Sopocka Akademia Tenisową – szkoła pozwalająca realizować pasje

Sopocka Akademia Tenisową – szkoła pozwalająca realizować pasje

Kamil Majchrzak, utytułowany tenisista, w obszernym wywiadzie udzielonym dziennikarzowi Gazety Wyborczej mówi o nauce w naszej szkole:

Sopot, czyli jedyna opcja, żeby zdać maturę

Wspomnianą maturę będzie zdawał w Sopockiej Akademii Tenisowej. To wyjątkowa szkoła, dzięki której młodzi zawodnicy mogą połączyć naukę z wyczynowym uprawianiem sportu.

– Świetna opcja dla każdego sportowca, żeby nie rezygnować z nauki. Wyczynowego uprawiania sportu nie da połączyć się z nauką w normalnej szkole. Treningi, turnieje, wyjazdy – to po prostu niemożliwe. Sopocka Akademia Tenisowa jest więc dla mnie idealnym wyjściem. Mogę rozwijać się jako tenisista, a przy tym dalej się dokształcać – tłumaczy Majchrzak.

Jak wygląda nauka w takiej szkole?

– Dostaję od nauczycieli materiał, przerabiam go, w określonym terminie wykonuję zadania, a potem odsyłam je mailem. Poza tym parę razy w semestrze przyjeżdżam do Sopotu, żeby napisać kilka sprawdzianów. W zależności od potrzeb, ilości materiału i możliwości czasowych. Szkoła jest przy tym bardzo elastyczna, mogę odpowiednio dopasować terminy. Tak jak mówiłem, to dla mnie supersprawa – zaznacza Majchrzak.

Czym jest Sopocka Akademia Tenisowa?

Sopocka Akademia Tenisowa jest szkołą prywatną utworzoną w 1997 roku. W jej skład wchodzą gimnazjum oraz liceum. To pierwsza szkoła w Polsce ofertą skierowaną do młodzieży uzdolnionej sportowo i uprawiającej wyczynowo tenis. Jej celem jest stworzenie jak najkorzystniejszych warunków do nauki i treningu, a tym samym przygotowanie w Polsce zawodników najwyższej klasy światowej.

Sopocka Akademia Tenisowa stworzyła swój autorski program kształcenia, w celu zadbania o jak najlepszy rozwój zawodnika zarówno pod względem sportowym, jak i intelektualnym. Zawodnicy mają możliwość kształcenia zindywidualizowanym programem nauczania – uczeń biorący udział w turniejach, zgrupowaniach i niemogący być w tym czasie w szkole, dostaje przygotowany przez nauczycieli materiał do nauczenia, który zalicza na podstawie testów kwalifikacyjnych.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 14.01.2015

Czytaj cały artykuł: http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111913,17249884,Wielka_nadzieja_tenisa__Kamil_Majchrzak__czyli_polski.html?as=2

 

kamilPowrót