25_04_2015_warszawa

Pendolino do Warszawy

27 Marca 2015 r. klasy 1 i 2 gimnazjum wyruszyły na wycieczkę do Warszawy pod opieką pani Anny Kamyszek-Cieslarczyk, pani Moniki Tesmer oraz pana Marcina Szmuniewskiego. Dojechanie Pendolino do Warszawy trwało zaledwie 3 godziny. Warszawa przywitała nas przepiękna pogodą, a pożegnała burzą z ulewą. Na tle Pałacu Kultury zrobiliśmy sobie pierwsze grupowe zdjęcie. Następnie wybraliśmy się do Centrum Kopernika i spędziliśmy tam 3 godziny, potem poszliśmy do ogrodu Biblioteki Warszawskiej, gdzie zjedliśmy drugie śniadanie.

Gdy już każdy zjadł i odpoczął, wyruszyliśmy na zwiedzanie Warszawy. Chodziliśmy długo w radosnej atmosferze, zwiedzaliśmy różne zabytki i zakątki Warszawy, przy których uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej informacje. Widzieliśmy między innymi: pomnik księcia Józefa Poniatowskiego, pomnik Adama Mickiewicza, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Syrenkę Warszawską, pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Stadion Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza. W przerwie zwiedzania zjedliśmy obiad w Pizzy Hut na Starówce, który ufundował nam pan Dyrektor SAT. Po posiłku mieliśmy 15 minut na zakup pamiątek dla rodziny.

Ostatnim, wymuszonym przez deszcz i burzę punktem programu, była Galeria Złote Tarasy, gdzie schroniliśmy się przed złą pogodą i zaopatrzyliśmy się w prowiant na drogę powrotną. Do Sopotu wróciliśmy o godzinie 21.58.

Wycieczka była baaardzo udana, wszystkim dopisywały znakomite humory i mamy nadzieję, że jeszcze pojedziemy w takim składzie na kolejną eskapadę.

Weronika Szulta i Kamila Mańkowska – 2 gimnazjum

Powrót

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417