodnicy z województwa pomorskiego byli zdecydowanie lepsi od tenisistów z kujawsko – pomorskiego – 36: 6 punktów. Z tego SKT Sopot zdobył 18,5 pkt., a TKS Gdynia – 9 pkt.

Gratulujemy!!!

Mieczysław Cherek

dodano: 15.07.2010 (KS)

***********************************************

Wojciech Lutkowski, uczeń SAT-u, MISTRZEM POLSKI!!!

W dniach 11 – 16 lipca 2010 na kortach SKT odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Brali w nich udział uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej: Agata Bachanek i Katarzyna Kossowska (juniorki) oraz juniorzy: Wojciech Lutkowski, Piotr Lutkowski, Patryk Poterek, Mateusz Kubach, Patryk Pydyszewski, Mateusz Miroński, Mikołaj Jędruszczak.

Mistrzem Polski został Wojciech Lutkowski, który w finałowej walce, trwającej ponad trzy godziny, pokonał Krzystofa Bartosiewicza: 0-6, 7-5, 6-3.

W bratobójczej (szkolnobójczej 😉 walce Mateusz Kubach pokonał Patryka Poterka, by następnie przegrać z Wojciechem Lutkowskim. Dobrze radzili sobie także Patryk Pydyszewski, Mikołaj Jędruszczak i Agata Bachanek.

Mieczysław Cherek

dodano: 15.08.2010 (KS)

**************************************

Sylwetki sportowców Sopockiej Akademii Tenisowej  (tenis)

W Sopockiej Akademii Tenisowej w systemie e-learningu kształcą się wyróżniający się tenisiści z różnych stron Polski. Poniżej prezentujemy ich sylwetki:

Piotr Gadomski – ur. 12.01.1991 r. Zamieszkały w Warszawie. Reprezentuje klub KT „Legia” Warszawa. Od 2008 roku trenuje w COS PZT w Sopocie. Aktualny ranking ATP (08.03.2010): gra pojedyncza – 883, gra podwójna – 809. W poprzednich latach (2008-2009) Piotr, jako reprezentant Polski, brał udział w turniejach indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Europy do lat 18.

Od 2008 r. jest uczniem Sopockiej Akademii Tenisowej. Uczęszcza do klasy III LO, jego wychowawczynią jest mgr Patrycja Politewicz.

Mikołaj Jędruszczak – ur. 27.08.1993. Zamieszkały w Toruniu. Reprezentuje klub KS „Start-Wisła” Toruń. Od stycznia 2010 roku trenuje w COS PZT w Sopocie. Aktualny ranking to: ITF 18 – 524; PZT 18 – 10. W minionym roku Mikołaj wraz z kolegami z drużyny zajął V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy do lat 16, dające awans do rozgrywek Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej, gdzie Polska zdobyła 9 miejsce (na 16 drużyn).

Od 2009 r. jest uczniem Sopockiej Akademii Tenisowej. Uczęszcza do klasy I LO, jego wychowawczynią jest mgr Anna Łukasiak.

Kamil Gajewski – ur. 05.02.1995. Zamieszkały w Tczewie. Reprezentuje klub SKT Sopot. Od stycznia 2010 roku trenuje w COS PZT w Sopocie. Aktualny ranking to: ETA „B-16” (Tennis Europe chłopcy do lat 16) – 118; PZT (Polski Związek Tenisowy chłopcy do lat 16) – 11. Kamil reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy do lat 14 w 2009 r. W 2010 roku potwierdził swoje sportowe aspiracje i już spore umiejętności, zdobywając II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 16, rozgrywanych w Sopocie, i osiągając dobre wyniki w turniejach międzynarodowych – w tym w Mistrzostwach Europy do lat 16.

Od 2009 r. jest uczniem Sopockiej Akademii Tenisowej. Uczęszcza do klasy II gimnazjum, jego wychowawcą jest mgr Bartosz Byczkowski.

Henryk Kornas, trener

dodano: 28.03.2010 r. (KS)

 

*******************

Fair play w sporcie

Prezentujemy artykuł zamieszczony w Magazynie Olimpijskim na temat najważniejszej zasady w rywalizacji sportowej, czyli FAIR PLAY. Pod zdjęciami tekstu znajduje się tekst artykułu do pobrania.

dodano: 12.12.2009 r. (KS)

 

 

 

 • Pobierz Magazyn Olimpijski – FAIR PLAY (.pdf)

 

********************************

SKT Drużynowym Mistrzem Polski 2009

W dniach 21-23.09.2009 r. w Zabrzu odbyły się DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI. SKT reprezentowały: Julia Klawa, Adrianna Daszkiewicz oraz dwie uczennice Sopockiej Akademii Tenisowej: Agata Bachanek i Katarzyna Kossowska.

Drużyna SKT w półfinale zremisowała 3:3 z UKS Dwójka Siedlce – jednak o wygranej sopocianek zadecydował zwycięski set w debla Ady Daszkiewicz i Agaty Bachanek. W finale reprezentantki SKT wysoko wygrały (5:1) z drużyną RKS Okęcie Warszawa. Świetny pojedynek rozegrała Agata Bachanek z Joanną Nalborską, wygrywając 6:0, 6:0.

Zawodniczki SKT po bardzo dobrej grze, dzięki determinacji i dojrzałemu stosunkowi do treningów, zasłużyły na ten sukces. Należy podkreślić zdyscyplinowanie naszych dziewcząt, a przede wszystkim ich umiejętność współdziałania.

Szczególne gratulacje dla Agaty i Kasi!!!

autor artykułu: Mieczysław Cherek

dodano: 08.10.2009 r.

********************************

Nasze mistrzynie: Karolina i Magda

Karolina Zaręba i Magdalena Stencel, uczennice gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej, odnoszą wiele sukcesów w polskich i międzynarodowych turniejach, zajmując lokaty od 1. do 3. Magda może pochwalić się już wicemistrzostwem olimpijskim w deblu (2009) oraz dwoma tytułami Mistrzyni Polski w deblu (2008, 2009), natomiast Karolina od dwóch lat zajmuje pierwsze miejsce podczas rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski.

dodano: 30.09.2009 r. (KS)

**********************

Buenos dias!

W marcu tego roku spełniłem jedno ze swoich największych marzeń i wraz z rodzicami przeprowadziłem się do innego kraju. Obecnie mieszkam w północno-wschodniej części Hiszpanii – w Tarragonie. Jest to drugie co do wielkości miasto w Katalonii, znajdujące się 60 km od Barcelony.

Pierwsze dni pobytu wspominam bardzo źle. Pamiętam ogromny stres przed pierwszym dniem szkoły. Obawiałem się, jak moi rówieśnicy przyjmą obcokrajowca i czy w ogóle będę mógł z kimś porozmawiać. Warto zaznaczyć, że wtedy mój hiszpański nie był bardzo zawansowany i w wielu przypadkach musiałem „ratować” się angielskim. Już pierwszego dnia zobaczyłem, jakie ogromne różnice są pomiędzy polską, a obecną szkołą. Lekcje trwają godzinę zegarową, a prawdziwa długa, bo aż 30-minutowa przerwa, jest po trzech lekcjach. Po kolejnych trzech jest następna przerwa, tzw. „pausa para comer”, kiedy wraca się na obiad, po czym udajemy się ponownie so szkoły. Do dnia dzisiejszego nie mogę się przestawić na ten tryb życia. Na szczęście taki plan zajęć mamy tylko we wtorki i czwartki. W pozostałe dni kończymy o 14.30.

Po zaaklimatyzowaniu się w szkole postanowiłem rozwijać swoje hobby, jakim jest żeglarstwo. Hiszpania to naprawdę wspaniałe miejsce do rozwijania swoich umiejętności w tym sporcie. Niemal cały rok panuje tu lato, a łódek jest naprawdę dużo do dyspozycji. Jako zawodnik jednego z klubów bardzo często wyjeżdżam na różnego rodzaju regaty do innych miejscowości. Tydzień temu wróciłem z Walencji, gdzie rozgrywały się mistrzostwa Katalonii.

Przekonałem się, że początki życia w nowym państwie nie są łatwe, lecz po pewnym czasie, gdy wszystko się zaczyna układać, pobyt staje się o wiele przyjemniejszy , a przeżyte przygody pamięta się do końca życia. Naprawdę, jeśli ktokolwiek z Was będzie miał możliwość takiego wyjazdu, to gorąco polecam.

A w dodatku, dzięki programowi e-learningu Sopockiej Akademii Tenisowej, mogę równolegle uczyć się w szkole polskiej i zdać polską maturę.

Ze słonecznej Hiszpanii pozdrawia
Marcin Kamiński

dodano: 28.01.2008 r. (KS)

************************************

Sylwetki naszych sportowców – Patryk Pydyszewski

blog_twarz1

 

 

„…tenis wymaga ode mnie całkowitego poświęcenia, ale w zamian daje mi ogromną satysfakcję.
Tenis to bardzo ciężka praca, która rozwija mnie fizycznie i kształtuje mój charakter. Codziennie uczę się pokonywać strach i stres związany z meczami. Uczę się wyciągać wnioski z każdej porażki i zwycięstwa. Na treningach daję z siebie wszystko. Wiem, że człowiek z twardym charakterem poradzi sobie nie tylko na korcie, ale i w życiu.”

Te słowa Patryka, ucznia naszej szkoły, dowodzą, że sport może być pasją, ale jednocześnie jest ogromnym obowiązkiem, wymagającym wielu wyrzeczeń i pracy.

Obecnie Patryk rozpoczął nową kategorię wiekową – zawodników do lat 16. Uczestniczył w zawodach w  finale debla w międzynarodowych turniejach: TE 3 w Goeteborgu w Szwecji i TE 2 w Milovicach w Czechach, półfinałle debla TE3 w Siauliai na Litwie. Sukces odnotował w grze w debla w parze z Adrianem Partlem (SVK) w Budapeszcie – TE2.

Więcej informacji o Patryku znajdziecie na jego stronie (proszę kliknąć w poniższy link):

strona Patryka Pydyszewskiego

dodano: 25.12.2008 r. (KS)

************************************

Sandra Podolak i Tomasz Piekart – mistrzowie Polski

Sandra i Tomek zdobyli tytuły MISTRZÓW POLSKI JUNIORÓW w grze mieszanej na Tenisowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 12 – 18 lipca 2008 r. we Wrocławiu.

Na tych samych zawodach Sandra Podolak wraz z Adrianą Daszkiewicz zajęły III miejsce w grze podwójnej.

Gratulujemy!!!

dodano: 01.09.2008 r. (KS)

************************************

Zawodniczki Sopockiej Akademii Tenisowej drużynowymi  mistrzyniami Polski do lat 14.

W dniach 12 – 14 kwietnia na zakończenie sezonu letniego, na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii Młodziczek. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich drużyna dziewcząt Sopockiego Klubu Tenisowego w składzie: Magdalena Stencel i Korenelia Staniszewska. Drużynę uzupełniały dodatkowo zawodniczki trenujące na co dzień w SKT – Natalia Parchowska, Jaqueline Możuch oraz Karolina Zaręba.

Dziewczęta zaprezentowały się doskonale, wygrywając wszystkie mecze:

1. SKT SOPOT – DESKI WARSZAWA – 5:1 w meczu ćwierćfinałowym

2. SKT SOPOT – AZS POZNAŃ – 6:0 w meczu półfinałowym

3. SKT SOPOT – WARSZAWIANKA WARSZAWA – 5:1 w finale.

Jest to niewątpliwie kolejny sukces sportowy naszych zawodniczek, po Supermastersie PZT, w którym Kornelia zajęła II miejsce, natomiast Magdalena V miejsce.

Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów sportowych i naukowych.

sport_092008

dodano: 15.09.2008 r. (KS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417