Osiągnięcia

I i III miejsca w Miejskim Konkursie Fizycznym i Chemicznym

27 maja uczniowie gimnazjum Sopockiej Akademii Tenisowej odebrali nagrody, które zdobyli w II Miejskim Konkursie Fizycznym i III Miejskim Konkursie Chemicznym, organizowanych przez Sopocki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Iwar Ledwożyw z klasy I gimnazjum zajął I miejsce w konkursie fizycznym oraz III miejsce w konkursie chemicznym.

Jakub Sochacki – V miejsce w konkursie chemicznym.

Gratulujemy!

Henryka Turulska

***
Maturalnych zmagań odsłona I: doskonałe wyniki ustnych egzaminów maturalnych w SAT

Nasi absolwenci wysoko ustawili poprzeczkę kolejnym rocznikom maturzystów – na egzaminach ustnych z języka polskiego i języków obcych osiągnęli bardzo dobre i celujące oceny.

Komisje egzaminacyjne w składzie: Anna Miękus i Maria Starostka oraz Anna Miękus i Tomasz Zieliński przepytywały maturzystów z języka polskiego. Ich prezentacje i zasób wiedzy okazały się imponujące. Aż 14 uczniów spośród 33 zdających uzyskało wynik 100%! Średnia tego egzaminu wyniosła 89%. Do matury młodzież przygotowywała pani Katarzyna Sochaj.

Z osiągnięć swoich uczniów mogą być też zadowoleni nauczyciele języka angielskiego, pani Anna Łukasiak i pan Bartosz Byczkowski, 9 naszych osiągnęło poziom 100%. Średnia tego egzaminu wyniosła 82%.

Gratulujemy!!!

Katarzyna Sochaj

***
Wojtek Putlak wicemistrzem województwa w szachach

W sobotę, 27 kwietnia, w Malborku drużyna UKS „Korona” Gdańsk, której zawodnikiem jest uczeń I klasy gimnazjum, Wojtek Putlak, zdobyła wicemistrzostwo w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Szybkich.

Kilka dni wcześniej: 22-24 kwietnia, podczas odbywającego się w hali „Olivia” XXIV Turnieju Mini Hokeja na Lodzie, Wojtek znów tryumfował!  W zawodach, w których brała udział zarówno  młodzież ze szkoły hokejowej,  jak i dzieci trenujące amatorsko, Wojtek wraz z drużyną wywalczyli wysoką, III pozycję.

Gratulacje!

Katarzyna Gotthardt

***
I miejsce uczniów Sopockiej Akademii Tenisowej w konkursie biologicznym

29 kwietnia 2013 roku uczniowie gimnazjum uczestniczyli w mię™dzyszkolnym konkursie „Twoje Zdrowie w Twoich Rę™kach”, zorganizowanym przez Pań„stwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sopocie i III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie.

Walczyli w konkurencji indywidualnej i grupowej. Zespół w skł‚adzie: Klaudia Peplińska, Sandra Gierczak i Konrad Atanaziewicz z klasy III gimnazjum, wywalczył I miejsce, zdobywają…c nagrodę™ za pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Beata Lewandowska

***
„55 lat polskich komputerów” – wyróżnienie w konkursie międzyszkolnym

Mamy kolejny powód do radości – uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej zostali wyróżnieni w etapie międzyszkolnym konkursu „55 lat polskich komputerów”, organizowanego przez Zespół Szkół Handlowych w Sopocie.

Honorowy patronat nad konkursem objął sam Prezydent Sopotu – pan Jacek Karnowski.

Wyróżniono prace trzech naszych uczniów: Darii Mędrzyckiej i Jakuba Sochackiego (praca zespołowa) oraz Ivara Ledwożyw (praca indywidualna). Wszyscy laureaci uczęszczają do klasy 1 gimnazjum.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 27.03.2013 r. w aulii ZSH w Sopocie.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody związane z branżą informatyczną, a nauczycielom laureatów wręczono

dyplomy z podziękowaniem.

Gala wręczenia nagród poprzedzona była występami szkolnego kółka teatralnego oraz męskiej grupy tanecznej.

Gratulujemy naszym zwycięzcom, tym bardziej, że konkurencja była duża – w konkursie startowały nie tylko gimnazja, ale także sopockie licea i technika.

Monika Tesmer

***
II miejsce w konkursie Asy Gimnazjalne

26 marca Cezary Walkusz i Konrad Atanaziewicz odebrali z rąk jury oraz Naczelnika Wydziału Oświaty w Sopocie, pana Piotra Płockiego, nagrody za zajęcie II miejsca w 11 edycji prestiżowego sopockiego konkursu – „Asy Gimnazjalne”, organizowanego przez Sopockie Szkoły Autonomiczne.

Konkurs składał się z dwóch części: humanistycznej (język polski) oraz matematycznej. Konrad wykazał się wybitnymi umiejętnościami polonistycznymi, dzięki czemu uzyskał II lokatę wśród uczniów sopockich gimnazjów, zaś Cezary osiągnął ten sam rezultat, wykazując się doskonałymi kompetencjami matematycznymi.

