Gratulacje dla Olafa!!!!

Olaf Pieczkowski- uczeń klasy 3 c, wraz z Aleksandrem Orlikowskim, został triumfatorem Eddie Herr na Florydzie! 

Jak podaje magazyn Tenisklub „Grupa młodych tenisistów z Polski wybrała się do Stanów Zjednoczonych na dwie duże imprezy: Eddie Herr i Orange Bowl. Pierwsza z nich właśnie dobiega końca, a triumfatorami w grze podwójnej zostali Aleksander Orlikowski i Olaf Pieczkowski. 

Eddie Herr i Orange Bowl to bardzo ważne turnieje w kalendarzu młodych tenisistów. Pierwszy z nich odbywa się w Bradenton na Florydzie. W przeszłości ze zwycięstwa w nim cieszyli się m.in. Andy Roddick czy David Nalbandian. Przed ośmioma laty najlepszy okazał się natomiast Kamil Majchrzak. Piotrkowianin w finale pokonał samego Andrieja Rublowa.

Tym razem ,,biało-czerwoni” zwyciężyli w deblu. Mistrzowski duet utworzyli 18-letni Aleksander Orlikowski i rok młodszy Olaf Pieczkowski. W finale nasi reprezentanci pokonali 7:5, 6:4 Amerykanów Benjamina Kittaya i Michaela Zhenga. Wcześniejsze mecze wygrywali jeszcze pewniej, z jednym wyjątkiem. W ćwierćfinale stracili jedynego seta w drodze po turniejowe zwycięstwo. Dla obydwu naszych reprezentantów to największe z ich dotychczasowych osiągnięć w grze podwójnej.”

Serdeczne gratulacje!!!

Sopocka Akademia Tenisowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram417