Patriotyzm- jak dzisiaj być patriotą?

8 listopada nasza szkoła upamiętniła rocznicę odzyskania niepodległości, jednocześnie wpisując się w realizację projektu oświaty niepublicznej „Miesiąc Otwartych Umysłów” .

Oświata niepubliczna obchodzi w tym roku  30-lecie powstania i w związku z tym faktem, zaproponowano szkołom opracowanie zagadnień  dotyczących ważnych  problemów przyszłości.

Klasy VIII SP ,I b i I c LO  szczególnie zainteresowały się tematem : „Patriotyzm- jak dzisiaj być patriotą?”

Wszyscy zgodnie twierdzili, że bycie patriotą w dzisiejszych czasach nie jest łatwe, ale zawsze ważne jest to, co w sercu i w głowie. Współczesny patriota musi być człowiekiem otwartym, tolerancyjnym, dbającym o środowisko, znającym historię , stanowiącą jeden z najistotniejszych elementów scalających naród, kultywującym tradycje.

Patriota szanuje swoją małą ojczyznę -rodzinę, nauczycieli, koleżanki i kolegów, miasto ,w którym mieszka, tworząc tym samym świat oparty  na podstawowych i jednocześnie najważniejszych wartościach.

Szczególną uwagę uczniowie zwrócili na nadużywanie ważnych symboli, takich jak np.Znak Polski Walczączej.

Bardzo ciekawe były wypowiedzi uczniów, którzy często reprezentują Polskę w międzynarodowych zawodach.Opowiadali o tym, jakie uczucia towarzyszą w momencie zwycięstwa i czy wtedy myślą o kraju.

Uczniowie wzięli udział w quizie, wykazując się znajomością biografii wybitnych Polaków- królów, polityków, sportowców, artystów i naukowców.

Największa wiedzą popisali się : w klasie VIII -Rafał,  Sergiusz, Wiktor i Franciszek, w klasie 1b- Antoni, Kajetan i Bruno a w klasie 1c- Maciej.

Wszyscy zastanawialiśmy się nad tym, jakie wydarzenia były najważniejsze w historii Polski, jakie wybitne postaci są dla nas największymi autorytetami.Swoje wybory zapisywaliśmy na karteczkach- listkach, które utworzyły koronę naszego „niepodległościowego drzewka” .

 

 

 

 

Sopocka Akademia Tenisowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417