Gratulujemy!

Katarzyna Sochaj

***
Nagrodzeni w szkolnym konkursie „55 lat polskich komputerów”

Miło nam poinformować, że w szkolnym etapie konkursu „55 lat polskich komputerów” wyróżnienia otrzymali:
1. Daria Mędrzycka i Jakub Sochacki – klasa 1 gimnazjum,
2. Ola Andybur – klasa 1 LO,
3. Ivar Ledwożyw – klasa 1 gimnazjum.

Uczniowie mieli stworzyć prezentację na podstawie tekstu źródłowego, dotyczącego historii polskiej komputeryzacji. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań informatycznych, poznanie historii informatyzacji i komputerów w Polsce oraz kształtowanie umiejętności pracy z tekstem źródłowym i poszerzanie wiedzy informatycznej.
Wyróżnione osoby otrzymały słodkie upominki wręczone przez Dyrekcję Szkoły.

Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki, aby ich prace zostały docenione również na etapie międzyszkolnym konkursu.

Monika Tesmer

***
Sandra finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego

4 marca w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni odbył się ostatni już, wojewódzki etap konkursu z języka niemieckiego. Młodzież  z okolicznych powiatów przybyła zawalczyć o wysokie wyniki. Wśród nich znalazła się również uczennica III klasy gimnazjum SAT, Sandra Gierczak.

Tuż po przybyciu uczniowie zostali wylegitymowani przez opiekunów konkursu. Następnie zajęli miejsca w wyznaczonych im salach i przystąpili do trwających dziewięćdziesiąt minut zmagań konkursowych. Rozwiązywali testy sprawdzające umiejętności zastosowania struktur gramatycznych oraz  wiedzę o historii, polityce, geografii oraz literaturze krajów obszaru niemieckojęzycznego.

Podczas konkursu nasza uczennica, Sandra, zaprezentowała umiejętności językowe oraz bardzo dużą wiedzą teoretyczną, dzięki czemu zdobyła tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naukowe!

Katarzyna Gotthardt

***
Wyróżnienie w konkursie na najlepszą kampanię reklamową

W organizowanym przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Sopotu konkursie na najlepszą kampanię reklamową szkoły uczniowie Sopockiej Akademii Tenisowej: Kornelia Staniszewska, Sebastian Kęsicki i Aleksander Zweifel otrzymali wyróżnienie.

W konkursie przyznano 3 wyróżnienia – zdobyli je, poza naszymi kolegami i koleżanką, uczniowie ZSH i ŚLO.

Odbiór nagród w Urzędzie Miasta 18.03.2013 r.

Gratulujemy!

Katarzyna Sochaj

***
Maja Gilmore w etapie okręgowym

W lutym uczennica III klasy liceum, Maja Gilmore reprezentowała Sopocką Akademię Tenisową
w okręgowym etapie XXXVI Olimpiady z Języka Niemieckiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Zmagania na szczeblu okręgowym odbyły się w Komitecie Gdańskim, którym  corocznie jest Instytut Filologii Germańskiej UG.

Eliminacje pisemne rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały dwie godziny lekcyjne. Naszpikowane zadaniami testy konkursowe wycisnęły z uczestników przysłowiowe „siódme poty”, sprawdzając młodzież pod kątem praktycznego zastosowania zróżnicowanych zasad gramatycznych i leksykalnych.

Choć nasza tegoroczna maturzystka osiągnęła bardzo wysokie noty, nie udało jej się zakwalifikować do ogólnopolskiego finału konkursu.

Mimo tego gratulujemy imponujących osiągnięć i życzymy maksymalnych wyników na maturze z języka niemieckiego.

Katarzyna Gotthardt

***
Sandra Gierczak w gronie uczestników etapu wojewódzkiego

21.01.2013 r. w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni odbył się rejonowy etap Konkursu z Języka Niemieckiego, w którym udział wzięła uczennica III klasy gimnazjum, Sandra Gierczak.

Choć rywalizacja była zacięta, a zmagania konkursowe trwały do ostatniej minuty, uczennica Sopockiej Akademii Tenisowej osiągnęła wysoki wynik, dzięki czemu zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu konkursu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Katarzyna Gotthardt

***

Wojtek Putlak na podium w Szemudzie i Pruszczu Gdańskim

8 grudnia 2012 roku uczeń Sopockiej Akademii Tenisowej, Wojciech Putlak, wziął udział w drużynowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w szachach błyskawicznych w Szemudzie i uplasował się w nich na drugiej pozycji. Walczył również w rozgrywkach indywidualnych w tym samym turnieju, zajmując w nich wysokie, piąte miejsce.

9 grudnia 2012 roku Wojtek zajął I miejsce w indywidualnym Turnieju Szachowym Pamięci Jerzego Ossorya-Cierpickiego w Pruszczu Gdańskim.

Gratulujemy imponujących osiągnięć!

Katarzyna Gotthardt