E-learning

Indywidualne programy nauczania, czyli „E-learning” w Sopockiej Akademii Tenisowej

Nauczyciele Sopockiej Akademii Tenisowej opracowali indywidualne programy nauczania nazywane w skrócie „E-learningiem”, które dostosowane są do potrzeb młodzieży uprawiającej wyczynowo sport oraz realizującej inne pasje, np. uczęszczającej do szkół artystycznych. Dzięki spersonalizowanemu programowi każdy uczeń realizuje podstawę programową, jednocześnie nie musząc wybierać pomiędzy sukcesami w nauce a sukcesami w sporcie. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu możemy stwierdzić, że metoda ta przynosi efekty – umożliwiła bowiem rozwój kariery wielu wybitnym sportowcom. Korzystając z możliwości nowoczesnych środków przekazywania informacji oraz pomocy dydaktycznych, zapewniamy wysoką jakość kształcenia.

Zapraszamy do przeczytania opinii o naszym nowatorskim systemie kształcenia oraz do zapoznania się z sylwetkami naszych absolwentów, którzy z niego korzystali.

——————————————————————————
Karolina Śnita, rocznik 1996

Naukę w SAT wspominam bardzo pozytywnie. Byłam zapisana do szkoły przez 3 lata liceum, które umożliwiły mi rozwijanie kariery tenisowej. Dzięki formie e-learningu miałam możliwość trenowania całymi dniami, podróżowania po świecie i rozgrywania wielu turniejów pod rząd. Nauczyciele w SAT bezgranicznie wspierają sportowców, są bardzo wyrozumiali a jednocześnie wymagający. SAT daje poczucie wolności, bo tak naprawdę od ucznia zależy, kiedy zaliczy narzucony materiał, ale również uczy samodyscypliny i systematyczności.

Obecnie jestem na drugim roku studiów w Stanach Zjednoczonych. Studiuję dietetykę na Uniwersytecie w Monroe (Louisiana). Dostałam 100% stypendium, dzięki któremu mam możliowość studiowania oraz w dalszym ciągu rozwijania się tenisowo. Sukcesy tenisowe, oraz bardzo dobre wyniki na świadectwie maturalnym otworzyły mu furtkę do studiowania w USA.

Moje największe sukcesy sportowe:
– zdobycie rankingu WTA – 1248 miejsce
– dwukrotna mistrzyni Polski w grze podwójnej do lat 18 oraz do lat 21
– trzykrotna brązowa medalistka mistrzostw Polski w grze pojedynczej

Karolina Śnita

——————————————————————————
Kamil Majchrzak o Sopockiej Akademii Tenisowej

Obecnie studiuję na Uniwersytecie Łódzkim. Nauka w SAT otworzyła mi drogę do połączenia sportu z edukacja. Gdyby nie ta szkoła, to jedną z tych najważniejszych dziedzin mojego życia musiałbym zaniedbać. Dzięki temu zdałem maturę i mogę kontynuować naukę. System e-learningowy jest bardzo dobrze opracowany, byłem w stanie trenować odpowiednią ilość godzin na korcie, wyrabiając się z terminami zadań od nauczycieli. Jeżeli był jakiś problem, nauczyciel starał się pomagać rozwiązać sytuacje, co również dawało komfort. Obecnie po raz pierwszy zakwalifikowałem się na eliminacje turnieju wielkoszlemowego Australian Open, do którego rozpoczynam przygotowania.

Kamil Majchrzak, absolwent SAT 2015

——————————————————————————
E-learning w SAT – metoda rekomendowana przez rodziców

Poniżej publikujemy list od mamy naszego absolwenta:


Mieszko Kwaśniewski, absolwent SAT 2017

——————————————————————————
Kinga Preis o Sopockiej Akademii Tenisowej

Mama naszego absolwenta, Antoniego Preisa, pani Kinga Preis w wywiadzie opublikowanym w 10 numerze „Gali” pozytywnie wypowiada się o realizowanym przez naszą szkołę innowacyjnym programie nauczania z wykorzystaniem e-learningu.

Zapraszamy do lektury.


http://www.gala.pl/dwutygodnik-gala/2017/kinga-preis (wersja papierowa)

Antoni Preis, absolwent SAT 2016

——————————————————————————
Wywiad Kamila dla Radia Plus, Dziennika Bałtyckiego, Radia Gdańsk, TVP

Podczas pobytu edukacyjnego w Sopocie uczeń klasy maturalnej, Kamil Majchrzak, piąty junior świata w tenisie, który większość czasu spędzonego w Trójmieście poświęcił nauce i treningom, znalazł również chwilę na udzielenie kilku wywiadów, m.in. dla RADIA PLUS i RADIA GDAŃSK.

Zapraszamy do wysłuchania rozmów z Kamilem:

Wywiad dla Radia Gdańsk

Wywiad dla Radia Plus

Wywiad dla Dziennika Bałtyckiego

Wywiad dla TVP (19 minuta)

————————————————————————————————

Znakomici tenisiści stołowi uczniami SAT

Do grona uczniów Sopockiej Akademii Tenisowej dołączyli tenisiści stołowi. Jakub Dyjas – uczeń II klasy liceum (KST – Elektryk – Toruń) – członek kadry narodowej juniorów, srebrny medalista Mistrzostw Europy w grze pojedynczej, brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Europy Kadetów (2010) oraz zwycięzca Ogólnopolskiej Olimpiady Kadetów w grze pojedynczej i podwójnej (2010).

Patryk Zatówka – III klasa gimnazjum (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – członek kadry narodowej juniorów. Brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów w drużynie (2010 ). Brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów w grze pojedynczej oraz zdobywca pierwszego miejsca z drużyną (2010).

Mieczysław Cherek

————————————————————————————————

Sukcesy edukacyjne uczniów kształcących się w systemie e-learningu

Klaudia Sutton, absolwentka SAT, która uczyła się w systemie e-learningu, trenując jednocześnie łyżwiarstwo figurowe, obecnie studiuje na Wydziale Ekonomicznym International Buissnes Uniwersytetu Gdańskiego. Dostała się na wymianę studencką programu Erasmus do Copenhagen Buissnes School (CBS), która zajmuje III miejsce w rankingu światowym – po Harvard School i London School of Buissnes.

Jej siostra, Emilia Sutton, która uczy się w szkole muzycznej w Austrii w klasie fortepianu i fletu, oraz David Brembly, zawodnik Trefla Sopotu, zdali celująco ustny egzamin maturalny z języka niemieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417